bugün

insanı derin düşüncelere gark eden mantık hatasıdır. şöyle ki ;

bu mk atatürk'ün korunmasının nedeni nedir öncelikle? neden korunuyor ?

fatih şarap içti diyorlar sövüyorlar, onlara gelince bişey yok; biz atatürk'le alakalı gerçekleri ortaya koyduğumuzda hemen yasak. bu ne saçmalık ? tarihi hakikat yasak olur mu? türkiye'de olur.

büyük adam tenkide açık adamdır sevgili kardeşlerim.tenkitle yıkılmayacak adamdır.sizin adamınız eğer o derece sağlam olsa, birşey olmaz zaten, ne kadar sarsarsanız sarsın, istediğinizi söyleyin, yıkılmaz. ama sen adamının sarsılacağını biliyorsun onun için aleyhine konuşturtmuyorsun. geçenlerde atatürk'ün şapkayı reddedeni idam ettirdiğini yazdım tüm detaylarıyla hem de, yanlı moderatörler anında sildiler başlığı. yalan mı ulan? idam ettirmedi mi paşanız sırf islamı kaldırmak için suçsuz günahsız insanları ? zaten oldum olası karşı değil miydi islama ?

buyrun ; https://youtu.be/qRbWAdAkE0I

neyse bizim birşey dememize gerek yok, sizin onu kanunla korumanız gösteriyor her şeyi.

burdan ötesini ferasetinize bırakıyorum.

zira şu resim bile atatürk dönemiyle bugünü en güzel detayıyla anlatıyor, bunu anlamamak için aptal olmak lazım.

görsel

allah o günleri aratmasın bir daha.
türkiye cumhuriyeti devletinin kurucusunun hatırasına duyulan saygının yasayla teminat altına alınmasında bir mantık hatası varsa, cumhurbaşkanının, cunhurbaşkanına hakaret suçunun ayrı ve daha ağır cezalar gerektiren tck maddesi ile korunması da mantık hatasıdır.

bu hükümler, cumhuriyete karşıtlığını saygısızlıkla gösterenleri cezalandırma amacı ile konulmuştur. bazıları cumhuriyeti temsil etmese dahi kağıt üzerinde öyle sayılmaktadır, o başka bir konu.

geleneğimizde ölenin hatırasına saygı diye bir kavram olduğundan söz etmiyoruz bile.
https://www.youtube.com/watch?v=XKJx8LVU4nk
Onca açıklama yazdım sana, valla "değmez, anlamaz zaten bu" dedim sildim kardeş, sövdüm geçiyorum.
Yalnız sevgili barzolar, saygıdeğer yobaz kardeşlerim söz konusu yasa baş yobazınız, dedeniz adnan menderes zamanında çıkarılmıştır, uyandırayım..

Ha siz yine hobi olarak saçmalayın, maymun edin kendinizi tabiisi de
anca söversiniz siz zaten, başka birşey yaptığınız yok.
ha bir de ölen terörist çocuklarını sahiplenirsiniz, üstünüze yok o konuda.
samimiyetini siktiğimin iki yüzlü sevgi pıtırcıkları sizi.
Atatürk'ü koruma kanunu var da ne oluyor? ak köpekler yine saçma sapan havlamaya devam ediyor.
Ataturk islama karsi olsa ve yoketmek istese emin ol bircok defa yapardi bunu.islama karsi olsa halkin anlamasi icin Kurani turkceye cevirmezdi.Ayrica Ataturku koruma kanununu biz degil sizin taptiginiz A.Menderes cikardi.Kanun gunumuzde hicbir seye yaramiyor.Zaten Ataturk'un kanunla korunmaya ihtiyaci yoktur.istediginizi yapsanizda Ataturku bu Turk tarihinden silemeyeceksiniz
sabit fikirlilikle suçlamışsın. atatürk'ün putlaştırılmasına oldukça karşı bir insanım fakat sizler gibi insanlardan kat be kat daha çok nefret istiyorum. ulan kıt beyinli şahsiyet! erkeklerin yapabildiklerini kadınların da yapabileceğini söyleyen, gösteren bir insandır mustafa kemal. sizin eşitlik karşıtı zihniyetinize karşın insancıl olan kişidir mustafa kemal. zira hiç kimse sizin doğru-yanlış anlayışınıza katılmak mecburiyetinde değil. hataları olmuştur, kendisi de pek ala insandır.
söz söyletmeme nedenimiz: onun kudretini zekanızla sarsabileceğinizden değil; boş zihniyetinizle masum beyinleri kirletebileceğinizdendir.
5816 yı bilmem de baban keşke korunsaydı be arkadaş dediğim durumdur.
Herkes eleştirilebilir düşüncesiyle Başlarda hak versem de sonunda yazarın akpli olduğunu görünce eksiyi bastığım mantık hatasıdır. Sizin derdinizin ne olduğunu anladı herkes yırtınmayın artık.
Kanunla korumaya gerek olmayan ulu önderimizin korunması ile ilgili kanuna yapılan eleştiridir.
Şapkayla islamın bağını kur sonra burda yaz delikanlı.
Rakıyla mı eleştireceksiniz, hunker ile nesir misiniz. içerdi lan var mı. Bende içiyorum bende Müslümanım çok şükür. Bu kadar düşmesin muhabbet.
Şu iki; rejim düşmanlarının sakızıdır Atatürk'e hakaret. Hangi ülkede ülke kurucusuna küfredilmesi serbesttir. Hangi devlette rejimi eleştirmek serbestti. Bunu demokratik bi hak olduğunu idda ediyosanız neden Abdülhamit'i eleştiren jon Türkleri yuz yıldır hain görüyorsunuz. Milliyetçilik abidesi vatan yahut silistte bile sırf yazarından dolayı yasaklandı. Tiyatrosu basıldı.
Osmanlı zamanında osmana orhana küfreden var mıydı, dulkadiri karesiyi menteşi bilmem kimi niye yıktın ibine, diyen var mıydı.
Her rejim kendini ve kurucusunu korumak zorundadır, sizin gibi kokuşmuş karşıtlara fırsat vermemek için.
yine tüm cehapelileri başlığa toplayan mantık hatasıdır, bi bitmediniz.
ölmüş biri neden korunur ben de anlamam. açık ve net.