bugün

baskalarinin onunde/yaninda/karsisinda aglayamayan insanin kendine arkadas olma, kendi kendiyle paylasma, yaninda biri varmis gibi hissetme ihtiyaclari yuzunden gerceklestirdigi dogal eylem.
kendiyle konuşmasına neden olur. gözyaşlarını silen aynadaki silüettir. metanetli olmasını söyleyen de...
ağlama olayı esnasında yüzünün ne hale girdiğini merak edenlerin başvurduğu bir yöntemdir.
hiç geregi olmayan eylem. insanı aglamaktan sogutur.*
banyoda ya da yağmurda ağlamaktan daha zor olan iştir, en azından başka sulara karıştırmazsınız akan yaşlarınızı, düşen her damla sizin üzerinizde kurur yine...
video klipsel ticari etkinlik.
önce orda burda şurda zırlayıp sonra elimi yüzümü yıkayayım da belki açılırım diye düşünerek banyoya gidip yüzünü yıkarken, gözlerinin aynaya takılmasıyla, yağmurdan kaçarken doluya tutulmuş misali, gözlerinin aynadaki yansımayla birleştiği an da daha beter ağlamaya başlama şeklidir.
hayattaki yanlislarini sorgulayan ve buldugu yanlislar icin sadece "keske" diyebilen kisilerin yaptigi eylemdir. herseferinde ayni keskelerle biyere gelinmeyecegini ogrenmesi, ayrica bir an once aglamayi birakip ayna karsisinda kendini motive eden kisiye donmesi gerekir. * *
çocuklukta gözyaşlarımı akıtabiliyor muyum diye kontrol ederken yapılan eylem.
Aynalar benim en iyi dostumdur, ben ağlarken onlar gülmez. Zaten gülseler ben korkudan tövbe edip namaza başlarım.
+ ayna ayna söyle bana benden güzeli var mı bu dünyada?

- valla 6-7 milyar insan artı 400-500 milyar farklı hayvan ve böcek türü var. daha da varsa ben bilmiyorum.

+ ya üf slk shey. ühühüüüü....
Daha önce yaptığımdır. Burda amaç ağlarken nasıl göründüğüne bakmak değil, içini dökecek biri arayışıdır. Yalnızlık işte.
1- narsistliğin son noktasıdır.
2- birilerinin karşısında gözyaşı dökülmesi gerekiyordur, prova yapılıyordur.

ağlayacaksan göm kafanı yastığa salya sümük ağla lan ayna neymiş...
insan kendi yaşamını, fevriliklerini, hatalarını, attığı veya atamamadığı adımları çek ederken ayna karşısında ağlayabilir. Neden derseniz: orada kendinizle konuşur gibi, bir başkasını değerlendirir gibi davranabilirsiniz. Üstelik empati yapma derdiniz de yoktur. Bunun modern versiyonu ise kamera karşısında ağlamaktır...