bugün

kısmen de olsa benim.

makyajda buğulama olmuş tiki bir kız, ot baharat dükkanı tanıtımı yapıyordu, gittim sordum bu dükkanda kakao çekirdeği bulunur mu diye*. kadın iki üç kere sordu haliyle anlayamadı ilk söyleyişte. sonra dükkanın yerini tarif etmeye başladı; iki kat inip sağa...

tam ben tarif ettiği yolda yürürken arkamdan seslendi "durunn bhan qotureyim sizı" diye*. sonra hiç konuşmadan gittik sorduk dükkana, yokmuş. kız üzüldü beni daha uzun göremeyeceğine; "har shey olurdu normalda burada yhaa" dedi ve aynı yolu geri dönüp ayrıldık. korktum telefon falan isteyecek diye; iste(ye)medi*.

buraya kadar anlatılanlar benim bir tarafı kalkmış kısmımın anlatışıydı; şimdi dışarıdan izleyen bir bünyeden anlatayım olayı:

baharat ot dükkanı tanıtımı yapan hoş bir kıza, şekilsiz şemalsiz bir adam yaklaştı; "kakao çekirdeği bulunur mu?" diye sordu. adam kelimeleri çiğneyip tükürür gibi söylediğinden kızcağız haliyle anlamadı. allah allah deli mi ne?! diye düşündü. sonra dükkanın yerini bir güzel tarif etti etmesine ama adam malak gibi bakmaya başladı kızın suratına sonra "neyse bulamam ben şimdi orayı" diye düşünerek arkasını döndü gidiyordu.

tanıtım elemanı kız zeki tabii, anladı bu öküz bulamayacak dükkanı en iyisi ben götüreyim de müşteri kaybetmemiş olalım diye kıvrakça düşündü ve seslendi adama "durun ben götüreyim sizi" diye*. adam pısırık bir şey olunca hiçbir şey konuşmadan gittiler; kızın canına minnet. dükkanda kakao çekirdeği olmadığını öğrenince tanıtım elemanı "her şey olurdu burada ya!" dedi. ee kızcağız müşteri kaçırmıştı ona üzülüyordu. sonra paşa paşa tanıtım reyonuna dönüp herifi de şutladı.

not: anlatılan şahıs ben oluyorum burada.

edit: başlık bana kaldı.
o bayana bağlıdır, eğer ilişkiye açıksa ilgi çekici bir tanışma serüveni olabilir ama hali hazırda bir sevgilisi varsa, bayan için eziyet olur.
ben, kendimden bir örnekle betimlemek isterim:
bir sucuk sosis markası tanıtımı yaparken gelen genç müşteriler benim işi bırakmayı düşünmeme sebep olurlardı,
ters cevap verememek bazen çok can sıkabilir.
o yüzden erkekler bu eylemi yapmadan önce bayandan gelen elektriğe dikkat etmelidir...