bugün

atanın karşısında hükümet mi vardı da yendi hususudur. tek parti tek sandık ataya oy ver olay bitti neyin başarısını yazdınız anlamadım.

görsel
Fransız hükümetidir. Atamızın örgütlediği maraş, Antep ve Urfa cephelerinde öyle çok kayıp verdiler ki ilk pes eden onlar oldu.

Bu vesileyle tüm bu cephelerin komutanı, yobaz avcısı kılıç ali'yi saygıyla anıyorum.
reyiz o kadar çok hükümeti yendi ki kendi ülkesinde 20 sene seçim yapamadı.
(bkz: lol)
babanızın ve annenizin kim olduğu beni ilgilendirmez. inançlarıma göre herhangi bir yerde doğup, herhangi bir yerde ölebilirsiniz. mustafa kemal atatürk sadece bu ülkeyi bazı pezevenklerin elinden kurtardı. "tek başına mı yaptı sanki ?" diyen gavatları duyar gibiyim. bir inşaat şirketinin ceo'su olmak, gidip inşaatta harç yoğurmakla bağlantılı bir konu değildir. yapılan başarılı bir inşaatta hemen kıçınız kalkar. sabaha kadar örnek verebilirim de, anlayabilene bu örneğim çok zaten.

gel gelelim o günlerdeki kültür seviyemize. kardeşim ben arapça yazmak istemezdim şahsen. o mantaliteyi ana amaç edinmiş birisi olmak, hiç istemezdim. yaptığı bu devrimi kökünden destekliyorum paşamın.

halk öyle bir halk ki, saldırmaktan, savunmaktan ve açlıktan bezmiş bir halk. elbette kurulan meclis seçecekti ata'mı. teknolojinin bu kadar üst seviye olmamasının sebepleri de var altında tabi. fikirleriyle, azmiyle, mücadelesiyle bir halkın geleceğini kurtarmış adamı seçmeyeceklerdide, senin yobaz dedeni mi seçeceklerdi ? ne olacaktı yani ?..