bugün

sürekli aslında yaşasanız komünizm ya da şeriata geçeceğimizi öne sürenler var, doğru mu, fikriniz?
vasiyetnameni okudum atam, anlamadığım şey inönü'nün çocuklarına terekeden bir şeyler bırakmışsın. neden? çok mu fakirdi garipler?
bizi de yanına alır mısın? zira burada yaşayası gelmiyor insanın.
Sevgili atam. niçin sağlığınıza biraz daha dikkat etmediniz? siz ki 10-12 sene daha yaşayıp bu ülkenin başında bulunsaydınız, şu an bu ülkede ne bir tane bölücü kalırdı, ne de şu dünya'da bizden büyük bir ülke olurdu. ah paşam ah ! kıymetinizi bilemedik.
siz o soruların yarısını dahi, çok imrenip çok özlediğiniz din devletinde gidin sorun yiyorsa!

adamın tenasül organından ünite ile kan alırlar, kan.
Bilebilir miydin ki? Senden yüzyıllar sonra Ülkenin anasını ağlatacaklarını?
Doğru söyle ata'm; Bilseydin Kurar mıydın bu cumhuriyeti?
"neden gittin?" diye yazan olmuş te allam yaaa!!!

ahh siz yok musunuz kemocanlar, siz adamı öldürürsünüz!!! ahuauhauah
putlaştırılacağınızı düşünüyor musunuz?
ulu öndere sorulacak ve cevabı yazarlar daima merak edilecek sorudur.

+ paşam, sek mi olsun?

dipnot: paşamı bunaltmam ben. açarım rakısını, kurarım sofrasını. kısacık ömrüne bir ülke sığdıran adama bundan başka soru soramam. siyasetten, ülkenin halinden dert yanamam. biliyorum ki hiddeti ve bana vereceği cevabı içime oturur, yüzümü kızartır. sağlığınıza paşam.
saltanat kaldırılırken kafa kesmekten bahsedecek kadar sert davranırken neden toprak reformunu "meclis'in yüce himmeti" ne bıraktınız acaba?

kasım 1922 saltanat görüşmeleri sırasında komisyonda: "Mesele zaten olupbitti haline gelmiş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, mutlaka olacaktır. Burada toplananlar, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce uygun olur. Aksi takdirde, yine gerçek gerektiği şekilde ifade olunacaktır. Fakat ihtimal bazı kafalar kesilecektir."

kasım 1936 meclis açış konuşması: "Toprak Kanununun bir neticeye varmasını Kamutay'ın yüksek himmetinden beklerim."

paşam bu nazik tavrınızın acaba temsil ettiğiniz askeri sivil bürokrasinin toprak ağalarıyla olan koalisyonu ile bir ilgisi var mı?
tayyip'in karşısına geçip, o masmavi gözlerinle ona bakıp, akıllı ol deme imknanın var mı atam? tabii sen bunu söylemeden önce kalp krizinden gitmezse.
Hani ırkçı milliyetçi değildin,bu türk milletine övgüler sözler ne atam? Neden türk gençliğine seslendin hep,kürt genci yok mu burda ermeni genci yok mu burda ?
nickimi begendin mi?
nerde tahtın, hani tacın?.
Başka işin yok muydu?
(bkz: rabbin kim)
atam neredesin?
neden bir tane üniversite açmadın?
ülkenin şimdiki hali acaba hayal ettiğin gibi mi atam?
yaptığını beğendin mi?
--spoiler--
ulan keşke sen bu ülkeyi kurtarmasaydın

yan gelip yatsaydın da

arkandan yahudidir yok amerikandır yok ittir kopuktur gibi konuşanların annesini gavurlar sikseydi ahhh.. sen neden bu kadar şey başardın atam. o orospu çocukları için mi?
--spoiler--

not: eksilemeden oku.
bu ülke bak 80 yılda ne hale geldi, limanları, haberleşme sektörü, bankaları, ağır sanayi kuruluşları, enerji santralleri senin savaştığın ülkelere peşkeş çekildi, sen ne akla hizmet bu ülkeyi kurtardın, değer miydi?
nereye bu gidiş?
(bkz: fe eyne tezhebun)
ingiltere prensi evleniyor ve milyarca kişi onları izliyor ve milyonlarca turist oraya gidiyor ve milyarlarca dolar kazanıyorlar neden bizim şehzadelerimiz evlendiğinde kimsenin haberi olmuyor diye sorulması gerek.
slm nbr asl pls?

tabi ki değil oturup bi büyük açıp büyükle muhabbet etmek isterdim.