bugün

Bazı insanlar vardır; çok özel olduklarını, düzeni değiştirmek için var olduklarını düşünürler.Sanırım ateizmin savunucuları da bu ideolojiye uygun adamlar olsa gerek...Onlara göre müslümanlar salaktır, hatta hristiyanlar daha da salak.inanan herkes yanlış yoldadır, hayali bir varlığa inanmaktadır.Ancak o insanlar ne zaman zor duruma düşseler sığıncakları tek dal yine Allah olur.Sanırım ahirette de yalvaracakları tek varlık yine Allah olacak.Ancak karıştırdıkları ve heseba katmadıkları birşey var ki o da yanarken aynı anda cümle kurmanın çok zor olması...

öpüyorum hepinizi ateist pıtırcıklar...
(bkz: allah a sırf cehennemde yanmamak için inanmak)
dinin acizliğinden bahsetmiş başlıktır.
(bkz: eğuzubillahimineşeytanirraciğmm)
(bkz: salavat getir pezevenk)
(bkz: ütopya)
(bkz: yazarın kendi düz fikri)
--spoiler--

bazı insanlar vardır; çok özel olduklarını, düzeni değiştirmek için var olduklarını düşünürler.

--spoiler--

cok dogru laf; (bkz: bir peygamber olarak muhammed)

edit: simdi bakiyorum da iyi laf sokmusum haa.
(bkz: intertroll)
hemde ne acizliktir. savunmaya gectiklerinde durumları pek bir vahimdir. makul düşünen bir insan, onların savundukları fikirleri gercek manada nasıl düşünebiliyor olduklarıyla hayrete düşer.
en çok tuvalette iki büklüm sıçarken gösterilir.
bir ateist olarak yaşamadığım acizlik.

ha dediğin gibi bazı ateistlerin zor durumda allah'a sığınmasının nedenini sorarsan da sana derim ki: sen adam daha doğduğunda hiçbir şeyin farkında değilken kimliğine "dini: islam" yaz, okulda zorunlu din dersi koyup "dinimiz şunu der dinimiz bunu der bik bik" diye zorla okut çocuğu da bundan sınavlara sok, günde 5 kez ezan dinlesin, düzenli olarak da tv'de orda burda "şu caiz mi bu haram mı" gibi tartışmalara şahit olsun kısacası hayatının her gününde dinle karşı karşıya kalsın ve bilinçaltına allah korkusu kazınsın tabi ki zorda kalınca aklına ilk dine sığınmak gelir. bu şartlar altında ateist olması bile mucizeyken zor durumda allah'a sığınması o akdar da anormal bir şey değildir.
her anlamda öyledir. saygı evet ama acizliktir.

ulan tanrı yok diyorsun olmadığını iddia ettiğin tanrının olmadığını kanıtlamaya çalışıyorsun. yetmiyor, ateizm lafının etimolojik köküne iniyorum ve şunu diyorum.

te: tanrı.
ate : (zıttı) tanrı tanımazlık.

ateizm: tanrı tanımazlık.

ulan sen kendine 'tanrı tanımazım' diyorsan bir tanrının var olduğunu ve onu tanımadığını kabul ediyorsun. yani bu kelimenin anlamı sehpa tanımazlık olsaydı sen sehpayı benimsemediğini söylerdin. bir sehpa var ama ben onu kendimce kabullenmiyorum demektir. bu da öyle.

yani adamlar fikirlerinin etimolojisinde bile varolan birşeyin olmadığını kanıtlamaya çalışıyorlar. bu da acizliktir.

sanırım allah, isteyen inansın isteyen inanmasın diye emrederken, insanların inançsızlara kaymasını engellemek için böyle birşey yapmış. inançsızların kendileriyle çeliştiği ve aciz düştüğü bu şekilleri illa ki allah yaratmış olsa gerek. gün gelir kendi hallerine de acır bunlar.
hangi ateizm?

kime göre ateizm?

neye göre ateizm?

tanımlayan, yorumlayan kim?

hangi ateizmin acizliği?

neye, kime göre ateizmin acizliği?
şu dünyada ateist olmayan mı var?

hristiyan, diğer dinlere karşı ateisttir.

müslüman, diğer dinlere karşı ateisttir.

müslüman, kendi dininin ateist değildir. ama hristiyanlığın ateistidir. ve bunun üzerine düşünürsek...

eleştiri yaparken inanç ile mantığı karıştırıp kendi dinini, mezhebini, kendi zamanı, toplumu, kültürü içindeki popüler olan inançsal görüşü kasıtlı olarak tek gören insanların düştüğü mantıksızlıklara kendi gibi olan başka bir dinden inanç sahibi de düşüyor.
müslüman bir insan kendisini öyle tanımlamayabilir. ama zeus, elohim, yehova vb. sonsuz tanım aralığındaki tanrıya karşı bir tanrının tarafını seçmiş, bu tanrılara karşı koyu bir ateisttir.

o zaman neyin inançsızlığı?

inanç ne?

tanımı yapan kim?

tanrıyı kim tanımlıyor?

mantıksal düşünürken inançsal şeyleri katarsanız kendi iddianız kendinizi çürütür, çünkü siz de ateist çıkarsınız buradan...