bugün

ulusal tv nin 1 mart itibariyle günlük olarak çıkaracağı ulusalcı gazete. (bkz: hayırlı olsun)
seçimlere doğru "işçi partisi tek başına iktidara yürüyor" manşetini atması ihtimal dahilinde olan gazete.
müjdat gezeninde yazacağı gazetedir.
Yazar kadrosu şu şekildedir.

Prof. Dr. Ümit Akkoyunlu
Prof. Dr. Sina Akşin
Kurtul Altuğ
Prof.Dr. Korkut Boratav
Tuncer Cücenoğlu
Muazzez ilmiye Çığ
Tansel Çölaşan
E. Org. Çetin Doğan
Mehmet Faraç
Şükrü Sina Gürel
Ünal inanç
Levent Kırca
Yalçın Küçük
Fikret Otyam
Doğu Perinçek
Erdal Sarızeybek
Ferhan Şensoy
Öner Yağcı
Prof. Dr. Afşar Timuçin..
ilk sürmanşeti erbakan'ın vasiyetiyle ilgili olmuş, sözde gericilik karşıtı bir kesimin gazetesidir.
(bkz: bir soL değil)
yeni yazar adayı apo öcalan olursa şaşırmamak lazımdır.
hayrunisa teyze yazısını kimin yazdığını merak ettiğim gazetedir.
adı aydınlık kendisi kapkaranlık gazete taklidi yapan şey.
korkut boratav, sina akşin ve yalçın küçük gibi üç büyük entelektüeli barındıran enfes olacağa benzeyen gazete.
http://www.aydinlik.com.tr/ sitesine sahip olan gazete.
fiyatı 50 kr olan, mizanpajıyla amatör, sayfa sayısı az olan gazete.
erdal sarızeybekin ne işinin olduğunu anlamadığım gazete.chp ve mhp etrafında
birleşmeliyiz diyen kendisi değilmiydi?
çıktığı günden beri takip ettiğim ve özellikle cia ile ilgili haberlerine ilgi duyduğum çizgisi ulusalcılık olan günlük gazete.
basın özgürlüğünün kısıtlanmaya çalışılmasına aldırmayan gazete.
yamulmuyorsam 3 gün önce bir çocuğum elinde gördüğüm gazete.

çocuğun tipine bakıyorum tam bir komünist ama gazeteyi kullanma şekline bakıyorum kendisini yağmurdan koruyor. cemaat üniversitesinde okuyordu bu ezik öğrenci. bir an kendimi tokatladım. neler oluyor amk falan demelere giriştim. cemaat üniversitesinde ne yapmaya çalışıyordu bu ergen. sonra baktım çıkardı cüzdanını kartını okutarak okula girdi!

(bkz: cemaat üniversitesinde aydınlık okuyan komünist)
sözcü kadar güldürmese de tebessüm ettiren üç beş kağıt.
bugün gazetenin ve ulusal kanal'ın binasında arama yapılmaktaymış.

http://www.cnnturk.com/20...arama/626589.0/index.html
sesi kısılmak için arama mağduru olmuş gazete.
Bakırköy Meydan' da üç beş kişinin ayak üstü sattığı gazetedir. iktidarla zıt olup, alıcı kitlesi azdır.
10-12 yaşlarında çocukları kullanarak oraya, buraya ücretsiz dağıtılan, gazetecilikle ve sol ile hiç alakası olmayan, faşist, darbedar gazete.
bazı islamcılar gibi dünyada olan herşeyi abd ye dayandıran,hem komünist hem faşist bir garip gazata(gazete).
aydınlık gazetesi, tarihi çok eskilere dayanan yayın organı.
t.k.p. önderlerinden şefik hüsnü değmer öncülüğünde yayın hayatına başlayan, osmanlı imparatorluğunun ilk sosyalit gazetesidir.
kerim sadi, nazım hikmet ran, şevket süreyya aydemir gazetenin ünlü yazarlarından bazıları.
şeyh sait isyanını takip eden günlerde çıkarılan takriri sükun kanunu uyarınca kapatılır.

aydınlık ismiyle yayın, 1968 yılında bir grup sosyalist aydın öncülüğünde aydınlık sosyalist dergisi olarak devam eder.
mihri belli, doğu perinçek, şahin alpay, mahir çayan, halil berktay derginin önemli yazarlarından.

dergi yazarlarının arasında çıkan ihtilaf yüzünden bir kısım yazar, aydınlık sosyalist dergiden ayrılarak, proleter devrimci aydınlık dergisini çıkarır (1970)

12 mart muhtırası ve takip eden 26 nisan 1972 sıkıyönetim sosyalist yayınları yasaklar.

sonraki yıllarda haftalık olarak yayın hayatına devam eden aydınlık dergisi, 01.03.2011 tarihinden itibaren günlük gazete olarak yayın hayatını sürdürmektedir.

doğu perinçek gazetenin yazarlarındandır.

aydınlık dergisi, işçi partisi süren davalarla ilgili olarak zaman zaman aranmıştır.
aydınlık günlük gazetesi, en son geçtiğimiz ağustos ayında aranmış, bazı gazete çalışanı tutuklanmıştır.
Bu hafta itibariyle Taraf gazetesini geçmiştir. 60 bin dolaylarında tirajı olan, cumhuriyet ilkelerini savunan bağımsızlıkçı gazetedir.
cumhuriyet gazetesinin tirajını yakalmış ve onu geçmeye başlamıştır..
türkiye ve dünya'daki gelişmelerle ilgili, ali kemal bey medyasında geçmeyen ancak büyük önem taşıyan bilgi ve saptamaların okunabileceği bir gazete.