bugün

70 lerde izmit civarlarında çalışan şehirlerarası otobüs firması. o zamanlar tek rakibi varan dı. gazanfer bilge de yarışa dahildi.
havalı magirus otobüsleri falan vardı. şu dakikada bir bıızzzt diye ses çıkaranlardan.
bir diğer adı da ördekçi turizmdi...
bir zamanların lider firmalarından. o zamanlar trafik kuralı muralı pek iplenmediği için * bunlar ibreyi sona kadar dayardı. yarıştığı rakip firmalar genelde kamil koç, doğan körfez, ats, aran, gazanfer bilge vesaire falandı. şimdiki gibi duble yollar olmadığından çok tehlikeli ve maceralı sollamalar yapılır, milletin yüreği ağzına gelirdi.

günaeydoğuda ise yarış daha vahşiydi. 302 mercedesler birbirlerine toz yuttururlardı. o dönem (80 lerin ortası) hatırladığım kadarıyla en meşhurları urfa cesur, ben, pan, tur, urfa eser, jet, urfa ceylan vs idi. iyi kapışırlardı. hey gidi günler..
Merhaba,
2 Aaralık 2015 18-19 saatleri arasında Sakarya Büyükşehir Terminalindeki gişenizdeki görevliyle yaşadıklarım:

EZK00GZ Pnr Kodlu Sakarya - Bursa seferi için servis hizmeti almak istediğimi otogar şubenizi arayarak belirttim. 18:30'ta belirtilen yerde olmam gerektiği söylendi. Belirtilen saatten 10 dakika önce durakta beklemeye başladım. 18:40'ta atan kardeşler yazan bir servis geçti konu hakkında bilgilendirilmememe rağmen tereddüt edip otogar şubesini arayıp servisinizde ne yazıyor diye sordum. Atan kardeşler yazdığı o an söylendi. Durumu izah edip olay hakkında bilgilendirilmediğimi belirtip, firma yetkilisinden servisi arayıp köşede bekletebilir mi diye ricada bulundum. Yalan söylemekle servis saatinde durakta olmadığımla itham edildim. Hayır servis saatinde durakta olduğumu hatam olmamasına rağmen servisin köşede bekletilmesini, koşarak servise yetişebileceğimi belirterek ricada bulundum. Sıkıntının onları alakadar etmediğini kendi imkanlarımla gelmemi kaba bir üslup ile ifade eden firma yetkilisine artık daha fazla tahammül edemeyip "siz nasıl bir firmasınız biraz anlayış gösterseniz olmaz mı" dedim. Yetkili kişi biz işte öyle bir firmayız deyip telefonu yüzüme kapattı. Olay anında otogarda ki şubenizde beni bekleyen arkadaşımdan öğrendim ki personeliniz telefonu kapattıktan sonra ağıza alınmayacak küfürler etmiş şahsıma.

Daha öncede firmanız hakkında diğer arkadaşlarımdan bir çok kez şikayet duymuştum ama bu kadarını da açıkçası beklemiyordum. Bilmiyorum nasıl bir yaptırım yaparsınız. Umuyorum ve diliyorum ki bir firma olamanın gereğini yerine getirirsiniz. Bu tarz insanları bünyenizde çalıştırmanız gerçekten çok üzücü. Bir aile babası olduğumu ve bu duruma çocuğumun ve eşimin önünde maruz kaldığımı düşünüyorumda o zaman neler yaşanırdı hayal dahi edemiyorum.

iyi çalışmalar diliyor, personel alırken bazı ilkelere sahip olmanızı diliyorum.

Not: Bu e-mailime cevap alana kadar bu e-maili size her hafta atacağım.

Hakan A.