bugün

işte yine askeri strateji bilmeyen bir insan ömrünü cephede geçirmiş bir insana dil uzatıyor .
ondan sonra ne olmuştur on metrekarelik odasında türk cumhuriyeti'nin kurucusunu eleştiren dahi yazarımsı? askerler yere yatar ve karşıdan gelen düşman askerleri ani bir taarruza kalkıyoruz sanıp geri çekilmiştir. fakat yine o on metrekalrelik odalarınızda oynadığınız call of duty veya battlefield oyunlarında böyle şeyler yaşanmadığı için büyük türk liderlerinden sonuncusu olan mustafa kemal atatürk'ü eleştirmek kolay geliyor size.
Siz kefeninizi giyin dolasin got kılları .
Kaybedilecek en önemli şeyin bağımsızlık (istiklal) olduğunu bilen ordunun komutanıdır.
Bizim ulusal marşımızın adı bile istiklal marşı.
Hiçbir türk, bağımsızlığın tehlikede olduğu bir anda ölüm emrini sorgulamaz.
Ancak ingiliz'in ve cepheye sürdüğü sömürge askerlerinin orospusu olmaya teşne soyu bozuk itlerin torunları sorgular.
Ya olum ne askeri asker savasmadi herseyi ataturk yapti 250 bin dusman askerini tek siraya dizdi tek sniper mermisiyle hepsini oldurdu 300bin askerimiz olmedi kucuk cocuklarimiz savasmadi hepsini ataturk yapti tamam hadi yeter.
sen yanmasan, ben yanmasam, biz yanmasak nasil cikar karanliklar aydinliga...

Vatanin evladinin o vahim durumda bile, mermisi bitse bile, olucegini bilse bile savasacagini bilen buyuk kumandan Mustafa Kemal ATATÜRK'ten baskasi degildir. O askerine boyle bir emir verebildi cunku asker olmese dahi Turk olmanin gereklerinden birini yitirecekti. Askere o denli zor bir emiri yerine getirmesini saglayan sey onun bagimsizligi idi. iste ingilizlerin hesaplayamadigi o guclu savunma Turk ordusunun bagimsizlik askini bilen komutanin su emri sayesinde olmustur "Ben size savasmayi degil, ölmeyi emrediyorum. Biz olunceye kadar gecen surede yerimize yeni kuvvetler ve yeni kumandanlar gecebilir".
Ulan düşman karaya çıkmasın pis ayağını basmasın diye askeri denizin üstündeki zırhlı gemiye piyade hücumuna kaldıran komutan varmış bu ne ki ..askersiz vatanın amına koyayım diye başka subay çekmiş ağzının içine sıkmış.
Askerlerimize ölmeyi emretmekte nedemek? Yazıktır günahtır ayıptır.
öldürmeyi akıl edememiştir.
çok doğru ya saklanıp bir köşede avlanarak ölmek, köle olmak varken niye ölmek için savaşmışlar ki. çok mantıksız.

edit: bu fikri vereni kınıyorum.

(bkz: allah akıl fikir versin)
türk askerinin ölüme o kadar korkusuz şekilde gitmeleri ile ingilizleri şaşırtan komutandır. ingiliz askerleri hatıralarında türk askerlerinin resmen bir hayalet gibi hareket ettiklerini söylerler savaşta. bugün bağımsız yaşamamızı sağlayan o aziz dahi komutanın, o aziz tüm şehitlerin mekanı cennet olsun.