bugün

beyni erimiş birinin yapacağı iş heralde. ya da genç ulusalcı olabilir. onlar atayı facebook'tan tanıdı malum.
bazen ben bile gaza geliyorum "atamız aslında uçabilirdi" gibi şeylere. bu devirde zor iş ulusalcılık. allah yardım etsin.
Kurtuluş savaşı esnasında türk halkı ile önder Atatürk'ün tüm islam ülkelerinde emperyalizme karşı simge olmasından dolayı yapılması normal olan eylem.
Faşizmin ne olduğunu bilmeyen at gözlüklü kemalist hareketi.
tarihi abi evinde ya da kadir mısıroğlu tarzında insanlardan öğrenip "lan siz herşeyi yanlış biliyonuz, bi biz biliyoruz" kafasındaki puştları rahatsız eden eylemdir.***
Türkiye dışında dünyanın hiçbir ülkesinde göremeyeceğiniz eylem.
edit:yurtdışındaki türkler hariç tutulursa tabi ki.
Doğru bir eylemdir.
yapan kişinin atatürk'ü anlayamadığını gösterir.

lakin 20. yüzyılın başlarından bahsediyoruz. dünya üzerinde buram buram milliyetçilik rüzgarları estiği yıllardı. her ülkenin başında diktatör ya da diktatör vari yöneticiler vardı. evet şu an bulunduğumuz yıldan bakarsak atatürk diktatördür. ammavelakin o yıllarda normal bir durumdu bu. hee şimdi adam atatürk posteriyle faşizm karşıtı slogan atıyorsa, o onun mallığıdır. yine de belirtmekte yarar var atatürk yaşadığı yılların demokrasi anlayışıyla diktatör değildi. şu an ki demokrasi anlayışıyla ama tayyip'ten daha diktatör.

- türküleri yasaklattı.
- kılık kıyafete tek tip uygulaması getirtmeye çalıştı.
- harf devrimi ( tayyip'ten farkı ne? ben yaptım oldu demiş)
- dini inançlara karşı devletin saygısızlığı (laikliği biraz abartılmış)

daha gider böyle..
benim faşistim seninkini döver tarzı eylemdir. Eğlenin bakalım.
"ok konu ciddileştiyse biz de ciddiyiz hafıztolarım" diyerek kınanan eylem.

şimdi efem, bir nesil yetişti ki, her dikta rejiminde, her dinde olduğu gibi sorgulamanın "ayıp" olduğu empoze edildi onlara.

sabahın sikinde dona dona andımızı okuduk. üşüyünce bile eleştirildik "vatan haini" diye. yurdumuzun 3 yanı denizlerle çevriliydi ve 4 yanımız düşmanlarla doluydu.

osmanlı 1 sayfaydı, yazılılarda sivas kongresinden çıkardı hep. 6 sayfa işlenmişti. çok süper konuydu. atam da süperdi.

can dündar'ın yaptığı filmde aşık olduğu anlaşılınca bile can dündar'ı linç edecek kadar ütopikti.

böyle büyüyen adam, facebook ile tanışıp kolaj çalışmasında "bu masada 493587348 kral var ama hangisi belirgin" adlı fotoşopu görünce napsın amk.

onlar da haklı. resmi tarih ile sınırlı kalmak istiyorlar. okumaktan korkuyorlar.

filmlerde aşık olduğum kadının dahi gerçek hayatını incelemek istemem. farklı çıkar da platonik sevdam biter diye. amy farrah fowler benim için hep öyle kalsın. özet olarak amy süper. onu emerim yakalasam.