bugün

tabii komutanın köpeğinin bakımını yapmak da var.
peder beyinde tamamen saçmalık diyip katıldığı önerme sabahın 4unde kaldirip izmarit toplatiyodu o. cocuklari karanlık birşey goremiyosun bunun nesi askerlik dediğini cok iyi hatirlarim.
askerliği saçma sapan başlıklarla ele ayağa düşürme eğilimidir. doktor da olsa avukat da olsa bunların, hayatında o yaprakları oradan temizlemenin nasıl bir his olacağını belki de hayatları boyunca ilk defa yaşayabilecekleri yerdir. askerde bu bile bir disiplindir.
Ölsün mü herkes.. valla o işler öyle olmuyor. Doktor doktorluğunu yapıyor öğretmen öğretmenliğini imamlar imamlığını şoförler şoförlüğünü.. En vasıfsız adam yaprak toplayıp kar kürüyor. Ayrıca Sanki bu işler sadece kamuflaj altında yapılıyor. Sivilde yaparsan işçisin kamuflaj giyince auvv. Herkes sivildeki işine göre kendi üzerine ne görev düşerse bu vatan için onu icra ediyor. Askerliğini yapmamış dümbüklerde atıp tutuyor..
Hiçbir Türk doktoruna silahlı kuvvetler tarafından yaprak toplatıldığına ya da kar küretildiğine şahit olunmamıştır. henüz askerlik vazifesini yerine getirmemiş olanların varsayımlar üzerinden yorum yapması ayıplanmalıdır. lütfen ilgisinden dolayı okuyunuz:

(bkz: askerlik)(#11666447)
disiplin adı altında insanlara eziyet etmek. ilk iş mıntıka temizliği yani ilk iş bunlara işin zorluğunu baştan gösterelim gözleri açılmasın. askerin işi temizlik, yalaklık, yaltaklık değildir. oraya adamı asker olarak aldı isen asker olarak eğiteceksin senin görevin bu. yarın bir savaş çıkarsa ne ile karşılaşacağını nasıl mücadele edeceğini bilecek kadar eğiteceksin. ordunun bir bütçesi var; temizlik, yemek bilmem ne gibi ihtiyaçlar ihalesi yapılarak taşeron firmalara yaptırılabilir ki doğrusu da budur. he o zaman o kadar asker ne işe yarayacak diyorsan almayacaksın o kadar uzun dönem bu adamları askere, 3-5 ayda öğreteceksin askerlik nedir nasıl savunma saldırı olur, göndereceksin sonra evlerine.
vicdani retçilere vatan haini gözüyle bakılan ülkedir. ülkenin güneydoğusunda askerlerin yıllardır çarşı iznine çıkmaya cesaret edemediği dünyanın en güçlü ordularından biridir. 1970 yılından kalma tüfeklerle atış yaptırılan, askeri harcamaların eğitim harcamalarından kat be kat fazla olduğu ülkedir. son iki yılda 900 den fazla askerin bir şekilde öldüğü(eğitim zayiatı) ordudur. kürt mücadelesine re re re ro ro ro yapan sözde vatanseverlerin görmezden geldiği gerçeklerdir.
ya yaprağının küreğinin amına koyim, yok yere insanların kariyerini sikerek vatan borcu ödetiyorlar. kendilerine hükmetmeyi bilemeyenler de "abi disipline alışıyorsun yeaaa" maskesi altında söyleyemediklerini*dökülüyor. hayır herhangi bir şekilde benim gibi birine ihtiyaç yokken ben neden aylarca iş bulamıyorum lan? bugün bir şehidin annesi "gitmeyin. kaçın edin okulunuza bakın gitmeyin" diyorsa orada bir bokluk vardır.
(bkz: sadece askerde karşılaşılan olaylar)
Anlamıyorum kendi evinde bile temixliğe muhtaç olan insan oğluna yaşadığın yeri temiz tutacaksın dendiğinde bu konunun hangi kısmı zoruna gidiyor.. Temizleyeceksiniz tabi lan atma o zaman yediğinin çöpünü etrafa atma içtiğin sigaranın izmaritini yere.. Neden atıyorsun.. Atmazsan temizlemek zorunda olmazsın.. Atarsan da kimse senin çöpünü temizlemek zorunda değil.. Aytıca mıntıka dikkati artırır.. Ne kadar mantıksız bir iş dense de askerliğe her işin bir mantığı vardır.. Askerliği karalayıp durmayın..
Komutanın sürtük karısının köpeğini taşımak kadar olmasa da, tabii lan manyak mısın...
sağlam bir önerme ile katıldığım hadise. 2015 yılında türkiye'de vatan borcu ödemek diye bi şey olamaz. son vatan borcunu ödeyenler çanakkale'de şehit oldu zaten. evet şimdi'de şehit veriyoruz malesef, e onlar vatan borcu ödemiyor mu? diye sorarsanız, cinnet geçirip asker arkadaşını vuran, pkk çatışmasında şehit düşen askerlerimiz de bu vatan uğrunda feda oluyor evet ama aradaki farkı anlatmaya kalksam sayfalar yetmez, neyse diyip geçiyorum. yaprak toplamakla, izmarit toplamakla vatan borcu ödenmez. he çok mu istiyosun kardeşim vatan borcunu ödemek, türk silahlı kuvvetlerine bağış yap, git ormanda plastik topla, çöp topla. bak vatanına fayda sağlayabileceğin bir sürü şey bulurum sana, bu devirde 12 ay memleketten uzak kalmakla vatana borç ödenmez.
Kendi kariyerini, memleket vazifesinin önünde tutup, askerliğini yapmamayı Çağın bir gerekliliği sayan, göt korkusuna kılıf bulan insan yığınlarını gördükÇe utandığım başlık oldu artık bu ...