bugün

1912 yılında soyfada ingilizlerle anlasmıştır.

Kaynak: kadir mısıroğlu.
çarpıtılmış bir tarihin bilgisi. atatürk mandacılık ve himayeciliğe kesinlikle karşı çıkmış antiemperyalist bir liderdir. bu konuda da çok katıdır. sonucunu zaten tarihte net görüyorsunuz, ispatlamaya bile gerek yok bunu. utanmasalar vahdettin ingilizlere düşman, atatürk ingilizlere dosttu diyecekler.
bende isterim lan ne var bunda pardon. ingiltereye vali yapsalar koşa koşa giderim amk neyin kafası bu?

göt kılı karartmasıdır.

ayrıca atatürk e öyle teklifler gelmiştir vaadler havalarda uçmuştur da tenezzül edip bakmamıştır bile..

adam koca hayatını bir tomobille geçirmiş onu da kolay kontrol için almıştır kendi keyfi için değil.

neyse pis islamcılar anlayamazsınız..

sizin işiniz arap hayranlığı pedofili bir de hırsızlık..
kurtuluş savaşı döneminde yunanlarla anlaşan ama enteresan şekilde bugün bizans dölü sıfatını küfür olarak kullanan, yunanların yetmediği yerlerde ingilizlerden aldığı silahlarla çerkez ve pomakları kuvayi milliyecilere karşı silahlandıran, halifeleri bir ingiliz gemisi ile ülkeyi terk etmiş 60 iqlu, ahlaksız islamcıların zırvası. bu ülkede birilerine bizans dölü, ingilizci, amerikancı diyemeyecek biri varsa o da islamcılardır.
vali bile olamaz dediler. cumhurbaşkanı oldu.
osmanlı yüzbaşısına ingiliz teğmeni selamlaması emri veren osmanlıcı iddiasıdır.
gördüm de böyle şerefsiz iddaa görmedim... cia ve ingiliz ajanlarının kitaplarında ki iftiralara inanmak gerçekten büyük aptallıktır... atatürk valilik istediği içinmi samsuna gidip ingiliz kölesi yunanlılara karşı milli mücadeleyi başlattı... emperyalist iftiralara inanmayın... atatürk emperyalizmin önünde ki en büyük anıttır dünya tarihinde... böyle bir efsane anti emperyalistlere ilham verir... bu yüzdendir ki bu büyük adama sürekli iftira atmak emperyalistlerin boynunun borcu olmuştur... çoğu ingiliz tarihçi atatürkü ingiliz tarihinin en büyük düşmanı ilan etmiştir... valilik isteyen bir adam ingilizlerin en büyük düşmanı ilan edilebilir mi... şerefsiz troller yazar böyle şeyleri de namuslu insanlar inanmasın bu şerefsiz iddaalara...
adı üstünde, iddiadır. pat diye üstüne atlanmaz, pat diye inkar edilmez. ama tabii gazetelerde anafartalar kumandanı mustafa kemal ile mülakat gibi yazı yayınlandığı bir dönem ile ilgili olarak "çanakkale savaşı'nda bir şey yapmadı ki" deyip de aynı dönemle ilgili ortaya atılan bu valilik mevzusu türü iddiaları gözü kapalı kabullenmek art niyet emaresi olur, o ayrı konu.

bahsi geçen dönem tam bir belirsizlik ve kargaşa içindeki işgal istanbulu dönemidir. velhasıl herkes hem "ne yapsam" tereddütü içinde, hem de o konuda kafasında bir şey varsa da imkanını bulma çabası içindedir. o dönemde mesela italyanlar da mustafa kemal paşa'ya bazı zarflar atmıştır. (ikincil kaynak için (bkz: altı ay)). dolayısıyla, ingilizler de zarf atmış olabilir. kendisi anadolu'ya bir şekilde geçme fırsatı için ayıya dayı demiş olabilir. ama tabii bunlar spekülasyon olup, iddia sahibinin belge ortaya koyması gerekliliği asıl vaziyettir. yoksa kısa bir süre sonra anadolu'ya geçip kurtuluş hareketi başlatmaya çalışmış birini ingiliz valiliğine meraklı olmakla itham etmek çok makul bir durum değildir.
ataları ingiliz zırhlısıyla kaçanların atatürk hakkında sürekli kanıtsız boktan komplo teorileri üretmesini anlıyoruz yalancısınız yandaşssınız sizleri atatürk yakar uğraşmayın.
bunu iddia edenlerin safında ingiliz şövalyesi olması ise ayrı bi ironi. ne cahil milletimiz var amk!
(bkz: ingiliz valisinin pilot olma iddiası)
adam koskoca ülkenin lideri olmak varken ingiliz valisi olmaya çalışmak gibi saçma bir şey yapsın.Akıl alacak gibi değil.
o bişey mi dinciler hırsız çıktı ya la.
Bunu da diyen ocdur.
"Bilirsin ismet, ingilizler beni sever."
Ata ya verilecek bir nişan arefesi sarfedilen bir söz.
O yüzden mi "türkiye Cumhuriyeti" ni Kurdu?

O valiliği istese istese malum şahıs ister.
Doğru bile olsa strateji olarak açıklanabilir.
Atatürk ruslara da sözler verdi yardım almak için.
elde avuçta yok, yıllarca süren savaşlar var ve çoğu kaybedilmiş.
Ne desin alayınızın kaynanasını sikecem mi desin ? Pragmatist yaklaşıyor. Pragmatist olmasa hiçbir şey yapamazdı.
Atatürk öyle sıkışık bir ortamda bodoslama gidecek kadar sığır biri değil. Planlı yaklaşıyor.
yalandır la cillop gibi rus kızları varken ingilizi ne yapsın
yalandır iftiradır yoksa gene o maraş dondurmacısımı televizyonda.
külliyen dinci iğrenç bir iftiradır... bazı salak atatürkçüler bu iddaanın doğru olduğunu, ataütrk'ün ingilizlerin dikkatini dağıtmak için bu valilik görevine numaradan gelmek istediğini söylüyorlar... yok böyle bir şey... kuyruklu ve belgesiz iğrenç bir yalan...
mesela ben pileyboy olmak istiyorum. ama olmuyor.
Yalanlanmaya bile gerek duyulmayan basit saçma bir iftiradır.
doğru olmayan saçma sapan iddia. eğer doğru olsaydı osmanlı devleti yıkılır yerine ingilizler için zararsız bir ülke kurulurdu, osmanlı padişahı ülkeden gönderilirdi. ingilizlerin büyük hedefi olan halifelik kaldırılırdı. anadolu ve diğer osmanlı vilayetleri arasındaki bağ kopması için osmanlı'nın yazısı değiştirilirdi, osmanlı tarihten tamamen silinmiş olurdu.

atatürk samsun'a çıkarken atatürk'e yardım edenlerin yardım etme sebebi olan osmanlı'yı ve padişahı ve halifeliği sonsuza kadar koruma düşüncesine sahip çıkmıştır. ve samsun'a çıkarkenki arkadaşlarını dahi satmamıştır.
Bunu savunan mallar kendi ülkesinin vatandaşının dediğine itibar etmeyip ingiliz gazeteciye itibar ediyorlar ya Atatürk'ün sallandırdığı bu türden salaklar işte.
Dogru oldugunu varsayalım.
Ataturk ingiliz valisi oldu. Bu kadar bagımsızlık ruhu gelismis bir adam valiligi istedigi duzeni yaratmak icin kullanmaz miydi? Belki de vatan icin olen binlerce insan ölmeden topluyacakti bu anadolu topragi kendini. Olamaz mı?
Atatürk zekası o ingilizin valiliginin gücünü ingilize sokmak için kullanamaz mıydı?
Yalanciyi s..kmiyorlar ya ingiliz gemisi ile kacan vahdetttin 'i cok sevenlerin bu palavralari dile getirmesi ise ayri bir ironidir .