bugün

aşağıda ki paylaştığım şeyler önceden paylaştığım şeylerdir. lakin sözlükte atatürk'ü ve fikirlerini sevdiğini iddia eden ama türkçülükten tiksinen insan müsveddeleri olduğu için bu sözleri onların gözüne sokmak istedim.

atatürk ırkçılık seviyesinde milletini seven lakin ırkçılığı politika olarak uygulamayan türkçü bir liderdir. günümüzün sözde kemalistleri lafı eğip bükmesin. " muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda, mevcuttur!" sözü atatürk'ün ne denli bir türkçü olduğunun ispatıdır. buna başka bir anlam yüklemek ya ahmaklıktır ya da cahilliktir. yok eğer ahmaklıkta veya cahillikte ısrarcıysanız şunları da paylaşayım.
"türkiye türklerindir. kanını taşıyandan başkasına inanma."
"dünya üzerinde türk’ten daha büyük, ondan daha eski, ondan daha temiz bir millet yoktur ve bütün insanlık tarihinde görülmemiştir."
"türk, türk olduğu için asildir. çoğumuz büyükbabamızın babasını hatırlamayız. bütün soy gururumuzu, türk olmanın bilincinde buluruz."
"türklük, benim en derin güven kaynağım, en engin övünç dayanağımdır."
"bir türk, cihana bedeldir."
"ulusal varlığımıza düşman olanlarla dost olmayalım. böylelerine karşı, “türk’üm ve düşmanım sana, kalsam da bir kişi” diyelim."

edit: ırkçılıkığı politika olarak uygulamadığını belirttim. lütfen 2 kere okuyun.
(bkz: Malumun ilanı)

Günümüzde herkes kendi istediği doğrultuda bir Atatürk yaratıyor. Kurucu liderlerin algılanış şekli neredeyse her yerde böyledir. Bu nedenle Atatürk'ün olduğundan farklı yorumlanması da anormal gelmiyor bana.
Atatürk günümüzde kendisine türkçü deyip sağa sola saldıran, insanlığa da memleketine de en ufak faydası olmayan boşbalonuslar gibi bir türkçü değildir. Atatürk'ün türklük tanımı anayasada mevcuttur ve türkçülüğü de ırkçılık değildir. O osmanlı'nın asırlardır "etrakı bi idrak", yani aptal türkler diye hakaret edip eziklediği bir milletin öncüsüdür. Kendisine tarihi unutturulan, osmanlı'nın kurucu gücü olmasına rağmen sonradan dışlanan, azınlıkların ihanet edip osmanlı'yı terk etmesi sonucu elde kalan son güç olan türkleri bilinçlendirip tarihi kimliklerini tekrar kazandırmış bir liderdir. Bu ve birçok sebeple türklüğünden gurur duymuştur, bunu belirtmekten de hiçbir zaman çekinmemiştir. Farklı dönemlerde politikasında biraz farklılıklar olsa da bu düşünceleri sabittir. O bir türktür ve asırlardır hakları yenilen, mankurtlaştırılan türkleri tekrardan bilinçlendirmiştir. Bu da türkçülük sayesinde olmuştur. Türkçülük osmanlı'da çok bastırılmış, ümmetçilik ve osmanlıcılık politikaları benimsenmiştir ancak ikisi de başarısız olup güvenilen insanlar ihanet etmişlerdir. Kaçınılmaz olarak son çare Türkçülük kullanılmıştır. Bu ideoloji Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasını sağlamıştır. Atatürk bunların ötesinde bir noktaya varıp ırkçılık yapmamıştır. Bugünkü vasıfsızlar ise ne türklüğe, ne vatana, ne insanlığa bir faydaları olmamasına rağmen herkesten çok türkler. Atatürk'ü de kendileri gibi biri olarak tanıtma gayretindeler.
Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.

Ehehe tam benim kafa yav ama bu coğrafyada olmazdı çünkü asil kan çok çok az.