bugün

ayakta işemenin zararlarını bilmeyen insanların genellenmiş hali.
"üstad ben bi işeyeyim şu duvar dibine gelirim birazdan"
bu sözlerle yanımdan uzaklaştı aşşa semtin çocuğu mütalip. üstad dedi ; neden ters ters bakıyorsun. sen daha iyi bilirsin lan denyo diyip tersledim. düşünmesine müsaade ettim. düşünsün ki hatasını anlasın. lakin hatasını anlayamaz çünki düşünemez.
tam bunları içimden düşünürken "anlamadım be abi " diye ekledi ;
hay kodum denyosu diye cümleye girdim.
ayakta işemek düşüncesizliktir.
düşünmek ise insanın yapacağı bir eylemdir. o halde düşüncesiz insan bir hayvan ile aynı kefededir. o halde ayakta işeyen insanın hayvandan bri farkı yoktur. diyede üsteledim.

yani hayvansın olum sen dedim. köpekten ne farkın var dedim. oda ayağına sidiğini sıçratıyor sende sıçratıyorsun. oda duvar dibine işiyor sende duvar dibine işiyorsun. oda düşünmüyor sende düşünmüyorsun.
netice itibari ile ortamda bulunan üşengeçlikten ayakta işeyen ve ses tonum etkisi ile korkudan ayakta işeyen elemanları bir güzel ezdim.
ayakta işemek gibi batı özentisi pisliklerle işimiz olmamalı.
hiç biri dediklerimi anlamadı. bunları aydınlatmanında bir anlamı olmadığını anladım.
ve ayakta işeyen insanlar için tespitimi yaptım;
ayakta işeyen insan paçasına sidik geleceğini düşünmeyen insandır. doğal olarak düşünmeyen canlı insan değildir. bizi hayvanlardan ayıran tek özellik düşünmektir. düşünemeyen lakin hareket eden canlı hayvandır. "
içlerinden birisi abi biz nasıl konusuyoruz düşünmüyorsak dedi;
siz beyinciklerinizle konusuyorsunuz dedim. beyincik vasıtası ile. refleks olarak. düşünmeden yani. ağzınıza gelen kelimeleri konusuyorsunuz.
tik gibi bişey diye de ekledim.
anlamadılar. anlamadılar anlamadılar....
kodumun tevekkelleri.
Oturarak işediğimde kız gibi oluyor ve bundan hoşlanmıyorum. Zararlıysa zararlı. Ayrıca işerken tek düşündüğüm klozet kapağını kaldırmak olur. Bu konuda düşünceliyimdir.