bugün

zaten filmlerde olsun reklamlarda olsun bunu yapıyorlardı en son bu halkaya chelsea'nın tanıtım filmi eklenmiş, arap tınılı bir müzik bol bol cami, yani tamam bu ülkede müslümanlar fazla ama istanbul kozmopolit bir şehir ve islamdan farklı kültür ve yaşamlarıda barındırıyor, bir tek deve ve kara çarşaflı bir bacı eksik kalmış onlarıda koysalarmış tam olacakmış.

https://twitter.com/chels.../1161660211196760064?s=21
çabası mı kaldı adamlar parti kurdu akp diye bütün ülkeyi ele geçirdi bile.
olmayan çabadır. dublinde yaşıyorum kimse bana arap muamelesi yapmadı.
Ulan bu çoğrafyada yüzyıllardır camiler vardı.Şimdide facirin biri ulan bu kadar cami niye var diyor.

insanların inançlarına saygı duymak bu kadar mı zor ? camiler türk milletinin sembolüdür.

Bunu değiştirmeye çalışan varsa,siktirolup avrupaya gidebilir.
Beyhude çabadır. Hükümetimiz bu konuda gayet başarılı bir araplaşma politikası uyguluyor zaten.
Aşırı sinir bozucu olandır. Bir de bazı arapların da türklere karşı yaptıkları böyle yorumlar var? Sizler de bizdensiniz, araplaşacaksınız zamanla gibi yorumlar okumuştum yutubda. Hadi bunları geçtim de avrupalıların yedikleri bu bok gıcık ediyor beni. Türk deyince arap sananlar bilmemne. Nasıl bir karıştırma bu acaba? Gözlerine sokmak lazım pankartla biz onlardan değiliz diye .
Avrupaliya ne hacet?? Bizim millet arap gibi gorunmeye can atiyor zaten.
Böyle giderse 10 15 yıla kadar çaba göstermeleri gerekmeyecek.
Müslüman olduğumuz içinde bizi araplardan farklı görmediklerini gösteren gayret ve bunda da başarılı olduklari söylenebilir on numara algı operasyonu yapıyorlar her platformda.
yav ne çabası. uzaktan bakınca öyle gözüküyor.
aslında ne kadar büyük ve kanıksanmış bir asimlasyona tabi kalmışız farkında değiliz.
bu yeni değil. anadolu ya girmemizle başlamış bir durum.

şimdi elin avrupalısı her detayı bilmek zorunda değil sokaklara bakıyor. oradaki insanların giyimine bakıyor. arap gibi.
müziklerini dinliyor. arapların ki gibi.

aslında din sebebiyle asimlasyon başlamış olsa bile çoğu dini konuda bu benzerlik yok.
mesela camilerimiz arapların camilerinden çok farklı. yani buna bakarak arap demiyorlardır.

e isimlerimiz hepsi arapça ya da en azından farsca.
naapsın adam oğlum. arap gibi görecek elbet.
Sen araplara benzemek için g.tü yırtıyorsun ondan olabilir.
güncel Önemli Başlıklar