bugün

(bkz: avon kızı)
yilda 25 farkli dilde, 600 milyon adet basilir. her uc haftada bir yenilenerek musterilere gonderilir.
parfümlerin kokularını deneyebilmek için kokulu sayfaları olan katalogdur.
katologdan manken seçerek bana işte bunu getir diyerek geyik yapabileceğiniz katologdur.
promosyonlu ve indirime girmş ürünleri takip edebilceğiniz, indirim adı altında tüm paranızı ziyan edebilceğeiniz renkli albenili bir tuzak
muhtemel çevrenizdeki teyzelerin, ablaların %43 ünün elinde gezdirdiği ve bunu yaparak işe yaramışlık hissi sağlamaya çalıştığı nesneye denir.
fırsatlarla doludur.

(bkz: fırsatlarla dolu avon kataloğu)
çoğu liseli kızın çantasında olan katalogtur. hatta bazıları bu kataloglardaki ürünlerin ticaretini de yapmaktadır.
parfümlerin kokularını denemek için konulmuş kokulu kısımları parfüm gibi kullanılan bir katalogdur.
Ezik kızların baktığı katalogdur,yazık.
Buna bakan kızları gördüm mü direkt soğuyorum. Tam kezban göstergeci bir şey bu. Zaten katalogtan parfüm, Deodorant mı seçilir ulan. Sanki matkap bakıyor, koltuk takımı bakıyor. Parfümü gidersin koklarsın, nasıl kokuyor, tenine uyumlu mu, kalıcı mı, alt notaları nelerdir kaldıkça koku nasıl bir değişim gösteriyor. Otuz liraya parfüm seçiyor haspam. Sonra saatte bir çantadan çıkarıp çıkarıp parfüm sıkıyor. Beş dakka buram buram kokup benim başımı ağrıtıyor, altıncı dakka koku yok. Azıcık klas olun.
Her kızın mutlaka kokulu sayfaya bileklerinden kıvılcım çıkana kadar sürtmüş olduğu katalogdur.
O kokulu sayfalar ilk çıktığında ne sükse yaratmıştı beee kataloğudur.
lise zamanları işte elden ele dolaşırdı.
pur bilmem ne diye bir de parfümü vardı gelen geçen alırdı.
hala kokusu gelince tanıyorum parfümlerinin hepsinda standart bir koku vardı hala var mı acaba bilemedim.
Yaran yanlış okumalar;

(bkz: avalon kataloğu)
Yalnız kızların değil geçen hafta okulda şahit olduğum kadarıyla erkeklerinde
-abov teknoloji ne kadar ilerlemis yaav.
Diyerek kıvılcım çıkarttığı katalog.
bileğini kağıda sürterek parfümü koklayabileceğin tasarım harikası kağıtları barındırır. uzun zamandır görmediğimi de fark ettiğim kataloktur ayrıca.
Çekirdek gibidir. Eline alınca bakamazsın.
Ogretmenim elim avon katologuna surerken alev aldi tuvalete gidebilir miyim?
şirket ortamlarında çaycı ablaların dağıttığı kataloglar.
Genellikle Lisede özellikle derste bakılan katalog.