bugün

dayak sarhoşu olup elinizde paspasla vals yapacağınız anlamına gelir.
yerden 50 cm. alçakta olan odaya her sabah 5'te su basılmasıdır. o suları faraşla ya da kovayla değil süngerle temizlemenizin istenmesidir. üzerine, ''gram su kalmayacak yerde'' emri almanızdır. 7-8 saat sürmektedir temizlemesi. zordur. allah belalarını versindir.

(bkz: c9 koğuşu unutmadım seni)
askerde hatun düşürmek için * yapılan sosyal aktivite.
(bkz: nöbet talimatına aykırı hareket etmek)
(bkz: emre itaatsizlik)

gibi suçları işlediğinizde içinde bulunacağınız durumdur.

ayrıca ismindeki ilüzyona kanmamak gerekir. içerde renkli ışıklar, lazerler, ses sistemi vs. şeyler yoktur.
Disiplin ve koğuş isimlerinin ilk heceleri olan dis + ko birleştirilmiş olan bir isimdir disko ve askerde diskolarda dans pisti ve parlak disko topları bulunmaz.

Bunların yerine askeri diskolarda dayak yeme pistleri ve ot yolma alanları bulunur.

içki içen biri orada 7 gün kaldı. Sonra içkisini yine içmedi mi içti.
emre itaatsizlikten 14 günümü geçirdiğim yerdi. kötü değildi, sadece kendi koğuşumu paspaslamak vs gibi işler dışında fazla iş yapmadım. 24 saatin 14 saatini uyuyarak, kitap okuyarak, gizli soktuğum kulaklıklı radyoda müzik dinleyerek geçirdim.
artık kalmamış yerdir.
kaldırılmıştır.
yatanların rivayetlerini dinliyoruz artık.
14 gün kaldığım, hiçbir işkenceye maruz kalmadığım, hatta zorunlu kitap okuma bölümü pek hoşuma giden mekan. bertrand russel'la tanıştığım yer orasıdır diyebilirim.

avlusu da olan mini boy bir hapishane. günde 3 sigara hakkınız var.
kaldırılması askerin lehine değildir. eğer diskoya gönderilmek yerine askeri mahkemeye gönderilseydim, 14 günlük disko yerine en az 3 ay askeri hapisanede yatardım. eğer komutan sizi diskoya gönderemez ise sizi mahkemeye verecektir.
askeriye de 1 hafttaya kadar süren cezai işlem yaşamışsınız demektir.
hatta bu bir haftalık süreç askerlikten sayılmaz.

amma ve lakin bazı bölgelerde kaldırıldığı söylenen eski bir yöntemdir.
oo koop koop. hadi gene iyisiniz. bizde yoktu disko. market bile yoktu aq.
bildiğim kadarıyla disko olayı 2013 kaldırıldı bende 9 gün men cezası yemiştim hemde yazıcısı olduğum astsubay tarafından şerefszi adi.
(bkz: disko)
(bkz: disiplin koğuşu)
fark var.
Disco vs disko.
izmirdeki bir jandarma bölüğünde 14 gün yattım. 14 gün boyunca ne nöbet, ne görev, ne içtima vardı. tüm gün yatarak kitap okudum, gizli soktğum kulaklı radyoda müzik dinledim. ama tavsiye etmem. ben bayram zamanı denk geldiğim için rahattım.
yoksa tüm gün sizi eşek gibi çalıştırırlar.
güncel Önemli Başlıklar