bugün

hangisinden başlamak istersin?
ismet inönü'yü ne demeye yanınızda taşıdınız?

cumhuriyet halk partisi'ni neden başımıza bela ettiniz?

ben tek soramam bayanlar baylar. duble yaparım.
beni seviyor musun?
- paşam şu masonları ülkeden kovan siz değil miydiniz ? (nedense en sıkı atatürkçü geçinenler, daha doğrusu atatürk'ten geçinenler mason)

büdü: beş mason uuser'in çok zoruna gitmiş, basmışlar eksiyi
atam neden halkımız seni anlayamıyor ve neden bu kadar kolay kandırılabiliyor?

edit: atamızı anlayamayan gerizekalı ve her boka kanan saflar kendilerini ne kadar çabuk belli etmişler. devam devam.. eksiye basın belki zekanız artar.
ne yapmamız lazım?

nereden başlayalım? medyayı mı geri alalım yargıyı mı askeri mi koruyalım yoksa direk bursa nutkundaki öğütlerini mi yerine getirelim ?
huzur içinde yatıyor musun atam?
atam o çanakkale'deki sizi koruyan köstekli saati görebilir miyim? çünkü yıllardır inanmadım bu saçmalığa. hadi ya evde mi unuttunuz tüh!
-her şeyde ileriyi görürken ismet inönü'nün senin ardından gelecek olan adam olmasına nasıl göz yumdun?
mermerin karşısına geçip put gibi duran adamlara küfrediyorsun değil mi?
paşam, geleceği görüşünüz dahiyane, keşke ismetpasa nın tek partili dönemde milletin nasıl anasını ağlattıgını da görseydiniz, paraya dahi kendi resmini koyacak kadar egoist biridir kendileri.
size neden tek soru sormak için kendimizi zorladığımızı hiç düşündünüz mü?
neden türk parası üzerindeki resim mevzusunu bilmeyenler hala ismet inönü hakkında konuşuyor?
bahsettikleri kadar sıcak bir yer mi orası?
bana ölümden korktuğunuz bir anınızı anlatır mısınız?

ne yani herkes şöyleydi böyleydi neden neden, neden böyle yaptınız demek zorunda mı? geçen geçmiştir, biten bitmiştir, olayları ve geçmişi değiştirecek halimiz yok. En azından insan gibi bir anısını dinleyelim de kendimizi sıcakkanlı bir dost sayalım ulu öndere.
daima hatırlanmak ve kutsallaştırılmak istemenin anlamı nedir?
Bu ülkenin bu hale geleceğini bilseydiniz , yine de yaparmıydınız ?

--spoiler--

Ah ulan ah ! Rahat uyu ATAM .

--spoiler--
dedenizin adı? birde hilafeti avrupalılara jest olsun diye mi kaldırdınız bizden çok onlar memnun oldular da o bakımdan sordum.

edit: ne cahiller var internetteki bilgileri doğru olarak kabul ediyorlar vay amk. bazıları seni babası gibi seviyor naptın annelerine?
en azından bu başlık altında sana o ince zekalarıyla verdiklerini sandıkları aptal iğnemeleri görünce kimlerin torunlarını kurtarmışım böyle deyip pişman oluyor musun? bence olmalısın, gördüğün gibi hiçbiri hak etmemiş.
olsa olsa şöyle bir soru olurdu bu tek soru;

'atam sen bunlara ne soktun böyle de hala çıkaramıyorlar?!
dedesinin adı (babasının babası) Hafız Ahmet Efendi, diğer dedesi (annesinin babası) Sofuzade Feyzullah Sadullah olan,Mustafa Kemal Atatürk'e, şimdi kendilerine yeni halifeler bulan, bu yavşaklar için çok şey yaptığın için pişman mısın atam diye sormak isterdim.

edit: atatürk'ün dedesiyle geçmişte ninelerinin akraba olduğuna kendisini zorlayanlara, az mı koydu diye soruyorum.
paşam, buzlu mu olsun, sek mi ?
+ bugün de, bu millete güvenip, samsun'a çıkar mıydın?

olası cevap: ben yüzde yüzüne güvendim, şimdi kalmış yüzde elli.
aslında sormak değil de birşey söylemek isterdim.

senin son zamanlarında yanlış yönetilmiş göz göre göre parçalanmasına göz yumulmuş bir imparatorluğun küllerinden tekrar dirilttiğin bu ülkenin insanlarını; seni karalamakla başlayan en son da tv dizilerini kullanarak osmanlı hayranlığı yaratan bir propagandanın ortasında bırakan emperyalistlere ve işbirlikçilere değil isyanım.

sana!.
önce sen bizi kandırdın, 'türk milleti zekidir' dedin.

ve biz bu yalana hala inananlarla uğraşıyoruz, hayatı tuvaletle mutfak arasında geçen insanlarımızla, televizyonda gördüklerine inanan , bir saniye bile kandırılıyor olabileceğine ihtimal dahi vermeyen yüksek egolu bir milletle.
atam menemende o kadar gericiyi ne güzel geberttin, bu şenliği neden ülke çapına tam olarak yaymadın?