bugün

beni derin düşüncelere sevk eden, kendinden bihaber insandır.yahu arkadaşım sen ne başardınki bu hayatta Atatürk neden eleştirilemiyor diyebiliyorsun.yıllarca cephelerden cephelere koşmuş, ordular yönetmiş, büyük savaşlardan zeferle çıkıp, çökmüş bir imparatorluktan yeni ve modern bir devlet kurmuş birisinden bahsediyoruz.şimdi soruyorum neden eleştirilemiyor diyorsun ya, sen ne yaptın ? bilime bir katkıdamı bulundun, bir felsefemi oluşturdun, atomumu parçaladın, uzay araştırmaları için projemi oluşturdun yada ne bileyim bir dikili ağacınmı var ? nedir senin derdin ?
eleştirilemiyor dedikleri de her gün kustukları kinleri.
ulan daha ne kadar eleştirebilirsiniz zaten?
televizyon programlarında "başıma bir şey gelmeyecekse atatürk'ü sevmiyorum" diyen embesilleri alkışladınız, kimse sizi mahkemelere çağırmadı.
şimdi aynı şeyi uzun adam için yapsanıza götünüz yiyorsa.
en ufak eleştiride fetöcü olacağım korkusu yaşıyor millet.
işte bu yüzden çomaroğluçomarlar siktirip gidin kendi pisliğinizde boğulun, ajitasyonunuzu da mağdurluğunuzu da alın ve siktirip gidin.
atatürk'ün eleştirilebilir biri olduğunu bilmeyen ve kendini eleştirilemez gören , eleştireni yok etmeye çalışan birine tapan kişiliksiz kişidir.

atatürk ''bilim ile benim söylediklerim çelişiyorsa bilimi tercih edin'' diyebiliyor.bu ne demek , benim söylediklerim yanlış olabilir demek.demek ki eleştiriye açık biri kendisi.

ulan adam yeter ki biri beni eleştirsin bu eleştirilerle yapabileceğimizin en iyisini yapalım diye muhalefet partisini bile kendi eliyle kurdurmuş daha ne yapsın.
atatürk eleştirelemez değildir, eleştirilebilir. lakin insanlar eleştiri diye kanıt olmaksızın iki üç delinin sözleriyle hareket edip bunu sorgulamadan sağda solda ağzından salya aka aka söylüyorsa, bunun gibi insanlar eleştirmesin. yaptıkları eleştiri değil ayrıca. başkalarının düşüncelerini düşünmeden söylüyorlar bak "düşünmeden". beynin sorgulama mekanizması çökmüş yani. de ki bak gazi mustafa kemal atatürk şunları yanlış zamanda yapmış, ama şunları da doğru zamanda yapmış şöyle faydası olmuş. diğerinin şöyle zararı olmuş. yok efendim yok, bu insanların aklına eleştri deyince sadece olumsuzluk geliyor, böyle bir kafa bu. olumlu eleştiriden bi haber.
"Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin." yani diyor ki eleştirebilirsiniz ama mısırlıoğlu gibi boş boş konuşup gürültü yapmayın.