bugün

lanet olası pislik sakızdır.

yolculuk boyunca sizle olur. ama sonu bellidir, köşesi en sivri kaldırım taşına, ayakkabı tabanının tüm yüzeyini sürtmek kanalıyla oraya aktarılır. ama sürtme işlemi köşeye paralel olmalıdır. yoksa sakızı es geçebilir.

bir de darkwing duck'un bir repliğiyidi galiba. tam hatırlamıyorum.
yapışmakla kalmaz üstüne üstlük birde naylon, gazete kağıdı, kağıt mendil gibi şeylerinde ayağınıza dolanmasını sağlar.
çiğneyenine ana avrat düz gitmemizi sağlayan sakızdır. bunlar yazın daha bir yapışkan hale gelirler ve erimiş kaşar gibi çektikçe uzarlar, daha bir düz gideriz.
çok kötü, pis, iğrenç ve umarım düşmanımın da başına gelir denilebilecek türden bir hadisedir. yolda giderken normal bir adım atıktan sonra bir hissiyat oluşur ayaklarında, sakız yapışmıştır ve artık ayakkabını zeminden çekmekte zorlanmaktasındır. her adım attığında fıçırt fıçırt ses çıkar. dışarıdan duyulmasa da sen duyarsın için için.hele ki sonrasında parkeli bir mekana girmek zorunda kalmışsın vay senin haline.
o sakızı yere atan kişinin yedi sülasiyle sakızlı fantezi yaptırandır.
her adımda yere de yapışması, ses çıkarması sinirdir.
en yakın kaldırımın kenarına ayakkabı tabanını sürterek etkisiz hale getirilecek sakızdır.
inatçı bir sakıza denk gelinirse bezdirici olabilir.
cıvık, kıvamsız ve yapışkansa allah kahretsin onu.
saça yapışan sakızdan daha iyidir.
kimi zaman atan kişinin 5 yaşında bir çocuk olduğunu düşünüp, gönlümüzce küfürü basamadığımız fakat malesef ayağımızı basmış bulunduğumuz yapışkan.
(bkz: umut sarıkaya tipi mutsuzluk)
içinde olmasından iyi olan durum.
ayağın belli bölgesine baskı yaparak rahatsızlık hissi verir. pek istenilen bir durum değildir, kuytu bir köşe bulup herhangi bir cisim yardımıyla sakızın söküp atılması gerekir.
çıkarmak için büyük bir uğraşı gerektiren sakızdır.
sakızlarını yere değil de tülbentsel dönüşüm kutusuna yani kafasına yapıştırıp sonra sakızı tülbentinden söküp çiğneyen ve bu döngüyü sonsuza dek sürdüren değerli annelerimize teşekkür ederim, hem bu sayede sakız yerlere atılmamış ve ayakkabılarımıza yapışmamış oluyor.
evlat acısı gibidir. ordan söküp atamazsın.
atana allah belanı versin ağzında diş kalmasın deyip beddua okuyorum, inşallah kabul olur.
Şerefsiz bir sakız. Bina içinde çok ses yapar. Evet.
insanı durduk yere uğraştıran sakızdır.