bugün

Kılıçdaroğlu ve chp yüzünden olmuştur.
Yoksa akp avmleri açıp camileri kapalı tutmaz.
Ümmet bunları görüyor hep.
imamoğlu'nun gerçekte imamın oğlu olmadığını gösterir.
Mutlu musun imamoğluuğaaahshohohahsoğaaaooo!

Gülmekten ölünen durum.
Şaka bir yana da sahi ya diyanet neden camileri de açmıyor?

Çoğu bakanlığın kıskandığı devletten alınan bütçeye sahip olup, hac umre vb organizasyonlar yanında kurban zekât fitre parası yanında cuma namazı camiden çıkanlardan toplanan paralar, vakıf bina kira gelirleri yanında banka da paranın faiz geliri gibi ek gelirleri olan diyanet camilere havalandırma sistemi kurup (aslında pek gerek de yok) her vakit namazı sonrası camiyi dezenfekte edecek imkanı parası mı yok?

Sosyal mesafe kuralı korunarak, örn; medyada haber olan vip cuma namazı gibi
https://www.yenicaggazete...amazi-kilindi-273082h.htm

görsel
Bir organizasyon tüm camiler için de yapılabilir.
minareler süngümüz kubbeler miğferimiz!
ya da ezan susmaz, bayrak inmez diyen yazarları sahneye davet ediyoruz.
eyy imameoğlu, eyy kaftancıoglusu, eyy kılışdaroglu yatacak yeriniz yok sizin.
Alışveriş merkezlerini camiilerden önce açmak, bizim dünyamızda inancın ve dünyevi meşgalelerin yerini göstermiştir. Camiiler neden hala kapalı?

Hatta camiiye bile gerek yok. Camii bahçelerinde 1 metre arayla seccadede kılınabilir. Ama neden yasak ? Çözümü varken neden yasak?
isabetli karar.

aslında avm'lerin açılmasını tasvip etmiyorum. lakin esnaf olduğumdan mütevellit çalışanları da düşünüyorum. adamlar ekmeklerine bakacaklar öyle yada böyle. gel gelelim camiler ise hala büyük risk. bir kere camilerin sabit müdavimleri 65+ gruptur. 65+ zaten sokağa çıkma yasağı var. yani camilerin şuan açılması demek camilerin çoğunlukla boş kalması demek. mantıksız olacaktır. ha diyelim ki 65+ serbest oldu. bu seferde direk en yüksek risk grubu kapalı alanda bir araya gelmiş olacak. buda hem onlar hemde evdekiler için büyük risk anlamına gelir. konu ile alakalı yorumum budur.
Yakındırdır açılması.
akp döneminde gerçekleşmiştir.
Dini imanı para dediydik.
Ben burayı upluyorum arkadaşlar hadi bana eyvallah.

Edit: bugün 1 milyonun üzerinde kişinin avm lere akın ettiği haberini de hatırlatıyorum ayrıca.
Bayram namazı kılmak istiyoruz, nokta.
ikisinin de açılmaması elzemdir. Bunun için çok erken olduğu uzmanlar ve bilim kurulu üyeleri tarafından defaatle vurgulandı. Buna rağmen avmler açıldı. Türkiye'de avmciler lobisi bu denli kuvvetli miydi !?
x yerlerin kademeli / kısıtlı / kontrollü olarak hizmete ve kullanıma açılmasında mantıksızlık arayacaksak bunun için bana kalırsa öncelikle semt, mahalle pazarlarını baz almalıyız.

o zaman içine düşülen tutarsızlık daha net anlaşılır.

yahu pazarda millet dip dibe, göt göte sebze meyve alışverişi yapıyor; sosyal mesafenin ve hijyen kurallarının içine ediyor ama gel-gelelim camide sosyal mesafe ile bile ibadet edemiyor?!

saçmalığın daniskasi!

camide bulaşacak olası virüs; para alışverişi dahi bol olan pazarda yahut sırt sırta ürün incelenen avmlerde bulaşmıyor mu yâni?!

akıl tutulması yaşanıyor resmen ülkede.
Malum parti döneminde olmuştur.
Siz gerçekten nasıl bu kadar salak olabilirsiniz şaka mı bu? Okullarda açılmıyor çünkü imam camii ye kira ödemiyor ya da okul müdürü ama alışveriş merkezlerinin giderleri var ve insanlar artık başa çıkamıyor. Bu olağan-üstü hal için bizimde ülke olarak paramız olsaydı bi süre daha açılmayabilirdi. Doğru olduğu için değil zorunda oldukları için açıyorlar.
Ah şimdi bu avm açıp cami açmayan CHP olsaydı nasıl saldırırlardı ağızları köpürerek.
şimdi kıçkarı üzerine oturanlar altlarını pislemişler gibi.
ak parti hökümetinin yaptığı çok büyük bir ayıp.gerçekten yazık.
Kafanız mı güzel sizin yoksa çalışmıyor mu.

Cami ve okullar en son açılacak yerlerdir.

Secde edilen yerler ne olacak çocukları nasıl sosyal mesafeye göre okutacak sınız?
Arz talep meselesidir.

Talep edilen arz edilir.