bugün

Ben askerliği muhabereci olarak yaptım. Bizim yan koğuşta orduevinin garsonları vardı. Onların alayı askerliği pilot olarak yaptı. Eve uçarak gittiler.
askerliğini drone olarak yapanların yanında sönük kalan durumdur. benim sadıcım iha idi askerde mesela.
kesinlikle uçağı şarampole yuvarlayıp kaza yaptıran askerdir.
görsel
görsel
Zordur. Zırt pırt görev çıkar uçağın bakımı falan zordur. Evet.
ben de pilot olarak yaptım askerliğimi ben de bir anımi anlatayım.

ege üzerinde uçuyorum bir gün, biren 2 yunan uçağı yaklaştı bunlar kovaladı ben kaçtım bunlar kovaladı bem kaçtım gödüm bıraacak değiller peşimi bir ani manevra yaptım aldım birini karşıma bastım füzeyi boom birisi gitti, diğeri geri çekilmek istedi ama bırakırmıyım hiç çektim bunu da it dalaşına o vuruyor ben kaçıyorum, ben vuruyorum o kaçıyor derken birden yakaladım açıyı buum bunu da düşürdüm
bali etkisidir.
Er gazinosunda çok fazla karbonatlı çay içen askerler bunlar. Kafa güzel. Hepsi pilot.
e ben işte.
gider gitmez bi f17 verdiler altıma. dedim ben bunun acemisiyim. otomatik olanı yok mu?
dediler sürersin sen ilk görevin afgaristan dağki telörisleri pombalamak.
dedim tamam. depoyu fulleyin. pisti boşaltın.
şöyle bi gazı köklediydim biliyon mu. tekerler ciyyyv etti. komutan telsizden anons çekti yavaş lan ayı falan dedi.
kökledim gazı. 3-5 dakkada afgan semalarındayım. sonra ver pombay düşmana ver. o ara telsizden gene anons cekti komutan, pilot dön allahını seversen ameriganlar bile gorgmuş kim bu çekin şunu bizi de furur bu demişler. döndüm geldim.
antebin üstünden geçerken bizim karakız var onun eve doğru alçalığ bi selam çaktım. sonra ver elini yeşilköye. koydum tekerleri yere.
komutan al teskereni dedi. askerliğin bitti. biz bile bu kadarını beklemiyorduk. olur dedim. çektim geldim.
(bkz: ziyaaa)
askerliğini genelkurmay başkanı olarak yapan torpilli p*çlere de rastlanmıştır.
--spoiler--
kuş beyinsizler her bi haltı yaptı bunu mu yapamayacaklar amk.
--spoiler--

yaparlar efendim yaparlar...
kışla efsanesimidir bilinmez, komutan içtimada askerlere sorar. aranızda helikopter kullanmasını bilen var mı? yani pilot olan var mı diye. askerlerden ses çıkmaz, acaba komutan dalga mı geçiyor diye şaşırırlar. komutan sorusunu tekrarlar, askerlerden yine cevap yok. askere giderken tembihlenen biliyorsan bile biliyorum deme sözünden etkilendiği düşünülen asker için komutan, şöyle seslenir, mustafa sen ayrıl şöyle! oğlum neden pilot olduğunu saklıyorsun, biz bi şekilde dosyandan öğreniyoruz bunu. diğer askerler şokta aralarında bir pilot varmış ve asker bunu saklamış. mustafa, polis helikopteri pilotudur. sonrasında mustafa kara havacılığa gönderilir.
böyle bir asker henüz anasından doğmamıştır.
Ne içirdiniz lan buna askerde?

Kafası güzel tezkere almış kişi beyanı.
herkese nasip olmayacak olaydır. ne günlerdi be. evet.
Hiç iddia etmeyin olm askerde en kral adam yazıcıdır.
görsel

cumhurbaşkanı iseniz her şey mümkündür.
askerlikte pek meşhurdur ot ve buna bağlı bilimum uyuşturan elementler.

yani uçmak kolay.
yok ebesinin amı ali sami bende askerliğimi komutan olarak yaptım.
uçaktan uçağa atlarken şarjör değiştirmek dışında pek bir zorluğu olduğu düşünülmeyen askerliktir. düşünsene o milyon dolarlık uçakları bizim erlere veriyorlarmış. sırf birbirlerine şaka yapacağım derken hava kuvvetlerinin yarısı telef olur..
imkansızdır. geçici görevde olan askere uçak emanet edilmez. ancak uçağın etrafını süpürürsünüz. pilot olarak değil ama havacı olarak yapmak istemiştim ben. mavi kamuflaj ilginç geliyordu. bir de kütahya'da olduğu için, porselen firmasının birinde iş bulurum diye seramik üzerine de seçmeli dersler almıştım üniversitede * velhasıl; karacıların askerliğini biliyorum, denizcileri de az çok biliyorum. ama bu mavi kamuflajlılar o kadar süre ne yapıyorlar hiç bilmiyorum.
hayallerdir fakat hayatlar patates soymaktan geçer.
akşam kafanız attığında f-16 ile sevdiğiniz kızın evinin penceresin önüne gidip,

korna çalma şansına sahip olacağınız durumdur.