bugün

ateistlerin terlemesine neden olan sorulardır. mesela "ruh nedir?"

kitlenir kalırlar...
Ateist:Falan filan maymun falan filan.
imam:Ne dedin sen dedin.
Şlak = (Tokat)
tokat gibi cevap.
(bkz: geçmiş zaman olur ki nin ironi yaptığını anlayamamak) güldürmüş soru ve cevaplardır.
+ ruh nas?
- şlak
+ allah va?
- şlak
+ peygamb?
- şlak
+ eeh bi vurmada öğrenelim.
ATEiSTLERE tokat gibi soru sorduğu zanneden insanların kendilerinin sorup kendilerinin cevapladığı o arada bizden ibret almamızı bekledikleri sorular. *

ateistlere sorulurken atesitler mantıklı cevap verse de kesinlikle mantık çerçevesi içerisinde karşılanmıyor, bu arada ateistten bir kontra geldiğinde ise " ama kardeş öyle dersen olmaz, inanmıyon bari saygı duy" şeklinde gard alınıyor.

e madem hep siz bize soruyorsunuz canlarım ciğerlerim bi tane kısacık soru da ben size sorayım kızmadan sinirlenmeden bu sefer cevaplayın artık;

bir ana ki merhameti deniz de bir damla kadar, o ana ki allahın yarattığı bir aciz kul!
o anadır ki evladı kalbini yerinden sökse, onun saçının teline halel gelsin istemez..

o yaradıcı ki ululardan da ulu.
ana merhameti bir su damlası ise, yaradanın merhameti deniz derya, okyanus.
o yaradıcı ki esirgeyen, bağışlayan, rahman rahim...

e güzel kardeşlerim, müslüman sevdiceğim soruyorum ;
bu kadar kudretli bir yaratıcı nasıl olurda kendisine inanmayan bir aciz kulunu ebediyen cehenneminde yakabilir fakat gene allahın yarattığı aciz bir kul olan ana, ne şartta olursa olsun evladına zerre halel gelsin istemez!

al sana tokat gibi soru, ateiste değil de ateistten size gelsin. adam gibi kıvırmadan, açıklayın bende müslüman olayım! bende doğru yolu bulayım.

not: amaç trollük değil, soruya ccevap veremeyecek kapasitesiz kardeşlerim nickaltıma gelip troll ot bok demesin bende üslubumu değiştiririm demedi demeyin! *
ateistleri güldüren sorular ve daha komik cevaplardır.
Not: Ateist değilim, bununla birlikte akıl eksikliğini madde madde de olsa anlarım. Tezinizi kendiniz çürütmeyin ne olur.
bunu yazan arkadaş trol ise gülüp geçerim ama bunlara inanarak yazıyorsa memleketımde ki eğitim sisteminin derhal değişmesi gerek. yoksa bu tarz okumadan, araştırmadan ahkam kesenler olursa vay memleketimizin haline.
ya nihat doğan akp'yi savunur da bütün akp'liler bundan rahatsızlık duyar, nihat doğan'ın kendilerinden olmasını istemez ve hatta keşke chp'li olsaydı bu herif derler, kendilerinin yüz karası olarak görürler ya hani. işte o mantık aynen benim gibi birçok müslümanda da var. bu zihniyetteki adamlar keşke benim olduğum tarafta olmasaydı dedirtiyor insana. tokat gibi olmayı bırak aptalca soru ve cevaplardır ki geçtim ateistleri, müslümanları bile ya güldürecek ya da bu kadar da mal olunmaz ki diyerek sinirlerini bozacak soru ve cevaplardır.
(bkz: tutmayın küçük enişteyi salıverin gitsin)
daha geçen gün araplar 10 yaşında kızla evlenmek caizdir demedi mi? pedofililer ateistlerden çıkar önermesi, en saçması olmuş. peygamberin bile çocuk yaşta 'eşleri' varmış. onun dışındaki iddialara cevap vermeye gerek bile yok sanırım.
konuya felsefi olarak yaklaşırsak tanrı' nın var olduğunu beş şekilde bulabiliriz. bunlar: ontolojik kanıt, kozmolojik kanıt, nizam ve amaç kanıtı, din tecrübesi kanıtı ve ahlak kanıtıdır.
ontolojik kanıta göre: tanrı zihnimizde en üst ve mükemmel kavramlarını taşır ve eğer gerçekte bu kavramları taşımasaydı bu kavramları zihnimizde taşıyamazdı. yani sonuçta tanrı' nın var olduğu kanıtına tanrı kavramından yola çıkarak varırlar.
kozmolojik kanıta göre: evrende var olan kuralların sebepleri vardır ve bu sebeplerin başka sebepleri vardır. bu sebepler serüvenini izleyerek tanrı' ya ulaşılabileceği savunulur.
nizam ve amaç kanıtına göre: evrendeki her şey kusursuz bir şekilde işliyor ve bunlar kendi görevlerini mükemmel şekilde yapabilmek için önceden yüce bir varlık tarafından ayarlanmış olması gerektiği savunulur.
ahlak kanıtına göre: eğer tanrı diye bir varlık olmasaydı iyi ve kötü gibi kavramların olmasının mümkün olmadığını ve buna göre yüce bir varlığın var olması gerektiği savunulur.
dini tecrübe kanıtı: bir çok kimse tanrı' nın varlığının sadece sezgiyle kavranabileceğini savunur. tasavvufta mevlana ve yunus emre gibi büyük kimseler diğer kalplerin zehirleri olmadan tanrı' nın varlığının hissedilebileceğini savunur.
olm çok komik sorular lan,

cevaplayayım bak,

1) evrim var diyon! peki maymunların evrim geçirmediğini nasıl açıklıyon?

--spoiler--
cümle muhteşem. başı sonu kıçı her bir yanı çelişki içinde. maymunlar evrim geçirmemiştir diyen mi var. yok zaten de neyse. Muhtelif yerlerde 10 milyar kere yazdım. ama yine yazayım. kimse insan maymundan geliyo demiyo lan. olm biraz okuyun lan. insanın atası maymundur diyen bir kişi yok lan. sadece islamcılar diyip bir de onu çürütüyorlar hesapta.
--spoiler--

2) allah yok diyon hani göremiyom nerde diyon peki çayın içindeki şekeri görüyon mu? ama çayın içinde şeker olduğunu biliyon.

--spoiler--
kromatografi ay parçam onun adı. sıvıların içinde varolanları ggösteriveriyr. aletleri de var. sıvıyı koyuyosun bilgisayar ekranında yazıyor. getir azıcık allah sıvısı da bakalım allah nerede ne yüzde de?
--spoiler--

3) koministlik en iyi ynetim biçimidir diyon paylaşımcılıktır diyon o zaman sen çok afedersin karını da paylaşmayı da mı göze alıyon?

--spoiler--
ateistlerin hepsini komunist sanmak gibi bir mallığa imza atmışsın. komunizmde paylaşmak yoktur canımın içi. bunu da götünden anlamışsın. sahiplik yoktur sadece. kadının özzgür seçim hakkı vardır. ben denk getirdiğim her kadın ile yatayım kalkayım ama karım evde otursun beni beklesincilere gelmez. o kadının da seni aldatma hakkı vardır. kadına kalmıştır. kendi evinizdeki kadınlara güvenmiyorsanız suçu komunizmde ateizmde aramayın.
--spoiler--

4) müslümanlar cahildir diyon! peki allah cc yi görememek kadar büyük cahillik var mıdır bu alemde?

--spoiler--
bunu diyen sanırım ben gördüm diyor olmalı ben buna cevap veremiyorum hakikaten. yani cümleyi okuyunc allahı görmüş birisi yazmış gibi geliyor. o yüzden direk siktiretya çöpüne atıyorum bunu da.
--spoiler--
ilkokul 3.sınıf teist ile ateist sıra arkadaşı arasında geçen piyes.

(bkz: gül gül öldük)
http://haber.mynet.com/de...en-goruntu-628948-guncel/

bu ve bunun gibi mataryalistleri ve ateistleri şoke eden, kaçacak yer aramalarına neden olan delil niteliği taşıyan soru ve cevaplardır.

(bkz: şimdi onlar düşünsün)
(bkz: trolldür ne yapsa yeridir)
ilgilenmeyince kendiliğinden çözülecek sorulardır.
ben de sözde müslümanlara bir şey soracağım;

Allah size cenneti vaad etmeseydi, ibadetinizi bu kadar sıkı yapacak mıydınız? yoksa cennet var ucunda, çıkar hesabına mı bunca riyakârlık?

ateist olan adamın ölüm sonrasını kabul etmediği için, iyiliği özünde iyi olduğu için yapar, ama sizler her yaptığınız iyilik adı altındaki amelleri sağa bakıp "yaz bunu güzel sevaptı" ayağına işliyorsunuz.
beklenen
teist soru: deprem olmuş
ateist cevap: Eşhedü en laaa. aaa hidayete erdim lan.

gerçekleşen
teist soru: deprem olmuş
ateist cevap: Olacak tabi yer kabuğu magmanın üzerinde hareket halinde
teist soru: lan olm Allah var lan işte şerefsiz.
Atesit cevap: sen noel babaya da inanıyorsun değil mi?
madem allah yok camileri kim yaptı?
madem Allah yok diyorsunuz ne diye gecenizi gündüzünüzü dinsel kavramlar etrafında yaşıyorsunuz?
Allah yok din yalan ne var o zaman ulan it? *
gözün kapalı rüya görebiliyorsan gözün kapalı niye Allah'a inanmak istemiyorsun.
cevap: kem küm ştte darvin..
insanlara faydalı olmayı neden küÇük görüyorsunuz? neden iki ateist bir araya gelip bir muhabbet bile edemiyorsunuz? niye faydalı değilsiniz?
gördüğümde imanımın 171 kat arttığı soru ve cevaplar. şimdi 3268 kere fatiha ve 182 kere yasin okuyacağım. üstüne 197 kere allahın 99 ismini zikredeceğim ki bu 19503 isim yapar. cennetin katları arasında 6501 basamaklı merdiven olduğuna göre ve her allahın ismini zikredişte 1 basamak yukarı çıkıldığına göre cennette 3 kat daha yukarı çıkmış olacağım.
bu başlık altında ateistlere sorulması farz olan "niye iğrenç sorular içeren başlıklar açıp müslümanları aptal olarak gösteriyorsun?"
sorusudur.

kim neye inanmak istiyorsa inanır yada inanmaz. insan bilim kitaplarını , din kitaplarını okur karar verir.

ben okudum ve Allah'a inanıyorum , DNAda süper bilgisayarlar tarafından çözülebilen inanılmaz komplekslikteki kodlar ve bu molekülün kendisini kopyalama yeteneği bana yetti. Bunlar bir tasarım olmadan çalışması hem de böyle kusursuz çalışması imkansız olan sistemler. Ama biri de çıkar "bunlar çok kompleks değil bak burda ben bi molekül yaptım , kendini kopyalıyor" falan derse bile yine görüşüm değişmez , bu komplekliğin arkasında bir akıllı tasarım olduğu gerçeğini teyid onaylamış olur sadece. Ama insanlık bugüne kadar kendini kopyalabilen bir molekül yapamadı.
ateistleri kızdıracak olan sorulardır.

ben inançlı biri olarak şöyle bir yaklaşımda bulunmak istiyorum, bu dayatmacı islam ve müslümanlık muhabbetlerinin son zamanlarda iyice dayatmacı bir hal aldığı kanısındayım.

bende bir soru soruyorum! çayın içindeki şekeri göremiyorsun, peki eşin başka biriyle olduğunda da görebiliyor musun ?

(bkz: aldatılmak)

peşin peşin söyliyeyim, elhamdürillah müslümanım.