duyduğu askerlik anilarindan ve içsel sorunlari nedeniyle askerlik görevini yapmayi istemeyen erkektir.
kafası çalışan her erkeğin istediği durumdur.

kariyerinin sekteye uğramasını istemeyendir.
saçma salak mottolar ile kafası sikilmek istemeyendir.
ortadoğu'nun akıbeti belli iken, psikolojisinin darma duman olmasını istemeyendir.
20 senedir asker olan ve sadece uzman çavuş rütbesine sahip olabilmiş egoist yavşaklara; eyvallah çekmek istemeyendir.
üniversite eğitimini siktir et, etik ve ahlaktan 1 gram nasibini almamış, iki ayaklı hayvanlar ile bir arada olmak istemeyendir.

7 gün kaldı açıklanmasına. fırtına öncesi sessizlik misali, içimde anlam veremediğim bir sakinlik var. geceleri uyuyamıyorum. sürekli başıma gelecek potansiyel ihtimallere karşı, savunma mekanizmaları hazırlıyorum.

yazık değil mi lan bize? bunun gurur ile erkeklik ile alakası olmadığını ne zaman anlayacaksınız?
Vicdan sahibi erkektir.
varoş ya da köylü değildir.
Ta kendisiyimdir. Hayat askerlik için çok kısa
erkek değildir kusura bakmayın ama değildir yani . Türk de değildir sikik italyan felandır en fazla ve dibine kadar korkaktır. hümanizm naraları atar çünkü gerçeklerden kaçmanın en temiz yolu budur . savaş çıksa ülkesini siktir edip hemen gavurlara sığınacaktır.

edit : vatan millet sakarya lafını ağzına almaması gereken kişiler tarafından savunulan erkektir. yazıklar olsun.
öncelikle kürt veya eşcinsel değildir.
benim kürt olup subay tanıdıklarım var ulan!
eşcinsel olmasına rağmen askere giden arkadaşlarım da.
ama genelde gizlenmek zorunda kalıyorlarmış.
hatta gizli gizli tacizler, yer yer tecavüze yeltenmeler vb.
bunlar birde heteroseksüel olan erkekler ha!
yani sözde heteroseksüel. askerde sizce niye yemeğin içine şap atarlar?
birçok askere sorduğunuz vakit cinselliği bastırmak için derler, ama bu kadınları düşünmekten osbir çekmek vb gibi bir durumdan dolayı değil, bu tarz olayları azaltmak adınaymış meğerse.
neyse..
bana göre mantıklı olan erkektir.
bu devirde askerliğin olmadığını ve elalemin götündeki bokları temizleme yeri olduğunu bilen erkektir.
1 yıl boyunca hayattan kopmak istemeyen, vatan millet sakarya zırvalarından bıkan erkektir.
1915 2015 arasındaki şartları bilen erkektir.
erkektir..
vicdani ret yapıyodur.
Facebooktan vatanını korumak istiyordur.
Vatanına hizmet etmenin komutan uşaklığı olmadığını bilen erkektir.
ılıktır.
Kariyer bahanesi altında saklanan erkektir. Şimdi bak kardeşim, senin yaşın muhtemelen yirmi beş yaş civarıdır, yirmi beş yaşında ne tür bir kariyerden bahsediyorsun? Ne zaman stajını bitirdin, ne zaman yükselmeye başladın? Yahut hala baban tarafından desteklenir, gecenin birinde ikisinde yatmıyor musun? Sen hala delikanlılığını üzerinden atamamış bir zıpırsın, bu yüzden askerliği patates soymak sanan bir kelemensin. Çürük veya şişman değilsen ki işinde yükselebiliyorsan değilsindir o zaman kimse sana patates soydurmaz. Ordunun hareket yeteneğine sahip adamlara ihtiyacı vardır, neden sağlamı yatırsın çürüğü gezdirsin?

Yükselebilecek zekaya sahipsen yedek subaylık gibi bir şansı kullanabilmelisin, aksi halde sen çocukça bahaneler üreten bir çocuk olacak kalacaksın.
erkek değildir.
Ne olursa olsun vatan namustur. Sen sıcak yatağında yatarken şu an vatanı uğruna sabaha kadar nöbet tutan askerlerimizi düşünmüyor musun bu hainlik değilde ne?
işe girmeden önce, yeteri kadar referans mektubu alabilirsen ve mülakatta sorulan sorulara cevap vermek yerine, kendini net bir şekilde ifade edersen; 26 yaşında, kurumsal bir firmada takım lideri bile olabiliyorsun sevgili albaga kardeşim.

gecenin birinde yatmıyorum. sabahın 7 sinde yatıyorum. o kadar boku yemiş bir durumdayım. sırf bu ülkeden kaçabilmek için işimi bırakıp, askere gidiyorum. yazdıklarım genel olarak, benim düşünce tarzımda olan insanların gözündendir.

ordunun neye ihtiyacı olduğu zerre kadar umrumda değil. ben bu ülkeye hiçbir şekilde hizmet etmek istemiyorum. ben bu coğrafyadan nefret etmeyi bırak, tiksiniyorum!

sen hiç merak etme kardeşim. bu yaşta, bu kafayla, eğer orda patates soyarsam; allah benim belamı versin.
anti-militarist veya gerçekten savaştan korkuyor olabilir. milli benliğini kaybetmediği sürece sorun olmaz.
Erkek kısmı fazlalık olmuş öylesi için hatta insan sıfatı bile fazlalık.
Tuvalet temizlemenin vatan borcu olmadığını bilen erkektir.

Matah bir şeymiş gibi bahsediyorlar bir de. Bu vatanın bok temizleyen mühendise ihtiyacı yok. Bırakın onu vasıfsız adamlar yapsın..
vatanı uğruna canını feda etmeye korkan erkektir.
belli bir yere kadar istemez. sonra belki her iş aradığında "oo askerlik yok ama olmaz o zaman" lafını duyduğu için "skerm lan askerlğnizi de işinizi de" diyerek istemeden de olsa gitmiş olabilir. yapmıştır yani boktan da olsa. hatta eğitim çavuşu olmuştur. 400 tane daha ayakkabı bağlamayı, tuvaleti bilmeyen ama lafa gelince aslan kesilen at hırsızların yürümeyi öğretmek zorunda kalmış da olabilir. hatta bu süreçte çıldırıp komutanları onu teselli etmiştir belki de. belki şurda da minik bir G4 vardır. şuraya da bi çift bot çizelim.
tuvalet temizleyip, sigara izmariti toplayıp vatan kurtarılamayacağının farkında olan erkektir; benimdir.
askerligin bitmesine 85 gun kaldi gitmek istemiyorum param olsa gitmezdim askerlik yapmiyoruz elin adaminin ozel islerini yapiyoruz.
askerliğin yarardan çok zararı olduğu için olabilir.
ölüm riski, psikoloji bozma, ağır disiplin, sabit yemekler, vakit kaybı, sigaraya başlatma ya da arttırma, bilmemkaç yaşında azar işitebilme.
Normal erkektir. Kim gitmek ister ki askere? Boşuna vakit, nakit kaybı. Savaş da yok. Git yemek yap, bulaşık yıka, hayvanlarla yat kalk amk iğrenç.

Not: askerlikten korkmam, ben öldürülmekten, ölümden hiç korkmam. Sadece çok gereksiz buluyorum.
Erkek filan değildirKimse kusura bakmasın ama dün gay düğününe laf ederken bugün askere gitmek istemeyen erkeğe hümanist , antimilitarist filan demeyeceğim.ibnenin ta önde gidenidir. Aynı şey bedelli askerlik yapan için de geçerlidir. Güneydoğuda parça parça şehit düşen çocukların ne günahı vardı? Sikerler öyle erkeği. Askerlik sadece bulaşık yıkayıp komutan taşşağı yaşamak değildir. Vatan borcudur ve hatta namus borcudur. Sözlükteki veletlerin diline düşmeyecek kadar kutsal peygamber ocağıdır.