bugün

en gereksiz insandir. ulkesini kurtaran adami sevmeyen insancik.
nankör insandır.
Kimse kimseyi sevmek zorunda değil ancak sevmediğini de gözümüze soka soka bizi germeye çalışması ve huzursuzluk yaratması sıkıntı.
Yoksa isterse manda ve himayeyi sevsin isterse tayyeape versin zerre s.kimde olmaz.
yaşadığı özgür ve birey hayatını borçlu olduğu dünyanın en başarılı askerlerinden ve siyasi beyinlerinden olan, türkiye cumhuriyeti'nin kurucusunu sevmeyen, çekemeyen; doldurma fikirlerle kendini ifade etmekten yoksun insan.
ölse sikimde olmayacak insan.
Boştur kandırılmıştır. Evet gerçek olan budur. Onun bunun iftirasına, kanmıştır, gözleri körleşmiştir.
ermeni tohumudur net.
Tayyibin götünün kılı olan insana benzeyen dar beyinli insanlar.
müslüman olması geçerli bir sebeptir. sadece türk vatandaşı olmasına da gerek yoktur endonezyalı bir müslüman da kendisini sevmez.
Sevmek zorunda olmayan insandir. Herkesin sevdigi kendine.
(bkz: o şo şekil geyinir şo hu şekil geyinir)
sevmemesi kendisini ilgilendiren insandır. ben şahsen atatürk'ü seven biri olarak başka bir insanın sevmemesini sorun etmem. herkes sevecek diye bir şey yok.
büyük ihtimalle atatürk'ü tanıyamamış, anlayamamış insandır.
kanı bozuktur ve türk değildir. asalak ve alagavatdır.
Geçmişini bilmeyen bir küstahtır, bizden değildir.
Atatürk'de eminim çok üzülürdü şuanda yaşasa demeden önce;

Atatürk'ü muhtemelen ona doğru aktarmamışlardır. Gözündeki karanlık inanç perdesini biraz sıyırsa bile Atatürk'ün ne kadar önemli bir lider ve bir değer olduğunu anlayacaktır. Sevmek zorunda değildir elbet, ancak ilahlaştırdığı insanların fikirlerine çok güvenmemelidir. Ve hangi topraklarda yaşadığını, hangi millete ait olduğunu ve o sevmediği insan sayesinde bugün boyundurluk altında yaşamadığını fark etmelidir.

Şuan Atatürk' ü sevmediğini rahatça söyleyebilme hakkınıda o sevmediği adam tanımıştır ona zaten.

Sonuç olarak herkes düşüncesinde hürdür. Kimse kimseyi sevmek zorunda da değildir. Ancak bana bu durum nankörlük geliyor bunu da belirtmek istedim.
kimse sevmek zorunda değilde saygı duymak herkes zorunda,

şimdi biri kalkıp biri atatürk'ü sevmiyorum diyebiliyorsa buda atatürk'ün istediği cumhuriyet ve özgür türkiye'nin bir ödülüdür.

zamanında II. ahdulhamit'i sevmiyorum dediklerinde ne olduğunu tarih kitapları ve ibret taşları zaten anlatıyor.

atatürk'ün istediği türkiye'de isteyen atatürk'ü sevmeyebilir. Bu da çok doğal.

düşünce özgürlüğü ve bir çok hakkı halk atatürk sayesinde kazandı.
Saygısızlık yaptığı müddetçe hainden öteye gidemeyecek, özgür yaşantısından rahatsız olan insandır. Yada zamanın da dedeleri Türk topraklarına girip şehit olduğu için nefret güden bir ingiliz, fransız torunudur.
Bayılıyorum şu tiplerdeki insanların kimi sevip sevmeyeceğine karar verme hadsizliklerine.

Sana mı soracak be dürzü kimi sevip sevmeyeceğini?
Eğer bu toprakların üstünde rahat rahat yaşayıp, istediğini istediği zaman elde edebiliyor fakat bu şekilde düşünüyorsa kusura bakmayın ama ben buna hainlik derim.