bugün

ülkemizde o kadar çok cahil insan var ki, bu durum aslında o kadar da zoruma gitmiyor. yani atatürk e dinsiz diyen insanlara artık aldırmıyorum bile çünkü onlar hiçbir boktan haberi olmayan, cahilliğin dibine vurmuş insanlardır.

bir de bunların meşhur bi lafı var; ''atatürk ü toprağa gömmüşler de, yok toprak kabul etmemiş de, bu yüzden betona gömüp anıt yapmışlar'' hay sizin beyninizi sikim ben. toprağa gücü yeten allah ın betona gücü
yetmiyor mu?

sual 1: madem atatürk dinsiz ise neden müslüman bir ülkenin tam bağımsızlığı için savaşsın?
sual 2: annesinin başı kapalı olan bir insanın dinsiz olma ihtimali ne kadardır?
sual 3: atatürk ün meşhur sözü olan ''ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim.'' cümlesindeki ''ahlak'' kelimesiyle neyi kastetmek istiyor?
sual 4: bu en can alıcı soru! dünyada ezanın ilk okunduğu yer olan tokyo camisini atatürk yaptırmıştır. bunu da mı bilmezsiniz sayın cahiller?

http://www.youtube.com/watch?v=JUxlKPdbfXc

yine de atatürk dinsiz diyebiliyorsanız, o tokyodaki caminin minareleri tövbeee estağfurullah!!!
yıllardır tarışılan bir konudur. sonuçta din bir vicdan meselesidir ve kimsenin inançlarını sorguluyamayız.sadece insanın yaptığı icraatlarına bakıp kişiliği hakkında fikir yürütebiliriz. açıkcasi M.K ATATÜRK'ün nasıl bir inanca sahip olduğu beni ilgilendirmiyor.sadece tarih sahnesinde bıraktığı izler, yaptığı icraatlar ve bunun sonucunda bendeki izlenimlerle alakadar olurum.
bu ülke insanının tabiri caizse mal gelip sığır gitmeye devam ettiğinin göstergesidir. belki ağır bir itham gibi gelebilir ama ya bi milletin kafa yapısı hiç mi değişmez arkadaşım? kendimiz unumuzu eleyip eleğimizi asmışız edasıyla insanların bizi ya da toplumu ilgilendiren tarafına değil de ısrarla neden kendini ilgilendiren tarafına bakarız anlamıyorum. volkan konak dinlemem çünkü sosyalist takılıyo, ahmet kaya dinlemem ideolojisi bana ters falan filan. sanane be adam, adam yaptığı işte iyi mi? iyi. e sanane onun kafasındaki düşünceden, inancından. atatürk bir devlet adamı olarak bir asker olarak yerine geçebilecek yüzlerce kişinin yapamayacağı şeyler yaptı. neden işin bu kısmıyla ilgilenmiyorsun? nedenini ben söyleyim, çünkü bu ülkede insanlara çalışmak, özellikle kafayı çalıştırmak hep ağır gelmiştir. o yüzden bir şey başaramayan adamlar, kendilerini başarılı insanların "kendilerince" yanlış olan taraflarını bulup parmakla göstererek rahatlatırlar. not: aklı selim, mantıklı karar alabilen, objektif yaklaşımla yoğrulmuş dostlarım meclisin çok dışında takılabilirler efenim, lafımın gittiği yerleri sanıyorum açıkça belirttim ama yine de yanlışlık olmasın.
dinsiz olmak suçlanılacak bir şey değildir öncelikle işin sonrasına ve önemsiz kısmına gelecek olursak atatürk tabii ki ateistti. ama bizi hiç mi hiç ilgilendirmezdi.
Çin'e camiyi kim yaptı sorunsalı?
cahilliktir.
araştırmadan etmeden onun bunun söylentisine inanan bir asalağın attığı iftiradır.
koca mehmet hüsrev paşa, akdeniz seferi sırasında kuzey afrika ülkelerinde gördüğü fesi osmanlı'ya getiriyor ve bunu da sultan 2. mahmut beğeniyor 1832'de orduda fes takmayı zorunlu kılıyor. mahmut, sarık yerine fes getirdiği için dinsizlikle suçlandığı gibi 1925 de fesi kaldıran atatürk'de aynı sebeple dinsizlikle suçlanmış.

sadece halkımızın zihniyetini görmek için bir not.
(bkz: beton kemal)

ingiliz ajanı gizli yahudi...
atatürkün yaşam şekli ve düşüncesine bakıldığında ortaya çıkan gerçek.. Adam ölmüş gitmiş onu tartışmaya gerek yok artık.. Adamın arkada bıraktığı bu düşünceleri konuşmak gerek.. bu düşüncelerle hiç bir yere varılamayacağının farkına varılması gerek..
Atatürkçü chp'nin oylarına talip olmak isteyenlerin uydurduğudur.
Artık onu tartışmaya gerek yok bence önümüze bakalım.
Bunlarınki dinse atatürk dinsizdir.
Kendi geri kafaliklariyla ataturkun zekasini yaristiran insanlarin Ataturk dinsizdir yorumunu ypmasi bzmde buna hah hah hah gulmemizden ibaret degildr. halifeligi muslumanlik sayiyolar orosbular tum dunya kabul etti en iyi lider oldugunu ulkem insani kabullenemiyo. fazla batmis belliki.
din tüccarlarının işidir. başkalarının dinlerini sorgulayanlar eksik imanlılardır.
SuÇlama değildir gerÇek bir tespittir atatürk dinsizdir. Belki bir dine mensup olabilir ama müslüman olmadığı kesindir.