bugün

Sık sık yaşanan olaydır . Allah'ın varlığından şüphe duyup Yaradan'a sıfat takmayı denemeleri .

--spoiler--
Bu kadar egoist öfkeli tehditkar bir tanrının sonsuz merhametten bahsetmesi komik değil mi ?
--spoiler--

Bir şeye yok demeniz için onun yok olduğunu kanıtlamanız gerekir . Eğer siz ona yok derseniz zaten var olduğunu kanıtlamış olursunuz . Bir başka deyişle yer yüzündeki her şey sanatlıdır . Birazcık düşünürsek su içindeki elementlerin birleşiminden oluşmuştur peki sorarım size . Su insanı tanıyor mu ki insan vücuduna yararlı hale gelsin nereden geldi suya bu güçlerde insan bunsuz yaşayamıyor .
ateistlerin tanrının varlığından şüphe duyduğunu sanan, sonsuz gibi bir terimin getirilerini bilmeyen yazar söylemi.
deniz kızı yok desek ona da var diyebilecek insanlardır aynı zamanda bu bir takım yazarlar.
Allah çarpsın ki, maşallah, vallahi demeleri. Var diyorlar.
Atesitlere laf sokayım derken kendisiyle çelişmiş yazar söylemi. Başı ayrı sonu ayrı böyle bir tespit.

Periler, uçan boynuzlu atlar da birer hayali unsurdur ama onlardan bahsedebiliyoruz değil mi? Hayallerimizden bahsedebiliyoruz. Mesele somutluk değil, kavramın var oluşu.

Ayrıca var denilen şeyler ispat edilmediği sürece kimse bunun yok olduğunu ispat etmeye kalkmaz.
eğer sessizce yani düşüncelerini dışarı vurmadan inkar ediyorsa kendisi ile çelişmiyordur; ancaak dışından ben tanrıya inanmıyorum diyor ise sözleri ile çelişir. bunu anlamak kolay değil açıklamalıyım: mesela abd "kuzey kıbrıs diye bir ülke yoktur." diye bildiri yayınlasa yada kuzey kıbrıs ile ilgili hiçbirşey yayınlamasa; ilk durumda kuzey kıbrısın varlığını kabul etmiş olur; ikinci durumda zaten kuzey kıbrıs diye bişey yok, neyin şeyini yayınlayacak ki ?!!
dünya gibi mükemmel bir yerin tanrının ol demesiyle oluştuğuna inananların savunduğu düşünce. tanrının olmadığını kanıtlayamıyorsunuz diyorsunuz, kuran gibi delisaçması bir kitaba inanıyorsunuz. tabi kuranın türkçe mealini okumadığınızdan ahkam keserek bunun yanlış olduğunu da söylersiniz. hiç okumadığınız evrim teorisini alenen aşağılıyorsunuz. okusaydınız insanların maymundan değil de maymunla ortak atadan geldiğini bilirdiniz çünkü. en basidinden kan gruplarını açıklamayan kurana karşı detaylı bir şekilde açıklık getiren evrim teorisi var. belki de en büyük kaybınız kuran bir dogma olarak görmeniz.

ayrıca noel babaya da inanmıyorum ben, sizin söyleminiz noel babanın var olduğuna kanıt niteliğinde.
büyük bir yanlış anlamadır. ateistler allah yok demez. bir çizgi roman karakterinden farkı yoktur, tamamen hayal ürünüdür derler. ona sıfat takmalarının ise spider man'e çevik, süperman'e hızlı demektenhiçbir farkı yoktur.
Allah yoksa insansız uçakları kim yarattı?