Robert Hellenga tarafından yazılmış, Melda Uytun tarafından çevirisi yapılmış, 1. baskısı 2016 yılında Maya Kitap tarafından yapılmış roman.
Geçen yaz için boş vakitlerimde okumak niyetiyle kitap ararken dikkatimi çekmişti. her ne kadar araya pek çok kitap karışsa da inatla ara ara okumaya devam ediyorum. Hani böyle bi şey olur kitabı bi türlü okuyamazsin, sayfalar ilerlemez, akmaz, gitmez... işte bana onu yaşatan bi kitap.. normalde bu duyguyu kolay yaşamadığım için bu kitap benim için başka kıymetli.. resmen direnç gösteriyo..
ama bitircem.. arka kapağında yazan harika hayal gücü özet için bitiricem..

--spoiler--
rudy harrington karısı öldükten ve kızları buyudukten sonra kendini bir boşlukta bulur. Artık hayatının sona erdiğinde inanmaktadir. kızlarının kendisini onemsemedigi fikrine kapılan rudy, evini satışa çıkarır ve avokado yetiştirmek üzere Teksas'a taşınır. Burada her gün 4 muhteşem soyut resim yapan fil normal Jean, kasabayı sihirli bir şekilde kargalardan kurtaran aksi bir Hindu rahip, nazik bir Meksikalı çiçekçi ve hepsi birbirinden renkli diger karakterlerle tanıştıktan sonra rudy'nin yaşamının şeyi tamamen değişir.
--spoiler--

görsel