bugün

tamamı: atağa çıktıktan sonra görev yerine dönen defans oyuncusu...olacaktı. ama olmadı...

şöyle ki, sağ-sol bek, oyun içerisinde gazını alamayıp pozisyon gereği hızla rakip alana gider, pozisyona girer ve pozisyon basarısızlıkla sonuçlanır. bu arkadas bak hücuma destek veriyorum edasıyla biraz da salınarak görev yerine gelir.

stoper. genelde korner ve freekicklerde terk eder görev bölgesini, mutlaka bir emanetçi bırakmıştır, kontra yememek için. ceza alanı ana baba günüdür, o kalabalıktan sıyrılır, en yükseğe sıçrar , uzadıkça uzar, ama nafile bir vuruşla poziyonu aut'a gönderir ya da kaleciye bırakır. eger kaleciye bırakırsa hızla görev alanına dönmek zorundadır, nitekim günümüz futbolunda hızlı hücumun en önemli özelliklerinden biri de ani kontralarla rakibi vurmaktır.. fekat top aut'a çıktıgında kaleci topu alıp gelene kadar belli bir zamanı vardır, ve mağrur bir edayla görev yerine döner...
http://3.bp.blogspot.com/...Ty7ymbP8apI/s400/gaga.jpg
genellikle terini silip sümüğünü akıtır.
vay amına koyayım ne koştuk be diyordur içinden o geri dönüşte. futbol oynadığım zamanlar ben de öyle yapardım çünkü oradan biliyorum. ama ayrı bir havası da yok değildir onun he.
herhangi bir duran top organizasyonunda savunmada tek kalan oyuncu tribinden daha havalı değildir. Büst gibi durur böyle. Sanırsın stadyumun önüne heykelini dikecekler amk.
GERi GERi ARKASINA BAKMADAN KOŞANLAR DAHA KRALDIR.iNGiLTERE MiLLi TAKIMININ KALECiSi bu hareketin en süperini YAPMIŞTIR.

http://www.youtube.com/watch?v=j-sZbGpdzQA
tamam! tamam! kusura bakmayın. moral bozmak yok. sorun bende. gibi tavırların yapılmasının beyin tarafından zorlanması durumu.
daniel alves.
Atak gol olmadan sonuçlandıysa takım arkadaşlarına sitem ederek geri dönebilir. Bağırabilir , el kol hareketleri falan yapabilir. (bkz: emre belezoğlu)
havalara bak diyen forvet oyuncularına içinden, siz de defansa geldiğinizde trip yapa yapa ileriye gidin razıyım amk, yeterki allahını seven defansa gelsin lan, diye geçiren defans oyuncusudur.
illaki kafasını sağa sola sallayarak.
söz konusu oyuncu sergio ramos'sa jose ' yi bile sikebilir ama daniel alves se sakin sakin döner çünkü bilir elbet diğer pozisyon ona gelecektir o da messi ye verecektir e messi bu öküz değil ya atacaktır.
Burnundaki tüm sıvıyı dışarı atmayı unutmayan futbolcudur. Servet Çetin örneği gibi.
karizmadır.