bugün

yunanlılar müslümandı da bizim mi haberimiz yok.
gaziliğin tanımını bilmeyen kişi saçmalığıdır. gazi olmak için sakatlanmak elini kolunu bir uzvunu kaybetmek gerekmemektedir.
ek bilgi olsun, bazi kuyrugu sikismislar sevinsin;

- ataturk bu ulke icin hicbirsey yapmamistir.
- ataturk ulkeyi yabancilara satmistir.
- hukumdarligini ilan etmis, vatani milleti somurmustur.
- hatta ataturk diye biri yoktur. sehir efsanesidir.

Memnun oldunuz mu ?

hahhahah *

koclarim benim, siz catlasanizda, patlasanizda, bu ulke ataturk ilke ve inkilaplari uzerine kurulmustur. bu degismeyecektir. akp gotunu yirtiyor, ne oldu ? hic birsey degismedi.
gazi olmak, sadece bir savaşta yaralanmak değildir, bir savaşa girep ve o savaştan sağ çıkanlara da verilen bir ünvandır, gazi. buradan yola çıkarsak, zor değil, googlea'a atatürk'ün girdiği savaşlar yazarak öğrenebilirsiniz. yok atatürk attan düşmüşte, gazi değilmiş, bunları geçin.
TDK

1. isim, din b. (***) Müslümanlıkta düşmanla savaşan veya savaş yapmış kimse
"Gazi Baba, etrafında binlerce gazi ile bir tepede yatardı." - Y. K. Beyatlı

2. Olağanüstü yararlıklar göstererek düşmanı yenen komutanlara devlet tarafından verilen onur unvanı
"Gazi Mustafa Kemal."

3. Savaştan sağ olarak dönen kimse.

şimdi siktir git!
Keşke dışarı atsaymış da, sen olmasaydın lafını dedirtir. Tarihi atatürk'e sövmekten zevk alan tipleri okumak zannedenle, tarih tartışmak hakarettir..
atatürk gaziliğini trablusgarp te italyanlara karşı halife adına müslüman toprağını savunurken kazanmıştır bir çatışmada merminin tam yüzünün yanında sekmesiyle gözüne gelen parçalar yüzünden görme duyusunu kaybetmekten kılpayı kurtulmuş haftalarca gözlerini açamamıştır.

not: sözkonusu muharebede mustafa kemal bizzat sıcak çatışmaya girmiştir öle uzaktan emir verme de değil.

kaynak (bkz: cemal kutay)
bugüne kadar hangi komutanın elinde tüfek ön cephede çarpıştığı görülmüş? komutan adı üstünde savaşı yürütmekle sorumludur. çarpışarak gazi olmakla savaş sırasında attan düşerek gazi olmak arasında bir fark yoktur. gazilik gaziliktir. ülkesi için hizmet etmiş insanlara saygı duymayı öğrendiğimiz gün adam oluruz.

(bkz: gazi mustafa kemal) önce saygı duyun!
gazi olmak için sakatlanılmanın gerektiğini düşünen yazar yanlış saptamasıdır. savaşa girmemiş mi? adamın hayatı savaşlarda geçmiş. çanakkale savaşı trablusgarp savaşı kafkasya cephesi bunlar ne? ayrıca sakatlanma gerek diyorsan günlüklerine bak trablusgarpda gözüne kurşun saçması gelmiş sol gözü ölene kadar hep kısmi hasarlı imiş. şimdi ne diyeceksin? not : atatürkçü değilim ve hatta atatürkçüleri sevmem. ama atatürke saygım ve sevgim sonsuz.
tüm kaynaklar mevcud olan gerçektir. kemocanların kafa basmaz bunlara , zaten 90 yıldır öyle olmadımı ?
"gazi olmak için savaş olması gerekir"

çanakkale savaşı ne idi lan?
salakça bir iddiadır. Kaynakları doğru olan yerden bir başka örnek sunalım;

--spoiler--

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK saatinin parçalanmasını şöyle anlatıyor; "10 ağustos 1915. conkbayırı'nı almak ve bütün boğaza hakim olmak için ingilizler 20000 kişilik bir kuvvetle günlerce kazdıkları siperlere yerleşmişler, hücum anını bekliyorlardı. gecenin karanlığı tamamen kalkmış, tan ağarmak üzereydi. 8. tümen komutanı ve diğer subaylarını çağırdım. "mutlaka düşmanı mağlup edeceğinize inanıyorum. ancak siz acele etmeyin, evvela ben ileri gideyim, size ben kırbacımla işaret verdiğim zaman hep birlikte atılırsınız." bu durumdan askerlerini de haberdar etmelerini istedim. hücum baskın tarzında olacaktı. sakin adımlarla ve süzülerek düşmana 20-30 m. yaklaştım. binlerce askerin bulunduğu conkbayırı'nda çıt çıkmıyordu. dudaklar sessizce bu sıcak gecede dua ediyordu. kontrol ettim. kırbacımı başımın üstünde kaldırıp çevirdim ve birden aşağı indirdim. saat 04.30'da kıyametler kopmuştu. ingilizler neye uğradıklarıı şaşırmıştı. "allah allah" sesleri bütün cephelerde, karanlıkta gökleri yırtıyordu. her taraf duman içinde ve heyecan her yere hakim olmuştu. düşmanın topçu ateşi gülleleri büyük çukurlar açıyor, her tarafa şarapnel ve kurşun yağıyordu. büyük bir şarapnel parçası tam kalbimin üzerine çarptı, sarsıldım, elimi göğsüme götürdüm, kan akmıyordu. olayı yarbay servet bey'den başka kimse görmemişti. ona parmağımla susmasını emrettim. çünkü vurulduğumun duyulması bütün cepelerde panik yaratabilirdi. kalbimin üzerinde cebimde bulunan saat paramparça olmuştu. o gün akşama kadar birliklerin başında daha hırslı olarak çarpıştım. yalnız bu şarapnel vücudumda kalbimin üzerinde aylarca gitmeyen derin bir kan lekesi bırakmıştı. Aynı gün gece, yani 10 ağustos günü, beni mutlak ölümden kurtaran ve parçalanan saatimi ordu komutanı liman von sanders paşa'ya hatıra olarak verdim. çok şaşırmış, heyecanlanmıştı. kendileri de altın cep saatini bana hediye ettiler. Bu hücumlarda ingilizler binlerce ölü bırakarak tamamen geri çekildi ve çanakkale'nin geçilemeyeceğini iyice anlamış oldular.

--spoiler--

Ayrıca (bkz: atatürk ün sol gözündeki sorun) gazi ünvanı için yeterlidir. Hadi şimdi git ötede bayıl.
(bkz: çanakkale savaşı)
sadece bölücü barzolar ve şakirt ipneler tarafın iddia edilebilecek saçmalıktır.
bu saçmalığı savunan kişi bir de diğerlerini sığ görüşlü ve olayı anlamamakla suçlar. burda olayı anlayamayan birisi varsa oda bu saçmalığı savunan kişidir. yanlış argümanla yanlış şeyi ispat etme çabasıdır komiktir. gazilik ünvanı için gaza yapmak ve herhangi bir şekilde orada yer almak yeterlidir. ister komutan ol ister insanlara su taşı yada ayağın taşa takılıp kafan yarılsın yada en ufak sıyrık almadan kurtul gazisindir. bunu anlamak bu kadar zor mu? bana göre olay mustafa kemal in gazi olup olmaması değildir madem bişey ispatlamaya çalışıyorsun doğru dürüst yap madem beceremedin eline yüzüne bulaştırdın kabul et bu kadar basit.
Atatürk gazi olduğu halde kendisi gazi olmayan atarlı klavye Çocuğunun gereksiz söz kalabalığıdır.
(bkz: gazi mustafa kemal atatürk)
--spoiler--
isim, din b. (***) (ga:zi) Arapça ¦¥z³
1. isim, din b. (***) Müslümanlıkta düşmanla savaşan veya savaş yapmış kimse
"Gazi Baba, etrafında binlerce gazi ile bir tepede yatardı." - Y. K. Beyatlı
2. Olağanüstü yararlıklar göstererek düşmanı yenen komutanlara devlet tarafından verilen onur unvanı
"Gazi Mustafa Kemal."
3. Savaştan sağ olarak dönen kimse

--spoiler--
-tdk.
kişilik karmaşası yaşayan, tipik sıradan ergen hezayanları.
atamızın şanına leke süremeyecek olan iftirafır...