bugün

http://gundem.milliyet.co....2011/1363746/default.htm

ilber ortaylı tarafından kesin bir dille yalanlanmış iddia.
düşüncesine kanıt olarakta bir köylünün asla yahudi olamayacağını söylüyor.

bu, benim için de doğru yaklaşım çünkü yahudilerin toprak edinmesi yasaktı önceki yüzyıllarda.
bu yüzden şehirlerde birikmiş bir topluluktur. ya zanaat ile ya ticaret ile uğraşırlardı.
ilber ortaylı yalan diyorsa doğruluğu düşünülebilecek iddia. kaldı ki yahudi olsa ne olur yani.

bu adam allah yok dese inanmayı bile düşünürüm. o kadar yani.
Benzer iftiralar oldu, olacak. (bkz: Yunan Mason Yahudi Ermeni) ne varsa söylesinler ama o ADAMDI.
her dönem çıkan iddialardan biri. alman mı, yunan mı, bulgar mı, rus mu, ermeni mi, rum mu... adam yoktan ülke kurmuş, pıtırcıkların tartıştığı mevzuya bak.
(bkz: bekvkthü)
atatürk doğduğunda selanik'deki yahudi nüfusunun bir hayli fazla olmasından dolayı ortaya atılmış olan iddiadır..

doğru olup olmadığını kimse bilemez..ilber ortaylı bile..çünkü konuştukları şeyler birilerinin bilinmesini istediği kadar..atatürk'ün doğumuyla ilgili tüm belgeler 1955'de selanik'de tuhaf bir şekilde yakılan atatürk'ün evinde yok olmuştur..

yahudi olsa da olmasa değişen birşey olmaz bence..çünkü icraatı ortada kendisinin..soyu değil icraatı önemli bence..
şerefsiz köpeklerin iddiası. Batı trakya nüfus olarak o dönemlerde anadolu'dan daha fazla Türk nüfusu içermekte idi. Osmanlı zamanında anadolu'nun yarısından fazlası gayri Müslim, ermeni, rum ve yahudi idi. Hal böyle olunca Samsun'da doğmuş herhangi bir Türk'ün durduk yere ermeni, yahudi, Rum olduğunu iddia etmek Mustafa Kemal'in Yahudi, rum, ermeni olduğunu iddia etmekten daha tutarlı bir hal almaktadır. Yani büyük ihtimal bu iddiayı ortaya atan şerefsiz köpek Mustafa Kemal'den daha büyük oranda yahudi, rum, ermeni olma olasılığına sahiptir ki Mustafa Kemal'in Türklüğe hizmetleriyle bu iddiayı ortaya atanların Türklüğe ihanetleri karşılaştırıldığında kimin yahudi, ermeni, rum kimin ise Türk olduğu açık seçik keskin hatlarıyla ortaya çıkmaktadır.

Mustafa Kemal'in soyunun önemli olmaması bir durum da söz konusu değildir çünkü Mustafa Kemal öz be öz Türk çocuğudur. Bir Türk çocuğuna "soyu ne olursa olsun önemli değil" demek bile bir hakarettir ki ortaya koyduğu eser sinsi bir yahudinin, korkak bir ermeninin, aptal bir Rum'un ulaşabileceği bir eser değildir.
atatürk'ün 1911'de kudüs'te itmar ben avi adlı yahudi gazeteci ile yaptığı röportaj esnasında sarf ettiği;
"sabetay sevi'nin soyundan geliyorum, tabii ki artık yahudi sayılmam, ama peygamberinize hayranlık duyuyorum" sözüne istinaden ve kendisine sorulan "ibranice biliyor musunuz" sorusuna verdiği "shema yisrael, adonai elohenu, adonai ehad" (dinle ey israil rabbin olan tanrı tektir) duası sebebiyle türetilmiş iddia.

atatürk'ün bu röportajında da itiraf ettiği üzre kendisi sabetayist kökenli olabilir, ama neticede kendisi öz be öz türktür ve dinen de müslümandır.

new york'ta bir yahudi gazetesinde yayımlanan bir makalede ise bu konu ayrıntılarıyla işlenmiş;
(the jewish daily forward gazetesi)
http://www.forward.com/articles/10737/
http://www.forward.com/articles/7165/

neticede sabetayist olmak ve yahudi olmak ayrı ayrı şeyler.
(bkz: göte girecek başlıklar)
(bkz: göre girecek entry ler)
o kadar kendi milletini küçümseyen bir silsilenin içindeyiz ki, şu anda yapılan tüm işlerin altında bir ton ipnelik arayan şakirtler, o zaman da bu adam bu milletle bunu yapmamıştır illa arkasında bi amerika falan filan var diye kuduran ve ne yaparsa yapsın tam ispatlayamayan...
neden başka güç olmadan gelen bir başkaldırıyı kabullenmezler anlamış değilim.
yahudi olsa onlar mı yardım etmiş ben size demiştim mi olacak.
mason olmuş yok bilmem ne olmuş te mna koyayım diyesim geldi.
bu adam türk milletiyle yapmıştır. bu işleri. nokta.
gidip amerika da kalan papanın götünü yalayan insanlardan değildir.
etnik olarak olmasa da fikir/düşünce bakımından kuvvetle muhtemel iddia.
tartışılması saçma olan iddia. isterse nijeryalı olsun ne fark eder?
insanları dinleri ve ırklarıyla ayırmak gibi hiç bir anlamı ve sonucu olamayacak çabalara girmiş garip zihinlerin bir icraatı.
mustafa kemal atatürk'ün türkiye cumhuriyeti'ni ingilizlerin, amerikalıların desteğiyle ve onlar için kurduğunu düşünen zihniyetin ortaya çıkarmış oldugu iddadır. duruma göre rum, bulgar, arnavut olabilir. yine duruma göre musevi, sabetayist yada ateist olabilir. sonuç olarak bu toprakları ve bu devleti sevmeyen insanların uydurduğu yalanlara itibar etmemek gerekir.
“Benim atalarım Anadolu’dan Rumeli’ye gelmiş Yörük Türkmenler’dendir” diyen atatürk'e yapılan şerefsizce bir iftiradır.
Atatürk'ün ben sabetay sevi'nin soyundan geliyorum demesiyle ilgili her hangi elle tutulur bir kanıt yoktur.
Atatürk'e diktatör diyen yabancı kaynaklı yazıları kaynak göstererek Ataürk'ün sabetay soyundan geldiğini iddia etmek, olsa olsa kötü niyet ve iftira olur.
ortadadır kim ispatlarsa o taraftandır. önemlimi önemli neden türk milleti bir yahudi tarafından yönetilmemelidir.
şüpheyle yaklaşılması gereken iddiadır.

bu arada yahudi derken ''musevilik dinine mensup kişi'' mi yoksa ''israiloğulları soyundan gelen kişi'' mi kastediliyor? eğer din kastediliyorsa, daha hangi ırka mensup olduğu bile kesin bir biçimde belli olmayan bir kişinin dini görüşü hakkında bilgi edinmek imkansızdır.

zaten kaynaklarda yer alan söylemlerine göre ya deist, ya agnostik ya da ateisttir, bir dini yoktur.
"biz ilhamımızı gökten indiği sanılan kitaplardan değil doğrudan hayattan alırız"

Mustafa kemal atatürk.
önce kaç tane padişahın annesi yahudi git onu araştır. fatih'in annesi de sırptı. ama istanbul'u o aldı.
2. selim'le 3. murat'ın anneleri de yahudi idi.

yahudi olmadığı aşikardır ancak diyelim ki öyle? ee ne oldu?

-necmi ben bir değişiklik hissetmiyorum.
+hakkat ha ne yapsak ki şimdi?
-gel bi trollük daha yapalım.
efendiler kidabında soner yalçın açık ve net yazmıştır bu konuda
elde bigi yok bulunamadı diye belgelerle kanıtlamıştır. ama taş atayım izi kalsın politikası yürültülüyor orası ayrı .
kemalist değilim lakin ne olursa olsun türk, yahudi, ermeni, mason, eşcinsel ( bi ara eşcinsel de diyolardı ) sonuçta emperyalizme karşı mücadelesi
saygı duyulması gereken bi mücadeledir.
babasını erken yaşta kaybetti: veled-i zina.

elini cebini attı: mason.

türkçe kullanımına önem verdi: dil bilmiyor..

yoktan devlet kurdu: diktatör.

gözleri maviydi: türk değil.

kudüste röportaj verdi: şimdi de yahudi!

ulan bu kadar ezik, her okuduğuna, duyduğuna inanan salak olmayın, biri de yazmış " etnik olarak olmasa da fikir düşünce bakımından yahudidir "

be öküz! bunu neye dayanarak yazarsın? bunu yazarken mantığın nerede, amacın ne? ne ile nasıl ispatlarsın?

tüm iftira ve hakaretlerin tam tersi argümanlar bir bir götünüzde patlıyor ama akıllanmıyorsunuz.
(bkz: sözlüğü btk ya şikayet etmek)
http://www.ihbarweb.org.tr/
Atatürk Yahudi değildir, ailecek Müslümanlardır, annesi iyi derecede Kur'an okur bazılarının zannettiği gibi Kürt de değildir, Yörük Türk'üdür ve her fırsatta Türklüğünden ve Yörüklüğünden gurur duyduğunu dile getirir, şu an 75 milyon insanın özgürce yaşayabildiği bir devlet kurmuştur.
kendi kirli ellerini satılmışlıklarını, atatürk üzerinden temizlemeye çalışanların iddiaasdır zira çok fazla yalandır!..
atatürk'e yahudi mason gibi yakıştırmalarda, bulunanlar kendinden utanmalıdırlar.
atatürk, özbe öz türk'tü (gibi)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar