bugün

sky türk'de yayınlanan bir gezi programı.
ayhan sicimoğlu'nun sunması bile programı izlemek için yeterlidir.
gider avrupa ülkelerini gezer bütün şaraplarını içer, bütün kadınları keser, bütün güzel yerleri görür, sonrada 100 yıldır fransa'lıyım havası içerisinde onları millete anlatır...
(bkz: evet sevgili dostlar)
insanı kendinden geçirten programlar diye top 5 yapsam ilk sıraya seni oturturdum ayhan ağabey.

akıcı italyan aksanı, kırk yıllık fransız adamı tavırları, şarap koklarken kendinden geçmeler o antin kuntin yemekleri yerken o el hareketleri o yediği şeye düzülen methiyeler...tam bir ekşici entelektüeli havası. ağzım açık izliyorum. bugün izlediğimde belçikada bir yerde içinde değerli maden parçaları olan * tatlı yedi,anasonlu taş yedi, adam taş yedi ya. ama onu öyle tatlı dille anlattı öyle naif ballandıra ballandıra yedi ki ilk gördüğüm kayaya dişlerimi geçiresim geldi. şu şuh tavırlar içine bir başkası girse götün başın ayrı oynuyor ayhan abi derdim. ama bu adam yapınca bir başka oluyor be, insan gözlerini alamıyor.

bir efes gezisi sırasında tam kafamda kurduğum düşündüğüm şeyleri aynen söylemişti, merak ediyorum demişti, bu insanlar ne yer ne içer en önemlisi nasıl sevişirler.

ayrıca hastasıyız bu kadar mı cuk oturur bir ağıza, severek izliyoruz ailecek ayhan ağabey.