bugün

çevresindeki insanların yeterli olgunluğa ulaşmadığının farkında olan ve onları kaybetmemek için düşüncelerini saklamak zorunda kalan kişidir. bu durumu sadece arkadaşlar için değil aile için de düşünmek mümkündür.
tabi ki burada bahsedilen insanlar ergenlerin fantezisi haline getirilmiş ehehe ateistim ben yhaa... kafasında olmayan insanlardır.
sadece güvenebilecekleri insanlara bunu açıklamak zorunda kalmak, bunu anlatamamaktır.
babanın - neden cumaya gitmiyorsun lan dediğinde acı acı gülümsemektir.

kusura bakmayın ama saygı namına da bir şey yok bu ülkede, ikinci sınıf vatandaş muamelesi ve tüm sosyal ilişkilerde sert bir dışlanma durumunda yapılabilecek tek mantıklı şeydir.
taze ateisttir. ortalama ateist insanın gözüne gözüne sokar bir de tartışmaya falan çalışır.
indim dereye ateist bulamadım,
kendime göre eş bulamadım.
saklamıyordur, kendisini dünyanın yapılabilecek en cahil cühella muhabbetlerinden koruyordur. nası bir yerde yaşıyorsak duyan saldırıyor yok ozaman dağı taşı, toprağı bulutu kim yarattı, adama diyorsun ulan kendi tezinin içinde antitez barındırıyorsun, kısır döngüye sürükleniyosun madem olay ''dağı taşı kim yarattı'' e ozaman onu yaratanı kim yarattı ... Ruhu daralıyo insanın bilmesin kimse daha iyi.
ateistliğin şanına leke düşüren insandır. koçlar gibi çıkacaksın kardeşim, ateistim, kitapsızım, haşa allah'a inanmıyorum, cennet yok cehennem yok, ölünce cesedimi yakın küllerini oraya buraya savurun diyeceksin.
Bastırılmış insan. Ne gerek var azizim saklamaya.