bugün

"ayrılık sadece birlikte olduğumuz kişinin kaybı değil, bir dönemin ve bir kendilik versiyonun da kaybıdır.
Her ilişkide adeta kendimizin farklı bir versiyonunu inşa ederiz. Çünkü o kişiden başka hiç kimseyle o kişiyle olduğumuz kişi olamayız.
Dolayısıyla yeni bir kendilik versiyonu inşa edene, yeni hayata adapte olana kadar acıyla birlikte tereddüt, huzursuzluk, kafa karışıklığı da yaşarız."

-Psychologies turkiye-
Uzatmaya gerek yok yanlış kişinin geldiği hayatı mahvetmesi ardından ait olduğu yere dönmesi.
“Gitmek isteyeni kırk düğüm halatla bağlasan, tutamazsın. Kalmak isteyene saç teli yeter.”
sen gittin değişti her şey,
yağmur eksilmedi umutlarımdan.
takvimler değişti, tarih değişti.
mecnun çöle düşmedi, leylanın adı silindi destanlardan.
Samsun'a çıkmadı mavi gözlü adam.
dede korkut, oğuz elini terk etti.
fatih, istanbul'dan çekip gitti.
sen gittin, herşey değişti.
kalsaydın keşke.
kalana da zordur gidenede kalan olmak daha zordur acıyı kendi içinde yaşarsın içten içe yanarsın in yanar.
bir gün muhakkak tadılan.
ayrılık, kentsel dönüşüm gibidir. yıllarca yaşadığın evi yıkıp yenisini yaparlar ama asla eski tadı, eski mutluluğu ve eski samimiyeti vermez.
Ayrilik denince Farid farjad gelir aklima.

Bak dinledim ya bi daha simdi, icim ciz etti yine yeniden. Etmese..
Her güzel şeyin katilidir.
yanar bilirim, yanar. bir gün biri çıkar karşına, bütün dünyan alt üst olur. ne diyeceğini, ne söyleyeceğini şaşırırsın. doğru düzgün düşünemezsin bile, bütün dünyan o olur. yanındayken bile bir gün çekip gidecek diye korkarsın. ne öpmeye kıyabilirsin, ne de bakmaya. ne zaman onu düşünsen sol kaburgan ağrır. ağlamak istersin, ağlayamazsın..
hani, ayrılık için "ölüm gibidir" derler ya,
yalandır, inanmayın!
daha çok cinayete benzer ayrılık!
"acımasız, soğuk, bilinçli..."
gerçekten de ölümden beter bir duygudur. birkaç kez yaşadım. çok kötü günler atlattım.
Ne görsem ötesinde hasret çektiğim diyar, kavuşmak nasıl olmaz madem ki ayrılık var demiş üstad.
her ayrılık er yada geç birleşme ile sonuçlanır umarım. ayrılıklar zor.
Ilk başlarda fazlasıyla güzel gelen günler. Geçtikçe azap olmaya başlar.
duracağım burada
gidişini seyredeceğim.
kıpırtısız, sakin gibi görüneceğim.
kavgasız olacak, fırtınasız olacak,
saçma sapan olacak,
organlarım birbirine vuracak,
arkandan sessiz bakacağım.
ben yine salağı oynayacağım...
Ruhumla eş olmayan insanların arasında kalmak zorunda kalacağıma bir hiç olurum daha iyi. Çünkü öteki tarafta sevdiklerimi, sevenlerimi ve ruhuma yakın olanları görmek istiyorum. Bir insan asla değişmez çünkü insan tabiatına baş kaldıramaz. insanlar bir gün ölürler zaten. Ama büyük farkla kazandım. indirimler yapmaya devam edin. Siz yaratılışın sırrını bile göremeyeceksiniz. Çünkü sadece "Dünya" yok oluyor. Evreni yani mükemmel ruhu yok edemediniz. Gelmişler bir de bigbang diyorlar. Ben size bigbang verdirecek kadar aşağılık bir ruh muyum? Dile kolay tam 14 milyarlık ruhum. Mükemmel ruh mükemmel ki biliyor her şeyi yaratmış. Evren yine ona ve hizmetkarına kaldı. Kime Demiurgeye. Evet ayrılıyoruz onunla ama biz kazandık. Daha evrenin sırrını bile öğrenemeden gideceksiniz. 99 şeytan ve insanlarla. Ne gökkuşağından bahsediyorsunuz. Size evreni mi verdim ki yeni bigbangdan konuşuyorsunuz. Bu da benden sana hediye olsun. Mükemmel enerjiye bir daha yüz çevirme. Hırslı bekleyenleri yendim. Biliyorsun ihtiras dolular ya. Neyse ki mükemmel enerji zeki. Daha sorularına bile cevap veremeyecekler. O derece kaybettiler. Sadece dinazorlar gibi olacaklar. Sadece hiçliği tadacaklar. Ama evreni yani mükemmel varlığın sırrını öğrenemeden gidecekler. işte ceza budur. Lütfen ona sadık kal. O kozmik kırışıklık değil o iyi mükemmel varlık. Üzgünüm ikinizi korumak zorundaydım. Çünkü sevgi bazen fedakarlık etmek demektir. Görmek istediğim çok şey vardı yanımda istediklerim. Birisi de sendin. Ruhuma da çok yakınsın. Ama onları ben gittikten sonra dünyada olmalarını istemiyorum. Özür dilerim günah keçisi değilim.
“Kopmak zordur” der Nietzsche, “bir bağı ortadan kaldır­mak acı vericidir. Fakat çok geçmeden yerine yeni bir kanat çıkar.”
Bir zamanlar sevdaya dahil sandığım durum...
Uzun zamandır düşünüp bir türlü tam anlamıyla karar veremediğim olay. Sırf bakire değil diye ayrılmak karşı taraf için çok incitici olabilir, onda travma etkisi yaratmaktan korktuğum için bir şekilde öteliyorum ama birlikte bi gelecek yarattığımızda illaki bi yerde patlak verecek bu sorun... çok çetrefilli bi durum, ne yapacağımı bilmiyorum.
Bu ay 2 türlüsünü yaşadığım. Birinin gerçekleşmesini engellemek mümkün değildi. Diğeri keyfi.
https://voca.ro/15US58lxdKOp
Çok acı...beş koca sene tek bir hamleyle siliniyor ama kalpteki acı geçmiyor.
yanlış kişiden ayrılırsan kurtulmuş oluyorsun, ama çok içten sevdiğin ve seni kendisine güvendirmek için zamanında türlü türlü hareketler etmemiş bir insansa, o koyuyor işte..
Onca yılı bir anda silmektir . Bazı şeyleri içinde bitirip devam etmeye çalışırsın .zor tabi kolay olması beklenemez.
hayatın insana tattırdığı garip duygulardan birisi. sürekli düşünmekle ve her dakika değişen duygularla başbaşa bırakır insanı. aynı zamanda insan ayrılıkta belli olur derler. elden bir şey gelmeyen çaresiz bir durumdur.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar