bugün

ölülerin arkasından konuşup müslümanım demekten iyice olan eylem.
Atatürk'ü seviyorum ve müslümanım. Bazı kişilerin sadece ''demek''ten ibaret sandığı bu sözün aslında içten söylendiğini bilmeyecek kadar cahil ve bilgisiz zihniyetin açtığı ve malesef açacağı başlıktır.
(bkz: atatürkçüyüm)
(bkz: müslümanım)
(bkz: bir ateistin kurduğu ülkede yaşayan müslüman)
ister islamcı, ister milliyetçi, ister sosyalist vs. olun, atatürk'ün bir kurtarıcı ve devrimci olarak, tüm ideolojilerin üzerinde ayrı bir yeri vardır ve her kesimden insan onda sevecek bir yan bulur. "bu nedenle, hem müslümanım hem de atatürk'ü severim" demek elbetteki mümkündür.
islamın şartlarıda zaten atatürk'ü sevmemek diye başlyıor. demektir.
kendini adam sanıp başlık sıçmaktan daha iyi durumdur.
ermeni olup atatürk'ü sevmek, kürt olup atatürk'ü sevmek, alevi olup atatürk'ü sevmek gibi saçma ve kan kusturduğu atalarının kemiklerini sızlatan bir eylemdir.
(bkz: dersimli olup atatürk e tapan genel başkan)
atatürk kafasındaki niyet her ne olursa olsun islam'a hizmet etmiş bir insandır. müslümanların sömürgecilere karşı kazandığı ilk savaşın idarecisidir. emperyalistlere karşı savaş kazanılamayacağı önyargısını yıkarak başta hindistan olmak üzere birçok sömürge halkına ilham vermiştir. endonezya'dan fas'a kadar atatürk'ü seven yüzmilyonlarca müslüman vardır.
bir müslüman, müslüman olmayanı da sevebilir pekala, bunda bir problem yok bence. ama aynı müslüman, atatürk ü özellikle müslüman olduğunu düşünerek seviyorsa ya da bu şekilde sevgi dozajını artırıyorsa, sıkıntı bu noktada başgösteriyor demektir. atatürk ün ittihat ve terakki döneminden itibaren karşımıza çıkan düşüncelerine baktığımızda, onun müslüman olmadığını anlamak çok da zor değil. atatürkçü olduğunu ifade eden müslümanların, atatürk ün düşünce yapısını iyice bir tahlil edip yorumlaması gerekiyor. ayrıca bizzat kendisinin sözleri var ortada. kur'an için 'gökten indiği sanılan kitaplar' ve 'arap yaveleri' şeklinde yorumları var. yani müslüman kişinin dinine ve kutsal kitabına yönelik aleni bir aşağılama dili ve üslubu var. bunlara arkamızı dönmek veya gözümüzü kapatmak, kendisinin bu ifadeleri kullanmadığı anlamına gelmiyor ne yazık ki.
Toplumun benimsediği bir din ile yine bir toplumun benimsediği bir bireyin karşılaştırılması ve bunun bir ateist ile dindarlığın simgesi haline dönüştürülmesi kadar basit, sığ ve sözlük ailesine birşey katmayan boş bir başlık görmedim.''Atatürk'' dediğiniz şahsiyeti böylesine ucuz bir konuyla alakadar edebildiğiniz içinde sizi tebrik etmeden geçemeyeceğim.
Sizden ricam, lütfen siz ona bir daha ki sefere yalnızca ''Mustafa Kemal'' deyiniz.
(bkz: atatürkü sevip sosyalistim demek)
çakma atatürkçü yarım müslüman olmaktır.

şehadetle kalmayıp müslüman olma şerefi ve idrakiyle yaşayan biri atatürkçü olamaz kanımca. çünkü gerçekleri ve niyetleri başka biçimde görür.

atatürkçüyüm, kemalistim ama aynı zamanda dini bütün insanım demekte atatürk ün hazetmeyeceği bir duruştur ziyadesiyle.
(#13854225)
bu zımbırtıdan çıkarılacak sonuçlar şunlardır efemmm;
-birincisi müslümanlığı daha bilmeden, müslümanlık üzerinden insanlara kulp takmak, etiket yapıştırmak etik değildir kiii, müslümanlık zaten bunları yasaklar.
-ikincisi müslüman olana zaten Yunus şöyle demiştir ki müslümanlar bu söze çok itaat eder 'Yaradılanı severim Yaradandan ötürü'
bu durumda müslüman olupda, Allah'ın yarattığı herhangi bir kulu sevmeme gayreti içerisine girmek zaten çelişkili bir durumdur.
Bunun böyle olduğunu düşünen cahil;
Ya müslüman değildir, münafıktır.
Ya da bizimle taşşak geçiyodur.
dünyanın en doğusundaki yani her gün sabah ezanının ilk kez okunduğu camiyi atatürk ün yaptırdığını düşünürsek gayet normal bir durumdur.
ben atatürk ü seven müslüman olamaz dedikçe msjlarım siliniyor anlamadım vardır hayır ..
yanlış bir düşüncedir . müslüman atatürk ü sevmez..
hem atatürk ü hemde müslümanlığı seven o kişi benim ama üzülerek söylemem gerekir ki dünyada bu gidişle müslüman bırakmayacaklar. artık eskisi gibi müslümanlığı koruyup genişletecek türkler de yok artık.

şimdiki müslümanlık, ortaçağ keşişlerinin etkisinde çok acılar çekmiş hristiyanlık gibidir. amerika nın istediği de tam buydu. verin dincilerin eline hükümetleri, uğraşsın dursunlar yıllarca. savaş açmaya bile gerek yok.
komik bir eylemdir. bilgisizlikten kaynaklanmıyorsa ittikatta sorun var demektir.
atatürk'ün din düşmanı olmadığını kavramıştır. takdir edilesidir.
'ancak Allah'ı sevmiyorum' şeklinde devam edebilecek ifadedir. çünkü hem atatürk'ü hem allah'ı sevmek mümkün değildir, zira ikisi de bu dünyaya ilişkin farklı hükümler ortaya koymuştur. ikisini de benimsemek çelişkidir. çünkü hükümler farklıdır, mesela atatürk devlet ile dini ayırırken allah böyle bir ayrım yapmamıştır, hatta değil ayrı tutmayı dinin hayatın her alanında hakim kılınmasını emretmiştir. yürüyüşten tuvalet adabına, siyasetten devlet yönetimine, medeni hukuktan ceza hukukuna, bireysel tutumdan toplumsal/sosyal tutuma kadar 'istisnasız' her alanda hükümler emretmiştir. dolayısıyla iki tarafı da kabul etmek çelişkidir. Allah'ın hükmüyle hükmetmeyen kafirdir. hem kafirle olmak hem de allah ile beraber olmak, hizbullahi olmak mümkün değildir.,
atatürkü din dayatması ile sevmemektir. askeri zekasına hayran olmaktır. müslümanlıkla alakası yoktur.
evet atatürk'ü, atamızı seviyoruz! bu sebeple ateistiz hatta tinerciyiz. bizi bir an önce hapse atmalısınız. yoksa kitap falan yazarız...
menkıbelerle ve çakma hadislerle büyümüş ebu hureyre juniorların fetvası ile karar verilemeyecek durumdur. emevi halifelerini müslüman sayıp atatürk'ü kafir ilan etmek ancak böyle çapsızlara yakışır.
ihlaslı bir davranış değildir. kemalistlerin kendilerini demokrat zannetmesi gibi birşey.
namazların ardından edilen dualarda peygambere ehline tüm inananlara olduğu gibi Ata'yı da dahil etmeyi unutmamaktır.