odunu yemekle sonuçlanabilir.
bir gece siz uyurken komutan tarafından alev gizleyen mabadınıza monte edilebilir. çok acı bir durum.
Levent üsteğmen'in sinyor seyfi ve postacı ferit'e yaptığı gibi abi edasıyla nasihat vermezler. 20 yıl hapisle sonuçlanır ve mahkemeye çıkmadan önce odunu yersiniz.
sağlam kemik bırakmaz.
Babama bir sorayim dedim adam anlatmak istemedi aq.
Allah'ım düşünmek istemiyorum. En yakın tepeye çık ambulans, itfaiye, polis ne biliyorsan ara komutanda gelsin olayı açıkla bak döverseniz atlarım de belki bir işe yarar.
en kötü kabustan daha korkunçtur, mahvolmaktır. allah göstermesin!
Yarbayın yaprağını yemek demektir.
Gözlerimi kapatıp hayal edeyim dedim de edemedim ya la.
Götü kaybet daha iyi.
kendini de kaybetseydin amk.
o askerlik bitmez bu kesin
mahkemede kac sene ceza alacagını allah bilir ayrıca siciline islenir
dayak faslı en hafifi bunlar arasında
sadece kendini degil bütün askerleride beraberinde yaktın demektir.
Önce bölük astsubayının, sonra bölük komutanın popisi olduracak eylem...
Başıma gelmiş olaydır.

Dağda Tatbikat sırasında manevra yaparken dik bir yerden yuvarlanmıştım. Ben bir tarafa silah bir tarafa, ama hangi tarafa? Bulmam 10-15 saniye sürdü ama ömrümden 3-5 sene gitti. O 15 saniyede aklımdan geçenlerle ağır drama çekilir amk. Vay be ne günlerdi.

Bu da böyle bir anımdır.
öyle 10 şınavla kurtaramamak.
görsel

bitmez o askerlik. ikinci dünya savaşı gibi 2-3 sene yapar gelirsiniz.
ben silahimi yere attim. olacak sey degil biliyorum ama cok sinirlenmistim.
kendini kaybet silahını kaybetme .
bireysel olarak çok ceza çekersiniz ama birde bağlı olduğunuz birlik sizin yüzünüzden ceza alır.
o tüfek bulunmadan kimse kıçının üstüne oturamaz.
Çok da büyütülmemesi gerekilen olay.
200 papel veriyorsun, gıcır gıcır yepis yeni silahı veriyorlar.

+50 tl farkla süngü bile taktirabilirsiniz. Evet.
kaybetmiş gibi oldum 10-15 sn kadar sürdü. bir insan her gözeneğinden çıkan ter damlalarını hissedebilir mi aynı anda?
kaybetmek demeyelim de, icra ettiğimiz bir yol emniyeti görevi sonrası ben ve timim, tuttuğumuz tepeyi terk ettiğimiz esnada gözüm gibi baktığım, saat gibi çalışan hk 33'ü mü bir kayanın dibinde bırakmışım. bunu farketmem yaklaşık yarım saatimi aldı.

hani olur ya bir his vardır; ulan bir hafiflik var bende ama ne diye! işte o an, beynimden vurulmuşa döndüm, ellerim boş, tüfek nerede?

çok şükür ki tim komutanı olan bendim, yoksa başıma neler gelirdi tahmin edebiliyorum.

tüfek mi?

-bıraktığım yerde öylece duruyordu, kınalı kuzum benim. ona kavuşmak için tekrardan yüzlerce metre tepe tırmanmak zorunda kaldım ama olsun, allah yokluğunu göstermesin!
Alayinizi zikerler.
görsel
kep kaybetmenin karşılığı göt kaybetmek olan bir yerde silahı kaybedince neleri kayebedeceğini sen düşün.