bugün

Ezanın avemelerden okunmasıyla çözülecek yasaktır. Her mahallede bir aveme kampanyası demek ki bugünler içinmiş.
Sevgili müminler safları ayrıştıralım sevgili müminler lütfen
-kadı kamet esselah kadı kamet esselah(müezzin kamet getirmeye devam ediyor)- allah'ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun inşallah allah sizden razı olsun amin...

Sırf şu an için açılsın camiler nütfenn...
akparti döneminde camileri yasakladılar unutma unutturma eyy müslüman!!
erdoğancılık dinine göre cami yasak kardeşim. ben bütün erdoğancıların sadece reyisin sözüne güvendiğine inanıyorum.
reyis diyorsa doğrudur, tek yol erdoğan.

hüloğğ.
camilerin paralı olmadığından kaynaklanan yasaktır.Dinleri imanları para olduğu için sorun yok.
mağazalar süngümüz, food court'lar miğfer
avm'ler kışlamız, shopper'ler asker
Çünkü camilerden cemaat sayısına göre vergi alınmıyor (bu da güzel aslında lan olabilir bak).

Belki göstermiyorlar(göremiyorsunuz) ama bunlar için cami demek extra temizlik, elektrik, su masrafı demektir. Camileri sadece yardım yoluyla para alma ve halkı kandırma amaçlı yalan fetva vermek için kullanıyorlar.
camiler normal grip halinde bile iyi temizlenmediği ve havalandırılmadığı için bulaş riski olan yerlerdir. corona işini siz düşünün. bir umre muhabbetinden olay nerelere geldi. şu an toplumsallaşma gibi bir durum söz konusu olamaz. beyinsiz insanların gazına gelmeyin. inanın şu an camiye gitmek günahtır, bir yaşlının elini öpmek saygısızlıktır, birine sarılmak ihanettir. şu salgını idrak edin artık.
Namazın evde de kılınabildiği göz önünde bulundurulduğunda gayet mantıklı bir karar.
Toplu etkinliklerin hepsi yasak olmalı avm cami farketmez,halk cahil şuursuz biraz tedbirleri gevşet bak neler oluyor,istiklal Bağdat caddesi vs.
Tedbirler gevşetildi. Cunku ekonomi buraya kadar dayanabildi demek ki. Futbol maçları bile oynanacak yakında.
Yakında camilerin de avm yapılacağına ve ezanın güncelleneceğine delalettir. Şöyle bir şey düşünüyor olsalar gerektir:

Para en büyüktür para en büyüktür
Şüphesiz bilirim bildiririm
Paradan başka yoktur tapacak
Haydi alışverişe haydi indirime

Tabi ki bunun Arapçası olacak. Haşa huzurdan kemalistler gibi Türkçe okutacak kadar küfür batağında mı sandınız mübarek hükümetimizi?