bugün

Trolün de edepli ve zeki olanını seviyorum.
Annen bunu duysa, seni sıçtığı için intihar ederdi!
Umarim bunu diyenin bir yakinida bu yuzden intihar ederde anlar ne olduğunu.
Öyle bir kufrederim değil sana yedi sulalene yüz yıl yeter.
başlığı açan insanımsı şovmenlik en çok sana yakışır. aldığın nefer sana haram haram...
Konuyu açan tuzu kuru ibneye hiç değinmeden çok kısa bir şey söyleyeceğim. Kendi bitirdiğim bölümden yola çıkıyorum. Koskoca ülkede sadece 7 fakültede tarih öğretmenliği bölümü varken tarih branşındaki atamaların en sıkıntılı atamalar listesinde ilk üçe oynamasının sebebi aslında intihar etmesi gereken kişilerin bir türlü çekip kendilerini vuramamalarıdır. Atanamamak diye birşey yok. formasyon var, eğitim fakültesine puanı yetmeyip akademisyen olacak kadar vizyona sahip olmadığı halde gidip fen edebiyat fakültesi bitirenler var, her ile üniversite adı altında çomarize kuvvetler eğitim üssü açıp duranlar var. burada intihar etmesi gereken öğretmenler değil.
Allah trolün bile hayırlısını versin.
Torpille devlet işine giren kokarca beyanı.
Üzülmezsen üzülme de intihar etmiş insani şovmenlikle suclamak komik. Ölmüş lan adam daha ne.
Aynı duruma düşersen, şovmenliğini izleriz biz de.
Üniversite okumak=iş bulmak demek fikrinden çıkmadığımız sürece durum değişmez.
Şahsen benim de ayar olduğum şovmenliktir. Bu amına kodumun mesleğini okurken atanamayacağını bilmiyor muydu bunlar?

Sonra efendim atanamıyoruz bilmem ne. Öğretmenlik okumayacaksın kardeş. Öğretmen olmayacaksın. Atanamazsın.
Üniversite okumak=iş bulmak mantığından kurtulmalıyız diyenleri gördüğümüz başlık. üniversiteyi babamızın hayrına okuyacak kadar zengin değiliz. elbette üniversite okumak = iş bulmak olmalıdır.
Allah kimsenin başına vermesin.Çalış didin en sonunda hak ettiğin mevkiye sen değil de iktidar yancısı birinin vasıfsız akrabası gelsin otursun.Sonra da günün birinde de yazılı ve görsel medyada haysiyetini beş kuruşa statükonun koruyucularına satmış şerefsizin biri senin için böyle bir başlık açıp yorum yapsın.Allah böyle düşünenleri kahır etsin.
ölmeyi bayılmak sanıyorsunuz herhalde. bir insan kolay kolay ölmeyi tercih etmez. nasıl bir çıkmaza girmişse bu insanlar intihar ediyorlar.

öğretmenlere genel olarak gıcık oluyorum ama atanamayanlara ise o kadar üzülüyorum ki. surunduruyorlar gencecik yaşta insanları. sadece öğretmenler için değil diğer üniversite mezunları da aynı şekil. kendi işlerini yapacakları yerde saçma sapan yerlerde çalışıyorlar. böyle hayatın...
konu insan canı tabi ki kimsenin bu hale gelmesini getirilmesini istemeyiz. intiharı onaylayan destekleyen biri değilim ama anlayabilen biriyim. her insanın dayanma gücü sabrı en önemlisi sınandığı şeyler farklıdır. ben issiz kalacağımı bile bile bölümümü bırakmadım mesela ne kpss ne özel hic bir sekilde umudum yok. yüksek lisans yaparsam belki dedim cok ugrastim ve basardim ama gördüm ki onunda bana faydası yok bıraktım. ikinci üniversiteme basladım yolu yarıladım. hala kendi isimi yapamıyorum ve belki hic yapamayacam yuksek lisansı bırakip tezgartarlıga basladım her gün aglayarak gidip geldim ise. onu bıraktım kasiyer oldum iletisimden yoksun insanlarla günüm geciyor 2 ayda bes kilo verdim resmen yaslandim ama hala belki bir baltaya sap olurum diye kurstan kursa kosuyorum yoruldum tükendim ama bir an olsun intiharı dusunmedim. sovmenlik cok agir bir tanim olabilir ama ben bu tür intihara anlam veremiyorum. kabullenip baska alternatiflere yönelmek lazim. intihar bu konuda sacmalık.
amina kodumunun evladini zamaninda donuzlamisim kim yazdigini goremedim ,bu orospu evlatlarinin basliklarinida engelleyebilsem muthis olacak.
şovmen olmak için insanın yaptığı işin sonucunu kendisi de görmesi gerekir. intihar eden insan hayat denen bataklıkta daha fazla kalmak istemiyor ve çekip gidiyor. kalabalık bir mekanda yüksek bir yere çıkıp atacam kendimi diye bağırmadığı sürece sessiz sedasız evinde bu işi bitiriyorsa müntehir suçsuz, medya suçludur.
Intihar edecek çok mevzu var buna hak verecek olursak. Ataması olmayan bölümleri o-ku-ma-yın kardeşim. Söyleye söyleye dilimizde tüy bitti.
yav bi siktirin gidin!
Şovu kime yapıyormuş cehennemde ki zebanilere mi? Çünkü aklını kaybetmeden intihar ettiyse; intihar şovunu(!) sadece onlara anlatabilecek.
Rezilsiniz...
şovmenlik ahahahahahah. aynen reis şöhret öteki tarafta da devam ediyor.
a<hahahaha....aminoglu baklavaları....çok güzel....amiiiiinnn..
lan ölümün şovu mu olur amk deli misiniz.
Valla sike sürülecek akıl yok bazılarında. En kötü 16 yıl oku, emek harca ve artık üretmek iste ama sana bir iş kapısı açmasın devlet babamız. Sende tekrar dene dene ve sonuç hep hüsran... En son çare intihar diye Bi bunalım yaşa. Gelip burda aklını siktiğim sana şovmen desin yazık.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar