bugün

günde beş vakit namaz kılmaktır. ve beraberinde ayak havlusu kullanmayı da alışkanlık haline getirmektir.
(bkz: kireç)
Bir kadın olarak ayak spreyi kullanıp bunu da göstermek medeni cesaret.
Bu kokuya mantar sebep oluyorsa kesinlikle tedavi edilmeli.
Abdest alın ve kurulayin. Günde 5 kere yıkaninca kokmuyor.
potasyum permanganat vardı benim zamanımda.. onu kullandıktan sonra baya bi azalıyor. tavsiye ediyorum valla. yalnız ayakta tırnak batması gibi şeysiler varsa kurtuluşu olmuyor ameliyatsız.
yeter be dediğim başlık . diz kökünden ayakları kesip protez bacakla dolaşmak kesin çözümdür .
ayaklarınızı her gün yıkayın, temiz bir havlu ile kurulayın, sıkça havalandırın,
günlük çorap değiştirin,
kaliteli ayakkabılar seçin,
sprey kullanın,

falan filan intermilan işte.
1-Günlük temiz çorap
2-Ayak temizliği
3-Doğru ayakkabı
4-Garanti olsun diye koku giderici.
düzenli şekilde ayağını yıkayıp çorabını değiştirmen kafidir.
ayaklara kezzap atmak.
rica ediyorum bir de parfüm sıkıp iyice işten çıkılmaz hale getirmeyin. Otobüslerde, dolmuşlarda nereye kaçacağımı şaşırıyorum.
havlu çorap giymeye özen gösterin çünkü ayak terledikçe havlu çorap teri emer koku oluşmaz naylon çorap rahatlık hissi verir teri emmez
ayakkabınızın içindeki keçeyi değiştirin yerine anti bakteriyel keçelerden kullanın sürekli aynı ayakkabıyı giymemeye özen gösterin
sık sık ayakkabılarınızı havalandırın ıslak nemli bırakmayın..
boğaz köprüsünün ayaklarına gidin, kendi ayağınızın kokusu ile köprü ayaklarının kokusunu karşılaştırın. hangisi daha ağırsa onu edinin.
temiz ve titiz bir hanımla evlenmek.
En az 2 ayakkabı, dönüşümlü giyin, bir de her gün temiz çorap elbette temiz ayağa.
Ayakkabıya karbonat döküp bir hafta böyle dolaşınca komple kurtulursunuz.
Ayağınızı önce ace ye bastırın bir gece önceden mutlaka. Daha sonra kezzap a bulayın eğer hala geçiyorsa koku tekzen den testere yada ağaç motoru ile kökten kesip kutulabilirsiniz.

Hadi iyisiniz bugün iyilik günümde size muhteşem ötesi çözüm buldum.

Karbonatlı su da bekletmek çözüm olabilir.
Kesinlikle ve kesinlikle suni deri giyme,
iki gün üst üste aynı ayakkabıyı giyme,
Çorabını, ayağını temiz tut.
Nemli ayağa çorap, ayakkabı giyme.
Eskilerin bir lafı var; " tuzlayayım da kokma" diye hâh işte ayağınızı tuzlu suda bekletin hatta tuzla ovun.
Düzenli olarak ayaklarınızı yıkayın. Ve kuru tutmaya özen gösterin.
Ayakkabınızın hakiki deri veya hava alan bez ayakkabı olmasına dikkat edin.
Ayakkabınızda oluşan kokuyu gidermek için; bir pamuğa elma sirkesi döküp ayakkabınızın içine koyun bir süre beklettikten sonra balkona ya da açık bir alanda havalanmasını sağlayın.
Tırnak bakımızı iyi yapın.
ayak kokusu için kaliteli nefes alan ayakkabı ve hergün aynı ayakkabıyı giymemek terden ıslanan içinin kuruması için, kaliteli çorap, hergün ayakları yıkamak, ayakları ıslak nemli olmamalı mantar olur ve başkasının ayakkabı çorabını kullanma belki mantar vardır sanada gecer, kesinlikle alkollü hiç birşey sürme oda mantarı azdırır, ayak parmak ve aralarına kına yak en son genetik ter ve ayak kokusu kişiden kişiye değişir kimisi ne yapsada fayda etmeyebilir.
Terlik. Evet, yanlış duymadınız. Çözümü çok basit: Terlik!
Yaz kış terlik giyelim, ayaklar kokmasın.
Çare yok be knk yaaa.
ayak kokusu denen şey bünyeden bünyeye farklılık gösterdiği için nokta atışı tavsiyelerde bulunmak imkansız, bu yüzden daha genel geçer noktalara özen göstermek gerek.

Ayak kokusu, hepimizin de bildiği gibi peynirli cips kokusu ayağın kapalı alanda kalıp parmak aralarında ve tırnak uçlarında olan bakterilerin üreyerek koku yapmasından kaynaklanır. Yani sadeleştirirsek, ayak kapalı alanda kaldığı sürece kokabilir. En düz mantıkta evet, ayağı kapalı tutmadığımız sürece kokmaz. Bu nokta atışıdır.

Daha genel geçer ve daha yardımcı olmak istersek eğer, )ortalama temizlikte bir insanın kişisel temizliği ölçütlerinde) kişi ayağının ne şartlarda ve ne süreçten sonra kokacağını kestirebilir. Bunun önüne de, ayakkabı tercihi ve yapmakta olduğu temizliği bir tık arttırarak süreci uzatır ve 3 saat içinde kokan ayak belki 6 saatte kokmaya başlar vs.
Kına. Evet evet bildiğimiz kına. Hem kokuya hep pişiğe iyi geliyor. G.doğuda görev yaptığım yıllarda saçları 1 numara keser ayaklarıma da kına yapardım. Başka türlü rahat edemezdim çünkü.
güncel Önemli Başlıklar