bugün

en etkili fişeklerinden birisi dom dom kurşunudur.
Çifte, superpoz, yarı otomatik, tam otomatik modelleri vardır. Pompalı tüfeği de avda kullanan gördüm ama saçma pompalı av tüfeği değildir.
katillik için kullanılır. hayvanların da bir gün insan avlamak için bir silah icat edeceği günü iple çekiyorum.
namlu iç çaplarına göre slug ve şeritli namlu olarak ikiye ayrılır. şeritli namluların iç çapı dardır ve saçma atmaya daha uygundur, namlusu uzun olmalıdır, kuş türleri ve tavşan avı için tercih edilebilir.
slug namlu ise daha çok tek kurşun atışları içindir, savunma silahı olarak idealdir ve kısa namlulu olmalıdır.
Avlanmak üzere üretilmiş ateşli silahların tümü.
ilk bakısta akla yivsiz tekkırma çifte ve otamatik silahlar gelsede yivli olanları da mevcuttür.
Yivli olanlar genelde domuz geyik ve daha büyük hayvan avlarında kullanılir.
Yivsiz olanlar da daha genelde kuş tavşan ve ebat olarak daha küçük avlarda kullanılır.
Sanılanın aksine ölümcül değildir. Av tüfekleri kimseyi öldürmez. Öldüren fişek içerisindeki saçma ve çekirdeklerdir.

Benim bilgim bu kadar. Şarjörlü av tüfeği önerin ibneler.

Konya Beyşehir üzümlü kasabası bunların üretim üssüdür. 100 kadar firma var.

sonradan gelen edit: uzun araştırmalarım sonucunda sniper sn42 modelinde karar kılmıştım. 1000 mermi filan attım son derece memnunum tavsiye ederim.
avcılık sporu (!) için satılır, ama insan öldürmek için kullanılır. bu yüzden üçüncü sayfa cinayet haberlerinin bir numaralı aktörüdür.
http://www.milatgazetesi....lansin-makale,122501.html
Av tüfeği satışlarının yasaklanması yerine ülkedeki kaçak silah sirkülasyonunu kesmek nasıl fikir?

Yasaklanabilecek şey legal yani ruhsatlı silahların satışıdır. Ruhsatsız alışveriş zaten yasak. Sabıkası olmayan adam vakit ve para ayırarak ruhsat alıyor, sonra üç beş aklıevvel çıkıp cinayetleri bahane göstererek legal alışverişin kısıtlanmasını istiyor.

Oldu.