bugün

Müslümanlar, megafonlara verdikleri dini bağırtıyı zorla herkese dinletince,

cümle içerisinde dini sözcükler (maşallah, inşallah gibi) kullanıp dinci olduklarını belli edince,

inanmayan insanlara 'sen şöyle kızartılacaksın böyle yakılacaksın kafir' deyince,

Sorun değil de,

Ateist çenesini açınca niye kuduruyorsunuz.
bir ateist, ateist olduğunu fısıldasa dahi art niyetli provokatörler tarafından ateist olduğunu haykırıyor şeklinde pazarlanan sözde "çaba"

evet efendim ateistlerin olur olmadık yerlerde ateist olduklarını ellerine bir megafon alıp haykırma dertleri yoktur, hiçbir zaman da olmamıştır, ortam olur, tartışma alanı olur, görüşlerini dile getirirler, en azından türkiye'de yaşıyoruz ve türkiye'yi biliyoruz, ben hiçbir ateistin böyle ucuz bir çabaya girdiğine tanık olmadım. fakat siz en başta da söylediğim gibi fısıldansa dahi haykırıyorsun diye ateistin üzerine gitmeye çalışıyorsunuz. sormayacaksınız o zaman, konuşmayacaksınız.

hiçbir ateist sizi yoldan çevirip ateizm propagandası yapmıyor, siz onu ellerinde kitaplarıyla başlarında sarıklarıyla sokakta el ele tutuşan çiftleri rahatsız eden adamlara söyleyin, siz onu vapurda izmir marşından rahatsız olduğunu haykıranlara söyleyin, siz onu yılbaşı günahtır diye bildiri dağıtan adamlarınıza söyleyin, siz onu eğlence alanlarına girip içki günahtır diyen adamlarınıza söyleyin, siz onu temsili olarak noel baba kovalayanlara söyleyin, istiklal caddesinde kadın düşmanı bildiri dağıtanlara söyleyin, sonra dönün bakın kim gerçekten haykırıyor? kim?
türklerin türk olduğunu ve müslümanların müslüman olduğunu belli etme çabasından farksızdır. gayet yerindedir çünkü dini görüş bireyin kimliğinin bir parçasıdır ve kendi kimliğini reddetmek ya da gizleme ihtiyacı hissetmek kendine, olduğun şeye ihanettir. kimse ortada kuantum fiziği hakkında konuşulurken ben ateistim diye ortaya fırlamaz gereksiz şekilde, zaten öyle davranana deli dersin ama konuyla alakası olduğunda sessiz kalmanın ve kendini gizlemenin anlamı yok.
not: ateistim problem mi var?
Geçen yine ateistim.
Ferrarin olsa sen üstüne kapatır mıydın? *
Tam tersi, asıl bir dine mensup olan, ama aslında ateistliğe de gizli gizli özenen, inceden hayranlık duyanların zırt pırt ateistlik muhabbeti açması, konuyu deşmesidir, en sık görülen. Bknz: "Sabah sabah ateist mi dürttü, rüya mı gördün dedirten" başlık.
Her ırkta her inançta veya inançsızlıkta olduğu gibi bizde de var böyleleri pek hoş değil inanmıyorsan kafa salla geç ben kimseye söylemem kolay kolay.
siz ne kadar inkar etsenizde, bizim peygamberimiz
Bir elime Ayi diger elime gunesi verseniz ben bu davadan vazgecmem
diyen insandir, siz bizi imandan cikarabileceginizi mi saniyorsunuz maymunlar. Bilimciyiz diyerek 200 yillik bir teoriye kanitlanmamis bir teoriye koru korune inanmak hangi bilim dalina uyuyor.
ben inşallah, maşallah, god bless you canım diyip ateist olanlardanım bro.. çelişkiye gel hele..