bugün

ıssız bir adaya düşülmesi durumunda alınması yararlı olacak 3 şey
varan adli otobus firmasinin ambleminde ucunu bir arada gorebilmekteyiz efenim.
atın yerini günümüzde arabanın aldıgı,araba,silah avrat sekilde modifiye edilmesi gereken deyiş.
tecavüzcü makine mühendisi arkadaşımız için fazla uzun entrydir. at ve avratı bir potada eritmiş mühendisimiz için yeni bir üçüncü vazgeçilmez bulunmalıdır.
"at bizim avrat bizim silah bizim şan bizim" diyen manowar'ın elemanlarının eserlerinde en çok değindikleri 3 konu...

(bkz: woman be my slave)
manowar ın rock drink and fuck olarak uyarladığı felsefe.
2000li yıllar versiyonu mercedes manken ve para olan söz ve sözler grubu
günümüzde jip, tikky hatun, son model cep telefonuyla modifiye olmuştur.
eski erkeklerin olmazsa almaz üçlüsüdür.
(bkz: at avrat drum)
üçlünün ayrılmaz olduğunu anlatır ama kadının bu ikiliyle anılması da esdeger tutulması ne kadar doğru bilemiyorum...
at, avrat, pusattır orjinali.
at yerini arabalara; avrat yerini ne biçim konuşuyosunuz siz benle beyfendi avrat sizin ananızdır diyenlere bırakmıştır. silah ise yerini henüz bir şeye bırakmamıştır. bırakması dileğiyle.
tabanca icad edilmeden evvelki, kılıç, kalkan, ok dönemlerinde bu sözün ne şekilde söylenmekte olduğu merak konusudur.
tipik Kadir inanır filmleri. At benim, avrat da benim. Eee silahsız çıkmam abi :lol
atı araba, avradı sevgili, silahı da cep telefonu olarak günümüze uyarlayabiliriz.
(bkz: perma sharp)
eskilerin muhteşm üçlüsü
horsewomangun *
ilk olarak Orta Asya'da söylenmiş ve kavimler göçüyle geçtiği yerlerde adeta bir kanun olmuş söz.
(bkz: at at silah)
(bkz: üçü birarada)
(bkz: at avrat pusat)
(bkz: mahserin uc atlisi)
at avrat braveheart*