bugün

görünce gözümü fal taşı gibi açan haber. şahsen ben hemen vize işlemlerine başlıyorum. oraların usulünü adabını bilen varsa mesaj atsın. neyse lan. şu ramazan bir geçsin sonra.

"Avustralya'da erkek kıtlığı baş gösterdi! Son sayıma göre kadınların sayısı erkeklerden 100 bin fazla. Nüfus oranındaki bu dengesizliğin sebebi birçok iş alanında kadınların çalışması ve iş bulamayan erkeklerin yurtdışına göç etmesi. Demografi Uzmanı Bernard Salt "Avustralya'da erkek kıtlığı yaşanıyor, örneğin Dubai'de 12 bin Avustralyalı erkek yaşıyor, buradaki sorun erkek nüfusun önlenemeyen göçü" dedi.

Büyük şehirlerde de durum böyleyken taşrada durum tam tersine dönüyor. Queensland bölgesinde 23 erkeğe bir kadın düşüyor ve buradaki erkekler de kadın kıtlığından şikayetçi. Geçtiğimiz hafta da Avustralyalı bir belediye başkanı kasabasında kadın kıtlığı yaşandığını ve en çirkin kadının dahi kasabasında eş bulma şansının bulunduğunu söylemişti.

Başkanın samimi itirafları tepki çekerken bazı politikacılar da destek vermişti. Avustralyalı kadınlar, işsiz kalıp yurtdışına çalışmaya giden erkekler yüzünden üreyemiyorlar. Kendilerine sevgili bulamayan kadınlar, bir an önce evlenip çocuk sahibi olamamaktan şikayetçi."

KAYNAK: NETGAZETE
gazetenin türk erkeklerinin ilgisini çekebilmek için kullandığı hin yazı başlığıdır.

--spoiler--
"Avustralya'da erkek kıtlığı baş gösterdi! Son sayıma göre kadınların sayısı erkeklerden 100 bin fazla."
--spoiler--

bu ifadede görüldüğü üzere, erkek nüfusu ile kadın nufüsu arasında 100 bin kişilik bir fark bulunmakta. bu, 100 bin kadının kollarını açıp erkek avına çıktığı anlamına mı gelir a benim şuursuz medyam?
türk erkeğinin avustralyalı kadınları uzun bir süre hayal etmesine neden olacak bir başlıktır.
gün içerisinde de
(bkz: avustralya da kadınlar teklif ediyormuş)
(bkz: avustralya da kadınlar veriyormus)
.
.
.
(bkz: dünyanın en güzel kadınları avustralyalıdır)gibisinden başlıklar görmemiz mümkündür.
türkiye'dede durum farklı değildir. son sayımlara göre 10 milyon erkeğe 11 milyon kadın düşmektedir.nüfusu 70 milyon olarak düşünürsek 7 milyon kadın şu an türkiye'de boştadır.

avustralya'nın durumu yine iyiymiş türkiye'nin durumu daha vahim.
hangi ulkeye gidecegimi belirlemis olan kadinlardir. "a good bachelor" dan da anlasilacagi uzere, adamlar resmen beni cagiriyorlar. hatta referans bile verebilirim bu konuda, di mi lan meraaaal?

http://www.abc.net.au/new...es/2008/09/04/2355429.htm

"Australia is in the grip of a "man drought" where women increasingly outnumber men and a good bachelor is hard to find, according to new research from a leading demographer."
(bkz: çıkın çıkın gidin)
türk medyasının habercilik yeteneği sayesinde yanlış anlatılan haberdir. erkek sayısı azalmaktadır; bunun sebepleri tartışılıp "hacı niye böyle getirelim erkeklerimizi ya" denmiştir; ama haber okunsun diye başvurulan basit bir yöntemdir bu tabi.

anelka'nın oynadığı bir reklamla ilgili de "anelka kaçırıldı!" başlığı görmüştüm.
türk erkeklerinin ilgisini ve dikkatini üzerine çekmiş kadınlardır.

Gidin lan, o kadınceğizler boş bırakılır mı, hadi yiğitlerim vatan sizden hizmet bekliyor.

Avustralya'daki 100.000 kadına karşılık buradan 5.000.000 türk erkeği giderse bu da türkiye'de yaklaşık olarak 5.000.000 hatunun boşa çıkması demektir. Ohhhşş...
avustralya'nin buyuk sehirleri icin gecerli olmayan haber basligi, muhtemelen kiyida kosede kalmis yerlerde yasayan kadinlardir.
Arkadaşıma okuduğumda
-Nerde lan hemen gidelim 5 aydır işetiyorum şerefsizim hiç görmemiş gibi s... sözlerini duyduğum haberr
Lan yaymayın şu haberi dedirtir.yahuu türkiye'deki bu kadınlar ne yapacak? Bize çok mu düşüyor? hiç kendi kızlarını düşünme.ayıp ayıp.
doğruysa, yurdumun tüm abazanlarının gitmesi için fon oluşturulmasını önerdiğim durumdur.
Sorunu hallettim (bkz: benim mahalleyi avustralyaya taşıyorum)
işi gücü olmayan 100 bin kadın toplanıp erkek aradıklarını bildirmişler bizim medyamızda tamamen gerçekci bi şekilde yasıtmış helal olsun saymış adamlar.
avusturalyada erkek yok mudur sorusunu akla getiren hadise.

not: istanbuldan gitmek isteyen 1 yetişkin 5 ay sonra alınan gidiş-dönüş uçak bileti ile 4.778 bin Tl gibi az bir para miktarına gidip gelebilir.
dipnot: iki bilet arası tarih 30 gündür.
önümüzdeki günlerde thy nin avustralyaya rekor satış yapacağına delalettir.