bugün

peygamberin sakalı olduğu iddia edilen kıla tapar. atatürk büstlerinin hikmetini bir anlayabilse kulluktan bireyliğe terfi edecektir ama heyhat... kapasitesi, algılama yeteneği kifayet etmez. şanssızdır. kılların, hırkaların peşinde dolana dolana ölür gider.
laiklerin ibadet yeri olan kamusal alanların avlusunda bulunan bu büstlerin kemalist bünyede kutsal emanet hissiyatı uyandırmasını anlayamayan insandır.
kendileri laik bir devlet olmadığımızın kanıtıdır çünkü bir takım kemalistler tarafından ibadethane olarak kullanılırlar.
büstlerine bile tahammülü olmayan insandır. o'nun fikirlerini yaşatamadıktan sonra her yeri büst doldursalar nolur ki... atatürk'ü anlamak lazım. ve anlatmak lazım ondan sonra.sadece hayatını değil, bu ülkeyi nasıl kurduğunu, devrimlerini, ne kadar uygulandığını, uygulayabilmek için neler yapmak gerektiğini, gençliğe enjekte etmek lazım. fetullahçılar nasıl çalışıyorsa; " kemalistim " diyenlerin yatmak yerine aynı çalışkanlıkla yola devam etmesi lazım. bu ülkede onun sağladığı demokratik ortam sayesinde konuşabiliyoruz kadınlı erkekli burada, bir kadın olarak sınıfta ders yaptırabiliyorsam erkek öğrencilerime; en basit bu örnekle nasıl özel bir insan olduğunu atatürk'ün anlatabilirsiniz. atatürk'ü anlatmak bu kadar zor değil bence.
anlama derdinde olmayan insandır. çünkü yoktur hikmeti. ne hikmeti aybalam, bildiğim bir hikmet var o da erkek ismi. *
varsa hikmeti biri anlatsın be gözüm. yok bir de hemen karşı atağa geçip ama siz peygamberin sakalını, hırkasını bik bik bik demiyor musunuz, takla atıp, amuda kalkasım geliyor.

+ aşkim siz türkler neden böyle heykel önünde dikiliyor?
- ruhsal rahatlama metodu uyguluyoruz, motivasyon oluyor bebeyim.
+ anlamadı ama ben şaşkınsmiley
- bu heykelde gördüğün atatürk bebeyim. bu vatanı biz gençlere emanet etti. okuyun, üretin, çalışın dedi. haliyle bütün bunlar zor işler şimdi bunları yapmaya kalksak siz gibi hatunlara vakit kalmaz. biz de böyle sağa sola koyduk heykelini, karşısında dikilip vazifeden kurtuluyoruz.
+ zeki aşkim benim öpensmiley
- öyle aşkım çok zekiyizdir. biz türkler kemalizm diye bir şey icat ettik, muhteşem buluş. hayatı kolaştırıyor.
+ hihihihhii
ayıpların, vefasızlıkların, hüzünlerin, alçalmaların, kılın yünün insanıdır! deeermişim.

bu heykellerin en büyük hikmeti, kamu alanlarında, hususiyetle de okul bahçelerinde pırnikleyen piizci vatandaşlara, şikayet üzerine veya spontane gelişen ani aynalı baskınlarında kalkan olmasıdır.

kırmızı ve mavi ışıkları gördüğünüzde üstünüzdeki mont, kapşon, trençkot, kazak, şapka neyin her ne varsa "atamın kafası üşümesin", "atamın kafasında böcek geziyordu" gibisinden iki mısra yeni dönem cumhuriyet edebiyatı yaparsanız bu aynasızlardan her türlü yırtarsınız.

bu ne hikmet arkadaş.
kemalistlere göre heykelin önünde dur, saygıyla eğil.. ulan bırakın bu şekilciliği yahu.
atatürkçü olmak büstte hikmet aramayla olmuyor. burdan yola çıkmışlar hacca gidene, inanan insanlara alaylı ifadeler kullanmışlar. ben atatürkçüyüm, inanan bir insanım. dinime de atatürk ü sevme biçimime de karışmayın. bıktım bu ulusalcı faşistlerden.
yeterince anladık sanıyorum, şimdi de türkiye cumhuriyeti kurucusu ulu önder mustafa kemal atatürk ve aziz şehitler için sizleri bir dakikalık saygı duruşuna davet ediyorum.
dikkat!!!!!