bugün

Askere giderken götürülebilecek kitaplardır. Yasaklı bazı kitaplar yüzünden başınız derde girebilir. O yüzden onları baştan elemenizi tavsiye ederim. Diğerleri hakkında bir bilgim yok. Yasaklı olduklarına dair bir yazı bulamadım. Sanırım biraz da komutanlarımızın keyfine kalmış bir durum. Ben yanıma aşağıdaki kitapların bir kaçını almayı planlıyorum. Kalanlarını da Usta birliğine geçince yanıma almayı düşünüyorum. Tabi bu işlere nasıl bir komutanın bakacağı son derece önemli ama oraya var daha.

Benim listem bunlar yer alıyor;
Kahramanların görevi -Morgan Rice (yumuşak derlerse karışmam.)

Ormanda Unutulan Askerler -John Keats (Yasaklı olabilir)

incir Kuşları -Sinan Akyüz

Esir Şehrin insanları -Kemal Tahir

Yorgun Savaşçı -Kemal Tahir

Bir Askerin Anıları -Heinz Guderian (Yasaklı olabilir)

irade Terbiyesi -Jules Payot

Yol -Cormac McCarthy

Metro 2033 -Dmitry glukhovsky

Buradan götürülmesi yasak olan kitapların bazılarını görebilir,
götüreceğiniz kitabın içeri alınıp alınmayacağı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz; https://tr.wikipedia.org/.../Yasaklı_kitaplar_listesi
kendiniz.

zira 6 ay boyunca askerlik şartları içerisinde, kendinize bolca maruz kalıp kendinizi kitap gibi okumak zorunda kalacaksınız. 6 ay boyunca edindiğiniz her bir tecrübe, her bir yaşantı sadece bilinçaltınıza kazınmakla kalmayacak, genlerinize de kazınacak. kazındığı için de bunların herbiri beyninizi tek tek kemirmeye ve hayat kalitenizi düşürmeye devam ederken, siz de kendinizi uzay boşluğundaymış gibi hissedip kendi derinliklerinizde kitap gibi okuma fırsatı bulacaksınız.

6 ay dedim diye de yerden yere vurmayın beni. 6 ay sürenin küçümsenilmemesiyle birlikte, zamanının behlinde 6 aydan daha fazla yapmış vatan evlatlarına da saygım sonsuzdur.
askere kitap götürdüm. iyi ki de götürmüşüm. acemide 45 karantinada da 15 gün kaldım. bu süreçte android telefonum yoktu. getirdiğim 12 i kitabı da bitirdim. kitabı olanlarla takas yapıp bide onları okudum. bana bilgili biriymişim gibi davrandılar. adam kitap okuyor falan filan dediler. halbuki altı üstü kitap okuyordum aq.

ağır kitaplar götürmeyin olabildiğince sürükleyici kitaplar götürmeyi deneyin çünkü gürültülü bir ortamda okumaya çalışıyorsunuz.