bugün

aslında oldukça farklı yer, ülke, siyasi görüş, kitle ve kurumlardan destek bulabilir ayrılıkçı türkler hareketi.

ayrılıkçı türkler hareketi şu toplumsal ve siyasal tabanlarda etkili olacaktır:

ulusalcılar, aşırı milliyetçi türkler, atsızcılar, istanbul'un gerçek burjuvaları, refahı düşen büyükşehirli orta direk seçmen, kürt mafyacılığından ve yayılmasından rahatsız olan kesim sonra türk aleviler, balkan ve kafkas göçmenleri, yörükler, yerliler...

ayrılıkçı türkler hareketine ekonomik destek:

istanbul'un gerçek burjuvaları ve köklü aileleri de bu harekete destek verecektir. merhum mustafa koç'un vergisini vermeyenlere kızdığı, vergilerin adil dağıtılmadığını eleştirdiği konuşmaları herkesçe malum. istanbul, ankara, izmir, bursa, kocaeli sanayici ve iş adamları kendi çıkarları açısından bile olsa ayrılıkçı türkler hareketine destek verecektir. yeşil sermayenin ve kürtçülerin holdingleşmesinden onlar da rahatsız.

askeri açıdan destek:

olası bir bölünmede ordunun en sağlam ayağının da ayrılıkçı türkler hareketine destek olacağı kesindir. büyükşehirlerde asayişi sağlamak ve kürtçülere karşı savaşmak adına yavaş yavaş batıya kayıp oraları savunacaklardır diye düşünüyorum.

yurt dışından gelecek destek:

azerbaycan, kazakistan ve diğer türk cumhuriyetleri ayrılıkçı türkler hareketine kesinlikle destek verecektir. birleşik turan ordusu da çatışmalarda türkleri savunmak için destek olacaktır. azerbaycanla olan tek sınırımız ığdır nahcivan hattı da kapanırsa türkiye ve türk dünyasının arası daha da kopar. bu nedenle azerbaycan'ın da bu olası savaşta yer alacağını düşünüyorum.

öte taraftan iran'ın da ayrılıkçı türkler hareketine destek vereceğini düşünüyorum. iran'ın avrupaya ve dünyaya açılan doğru düzgün tek medeni komşusu türkiye ve türkler. iran doğu anadoluda türkiye'yle bir sınırı olması için özellikle mezhepsel gücünü kullanarak ığdır ve karstaki caferi azerileri pkk'ya karşı silahlandırıp destekleyecektir diye düşünüyorum. ayrıca çoğu aşırı sünni ve yobaz olan kekelerdense bir kısmı alevi bir kısmı da medeni ve laik olan türkleri tercih eder iran.

macaristan, moğolistan, güney kore, japonya gibi turanid kökenli ülkeler de türkiye'ye destek olacaktır. lakin bunların etkisi az olacağından sadece vurgulayıp geçiyorum. güney kore ve japonya dağılmadan sonra belki teknolojik olarak destek verip yatırımlarını arttırabilirler. bir bu olay var.

açıkçası ayrılıkçı türkler hareketinin dünyadan aşırı bir destek göreceğini sanmıyorum. ab, abd ve diğer batılı güçler muhtemelen kekeleri silahlandırıp üstümüze salacaktır. eğer biraz başarılı olursak bu sefer de irticacıları ve siyasal islamcıları piyasaya süreceklerdir. ayrılıkçı türkler sadece kürtçülere karşı değil siyasal islamcılara ve kandırılmış türklere karşı da savaşmak zorunda kalacak anlayacağınız.