bugün

çorba neysede ateizm bizi bozar abi size afiyet olsun .

hem hangi dağda hangi kurt hangi sebeble ölmüş ki ?
Insanlar adina buyuk adim.. Allah icin anlami olmayan iyilik..
mevlüt de okutmuşlar mıdır.
Aslen insanlık faktörünün din den geçmediğini kanıtlar.

Oysa ülkesi açken apartman büyüklüğünde masada oruç açan inançlı amcaları da biliriz.

Velhasıl, inanıp inanmama özgürlüğünü kullanan "insan" davranışıdır. Irdelemen, çomak sokmak yerine harekete geçmeyi gerektirir.
iyiliği insana insan olduğu için yapan dernektir. herhangi bir menfaat bu tarafta veya öbür tarafta gözetmeden yapan bir dernektir.

birine yardım ederken cennete acaba kaç huri sikerim düşüncesinde olan ve yaptıklarını vicdani bir kararla değil tamamen menfaat altında sunup birde iyilik yapmakla övünenlerden değillerdir.

ihtiyacı olana yardım etmek için gökte bir tanrı yada kutsal kitapta yazıyor olması gerekmez.

sadece vicdan yeterlidir.
(bkz: allah razı olsun) *
sıçmık beyinlilere yine sıçmık monoton düşüncelerini (düşünce olmaktan çıkmıştır zira) yazmaya aynı zamanda yazma yetisini de kullandırtarak olanak sağlayan girilmiş bir entrydir mağarandan konuşmak gözüne ne de güzel görünüyor (!)
allah rızası için yapılmış bir harekettir. Ya yanılıyosak ihtimaline karşı, öbür tarafa elimiz boş gitmeyelim demiş de olabilirler.
teorikte cennete gidebilmek için yapılmadığı için daha fazla sevap getirir. hayırlı olsun.
--spoiler--
iyiliği insana insan olduğu için yapan dernektir. herhangi bir menfaat bu tarafta veya öbür tarafta gözetmeden yapan bir dernektir.
--spoiler--

demek ki geri zekalılardan oluşan bir dernek.
Allah razı olsun dedirten faaliyet.
derneğin amacıyla zerre alakası olmayan hareket.

isteyen dernek üyeleri kendi aralarında organize olup çorba dağıtabilir, burada sorun yok. ama bunu dernek çatısı altında yapılması anlamsız.

amacı yoksullara yardım olan bir derneğin bunu yapması abes olmaz ama tanımında böyle bir faaliyet olmayan bir derneğin yapması abesle iştigal. bu dernek ister ateizm ister kanarya sevenler derneği olsun farketmez.

edit: alt entrylerde rahatsız olduğumu yazmışlar. entryde rahatsız olduğumu belirten en ufak bir işaret yok. çıkar amaçladıklarını ima eden en ufak bir cümle yok. benim kastettiğim sadece anlamsız bir eylem olduğu.

benzer şekilde islamcı derneklerin bu tür eylemleri de anlamsız. hatta epey itici. ütopya zincirim falan da kırılmıyor zira ben de kendimi inançsız olarak tarifliyorum.
islamcı derneklerin de yardımları vardır ama ateist derneklerin farkı şu: islamcı dernekler müslümanlara yardım eder ama ateizm derneği ihtiyacı olana ayrım yapmadan yardım eder.
ayrıca elinde o kadar para var sadece çorba verebiliyor, siz gidip kuran kurslarına bakın, hocaları duba iken çocuklar cılız. hep etleri onlar yiyor lan yemeğin.

ayrıca derneğin mantığına uyar. dernek bir yardımlaşma kurumudur da aynı zamanda.

en iyi biziz ütopyanız kırılıyor diye ateizm derneği ihtiyaç sahiplerine yardım etmeyecek değildir. zaten bundan neden bir insan rahatsız olur onu da anlamak güç.
malum kesime, çorba dağıtmaları bile dert olmuş, neden her şeyin altında bir art niyet veya çıkar olmak zorunda olsun ki?
Bak ateistiz ama çorba dağıtıyoruz. Yani iyi ahlaklı bir insan olmak için dine ihtiyacımız yok ehehe bak böyle kanıtlıyoruz kendimizi anlamı taşıyan durum.
bazı orospu çocuklarına fena batan olay.

lan senin sikilmiş islami derneklerin yardım yapınca (ki onu da anca müslümanlara yapar) amaç dışı olmuyor da ateizm derneği yapınca (ki onu da din ayrımı yapmaksızın tüm yardıma muhtaçlara yapar) amaç dışı çalışma oluyor, şov oluyor, reklam oluyor. hassiktir lan ordan.

sizin ben iki yüzlülüğünüze tüküreyim. iyice soğuttunuz şu dinden adamı.
Cennet hayali olmadan yapılan ahlaklı eylemdir. Yani herhangi bir fayda gütmezler cennet düşlemedikleri iÇiN.

'Bir eylemin ahlaklı olabilmesi için hiçbir çıkar taşımaması gerekir' - immanuel kant.
iyi bir insan olmak için dine gerek yoktur.

Not: müslüman
inanmıyor ama çalışıyorlar. bu terslik de bir iş var.
Ateistler diye yapamazlar mı? Her şey allah için mi yapılıyor? Bi insan bi iyiliği sadece iyilik olsun diye yapamaz mı yani? Kıt mısınız bu kadar..
Ateizm derneği bu yardımı sessiz sedasız sürdürüyordu.
Sonra ekşi'de başlığı açıldı. Bir kaç tv kanalında gösterildi.
Şov yapma söz konusu değildi.
Ancak bu yardım gündeme geldikten sonra ekranlarda çorba dağıtan türbanlı bacı furyası yaşandı. Kendilerini gösterdikten ve pis ateistlere nispetlerini doya doya yaptıktan sonra yardım olayları bitti.
Oysa ateizm derneği çorba dağıtmayı sürdürüyor.
Goz boyama kendilerini şirin gösterme çabasıdır. Ellerinden gelse bu allahsiz kitapsizlar hepimizi boğar.
On liralık çorbaymış, e sen onu da yapmıyorsun? Bir şeyi de eleştireceğinize bir ucundan tutun.

Bunca cami var, camiler boş. insanlar sokakta aç ve evsiz. ihtiyacı olanlar bir köşesinde saldırıya uğrama korkusu olmadan uyuyabilse, tuvaleti kullanabilse, uygun duşlar yapılsa, Bir köşesi aş evine çevrilse ben bir ateist olarak gider canla başla gönüllü olarak çalışırım. Tuvaleti duşu da temizlerim bulaşık da yıkarım. Ama nerde, müslüman ancak zorundaysa iyilik yapar.
sırf Ramazan'da yapılır. amaç Allah'a oruç tutmalarına engel olmak kısacası şeytanlık yapmaktır.
Çorbaya odaklanın. Ne güzel işte muhtaçlara çorba. Buradan atıp tutacağınıza bir kazan da siz kaynatın.