bugün

Gazinoya gidersin, üst devrenin elinde Kumanda evlilik programını açmış mal mal izliyorlar. Koğuşa dönüp kitabını açarsın. Bu iki eylem askerlik bitene kadar devam eder.
yok be okunmuyor amk! askerde en güzel dokunmatik cep telefonu ile oyun felan oynayıp, film izlemek.
gerekli bir eylemdir. ne kitaplar bitirdik maşallah sağ salim.
askerde boş bulduğum zamanlarda gerçekleştirdiğim eylemdir. 4 kitap okumuştum. acemiyken hafta sonu istirahat verilirdi, bu günler can sıkıntılı olurken birkaç arkadaşla birlikte bir kütüphane keşfettik. oradan okumak için bir kitap ve bazı dergiler aldım. kitap maryann keller'ın "Otomobil Devlerinin Yarışı; üç ülke üç kültür üç yönetim anlayışı" adlı kitabıydı. tam sevdiğim bir tarz olunca o kitabı zevkle okumuştum. ardından usta birliğinde uzman çavuş'un birinin birliğine vermesi gereken ödevi vardı. kitap özeti yapması gerekiyordu ama bu onun için tam bir sıkıntıydı. derken bana bu ödevi yapmam için rica etti, karşılığında ise kolluğunun olduğu hafta sonu tüm görevlerden muaf olacaktım. kitabın konusu ilgimi çekince tereddütsüz kabul ettim. kitap türkiye'deki misyonerlik faaliyetleri ile ilgili bir kitaptı. iki günde bitirip bir özet de yazmıştım. ardından rahatsızlık nedeniyle hastaneye yattığımda o günlerde tamamen boş kalmıştım. gazeteler de belli bir yere kadar idare edince diyalog kurduğum hastanedeki askerlerden birinden okumak için hastanede kitap var mı diye sormuştum. sağ olsun birliğindeki kütüphaneden iki kitap getirdi ama ikisi de pek ilgimi çekmeyen tarzdı. biri bir şiir kitabıydı. boş vakit çok olunca onu bile okumuştum. ikinici kitap ise çapraz ateş(yıldırım üçtuğ'un kitabı) isminde polisiye bir romandı. bu kitap beni sarmaz diyerek başlamıştım okumaya ama sonra bir türlü kopamadım. bayağa sarınca soluksuz bitmişti o kitap. polisiye sevenlere tavsiyemdir.
Yarın başlayacağım faaliyet.
Yapılacak en mantıklı harekettir. Ortalama her hafta bir kitap bitiyodu askerde.
Biz çatışmadan kafamızı kaldıramıyorduk millet kitap okuyor
Iyiymis böyle.