bugün

cephenin kızıl gazabında saatine mermiler isabet etmiş bir cengaver, bir mucizevî kahraman, bir kumandan, gözleri alev alev zafer kokan bir asker, sesinde en epik şarkıların tınısı ışıldayan bir önder hakkında bu kadar saygısız, onursuz sözler sarfedebilenlerde gurur, şeref ve iz'an mevcutluğu kat'i surette vâki ve kâbil değildir.

onların, mavi yıldırımları kucaklayan o gözlerde gördükleri ve görebilecekleri yüceliğin zerre miktar da olsa varlığı muhaldir.

onlar, baksalar da göremezler ve görseler de anlayamazlar.

atamızın yüce ruhu bizimle olsun. amen.
atanın kemiklerini sızlatan ruhu şad olsun allah rahmet eylesin gibi bu dahil entrylerin silinmesi için girdiğim entry.
sevmemek mesele değil ama bununla gurur duyuyorsa, bilin ki o kişi kuyruk acısı olan bir acizdir.
bugün eğer size atatürk'ü sevmemek gibi bir hak veriliyorsa bu hakkın size verilmesini sağlayan insan yine atatürk'tür. bunun bilincine ne zaman varacak bu insanlar merak ediyorum.
gurur ve kibir bir müslümanda olmaz.
eminim atatürk'te bununla gurur duyuyordur. zira yaptığı bazı şeyler yerine oturmuş..
(bkz: Fuck of)
en azından kabullenip aptallığıyla gurur duyan insanlarda var. e tabi canım herkesin aklı başında olcak diye bişi yok ya.
mustafa kemalin cumhuriyetinde yaşamayacaksın o zaman.
edit: pensilvanya sizin gibiler için ideal olabilir.
Tabii ki haklısın Atatürk'ü sevmemekle (!) Nasılsa o bize bağımsızlığımızı kazandıran ulu bir lider. Ne gerek varki onu sevmene değilmi? Nasılsa o olmasa belkide şuan senin adın Ahmet, Mehmet değil Edward , John , Robert olacaktı (ne demek istediğimi anladın sanırım). Bir gün Atatürk'ün yaptığı işlerin senin gibilere bile faydası dokunmak için yaptığını anlaman dileğiyle...
atatürkü sevmeyen ve bununla gurur duyan kişinin söylemi.

Atatürkü sevmek zorunda değilim, benim atam bilal erdoğandır.
Atatürk'ü seviyorum ve bununla gurur duyuyorum!
güncel Önemli Başlıklar