bugün

bazı şahıslarda sık görülen ancak şu cümleleri iyi okuyunuz

iki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal… ikinci Mustafa Kemal, onu “ben” kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!

yaşayan mustafa kemal paraların üstünde basılı olan değil günün okuyan,çalışan ,üretime beyin gücü katkısı veren yani önemli noktalardaki chpli olsun akpli olsun çoğu insanın zihninde bu büyük zatın ülkeye kattıklarına olan minnet vardır. içinizde ne kadar çürük elmalar olsa da bir gün bu ülke de bizdeki mustafa kemali baskı ile silmeye kalkarsa o zaman da şu cümleleri iyi okuyunuz

ya istiklal ya ölüm.

edit: lan oğlum okumadan niye eksiliyonuz bi okuyun mal mısınız cnmlarım mallarım muck.
Duyduğum en saçma hayaldir, net.
(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)
"hayalleri de sikerler necmi..." biri 90 yıllık enkaz kaldırır, biri hayal kurar ne içiyorsunuz olm siz?
aslına bakarsak insanlarımız doğru şekilde bilinçlendiği zaman, herkesin içinde istemsizce Atatürk sevgisi oluşacaktır. Okuyan bilgili ayil bi toplum olamadığımız için boş insanların boş hayellerini dinlemek zorunda kalıyoruz.
dünyada büyük işler yapmış hiç bir insan unutulmamış, unutturulamamıştır
kimilerinin 93 senelik hayali.

peki 93 senedir ısrarla hatırlatıyor muyuz? evet.
yarında hatırlatacak mıyız? evet.

fikir ve düşüncelerinin izinde, yürüyoruz geleceğe..